Question Vörös foszfor kivonása tűzijátékokból?

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Szeretném tudni, hogy van-e egyszerű módja a foszfor kivonásának a tűzijátékokból?

Úgy tűnik, hogy a fő összetevők a vörös és a fehér foszfor.

A gyufásdobozokból való kivonás mellett ez sokkal nagyobb hozamot kell, hogy adjon!

Szóval van erre valami lehetőség, vagy van valami egyszerűbb módja annak, hogy ezt az anyagot megszerezzem?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Úgy érzem, hogy a foszfor nem oldódik fel semmiben. Igen, így van, a vörös foszfor nem oldódik semmilyen oldószerben.
Szóval én locsolnám és szűrném, esetleg aceton, benzin kerozin, csak addig és addig, amíg csak a vörös foszfor marad a kávéfilterben.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Ha levágja a csatárpárnákat, akkor kb. 40 percig áztassa őket acetonban, és a legtöbbje könnyű keveréssel leesik, gyorsan telítődik, ezért ajánlok egy másik mosást, hogy a maradékot megkapja. Rögtön le kell dörzsölni, ha nem jött le magától. Távolítsa el az összes papírt. Szűrje le, öblítse le egyszer vagy kétszer vízzel, és hagyja megszáradni. Most készítsen egy %20 %-os NaOH oldatot H2O-ban. Tegye a szárított RP-t az oldatba, és főzze alacsony hőfokon körülbelül egy órán át. Szűrje le és mossa ki vízzel. Szárítás után egy tisztességes terméket kell kapnia.

Bocsánat, de a tűzijátékról kérdeztél. Nem tudok sokat ajánlani...
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Azt hiszem, a probléma a csapkodó betétekkel az, hogy csak kis mennyiségű foszfort tartalmaznak, így nagyon nagy mennyiségre lenne szükségem belőlük. Ezért gondoltam, hogy a tűzijátéknak sokkal nagyobb koncentrációnak kell lennie.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Szerezze be a vörös és a fehér foszfor biztonsági adatlapját, és próbálja meg kitalálni, hogy az egyik feloldódik-e valamiben, amiben a másik nem. Ha a vörös nem oldódik, akkor találd ki, hogy a fehér oldódik-e valamiben, és máris megvan a jegyed.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Semmi sem oldja fel a vörös foszfort. A fehér foszfor néhány dologban oldódik, de nem tudom, miért szórakoznál vele, amikor egyszerűen megfőzheted az extrsvt-t és a fehéret intobrefé alakíthatod. A tűzijáték jó választás, ha megfizethetően tudsz hozzájutni. Amazonon és eBayen lehet kapni 8,5×11-es lapokat gyufaszurkálóból. Ezzel sok időt és szemetet spórolhatsz meg. Mint rámutattam egy másik szálban, amiről itt beszélsz, az nem foszforkivonat kivonása foszforkivonat eléggé specifikus definícióval rendelkezik. Megpróbálsz kivonni minden mást a fosz.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Oké, szóval én már vettem néhány csomag gyufát, de azt hittem, hogy több százra lesz szükségem, ha egy tisztességes mennyiségű...

És mit és hány lapot ajánl ? A barna felületűeket vagy a kis pöttyöseket?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Teljesen megértem @1019er, elkezd megpróbálsz kaparni néhány gyufáskönyvet, és egy mini percen belül eldöntöd, hogy ez nem fog hosszú távon működni. A nagy párnák megrendelése valószínűleg a legjobb megoldás, egy kis lopakodással kombinálva, a folyamatos kínálat nem fog túl jól kinézni a nyilvántartásban. Elmentem a szupermarketbe, és először a nagyobb dobozokat választottam a nagyobb betétekkel, végül barna gumiszart kaptam, eléggé biztos vagyok benne, hogy nem azokat akarjuk. Törekedjünk egy pirosabb színűre, "szemcsés" textúrával - "a kis pöttyök", gondolom.
Én az egyenként 50 db-os dobozokat választottam, sokkal macerásabb. A fentebb említett eljárással az acetonba áztatásról és öblítésről, mosásról, lúgban párolásról stb. Nem is olyan vészes. Megerősíthetem, hogy elég jól működik.
Az időigényes része csak az összes párna feldarabolása. Hagyd őket áztatni vagy párolni, és dolgozz valami mással egy kis ideig. A jó része az, hogy a piros p-t is újrahasznosíthatod néhányszor. Ne vegyél egyszerre túl sokat sem, meglepődnél, hogy mi fog valakinek a figyelmét felkelteni - én minden boltból egyszerre egy csomagot vennék. RP mindenképpen a radaron van.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Igen, én kihagynám a pontokat. Azt hiszem, úgy gondoltam, hogy egy lap 320 leütést ér. 160 doboz. Valószínűleg vennék 10-et, és megnézném, mit kapok belőlük. A fosz újrahasznosítható, nem használódik el a reakcióban, így megtisztítod és újrafelhasználod, de minden ciklushoz 10%-kal többet adsz hozzá.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ha tudnád, hogy milyen dolgokat vettem az Amazonról, akkor szarrá szarnád magad. Match csatárokat, amikre a szemem se rebbenne. Vettem 37%-os HCl-t, 37%-os formaldehidet, etil-acetátot, ammónium-kloridot, ammónium-szulfátot, egy hegynyi üveget, proprionsavat. Vettem már tényleges, jegyzékbe vett drogokat az eBayről, és ha el akartak kapni, akkor már elkéstek.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Nem biztos, hogy csak azért volt szerencséje, mert helyben rendelt...
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Most már értem, mit értesz a "kis pontok" alatt, ez összezavart. Mindenképpen az egyszínű színt válasszuk. Én valami mással kerültem kapcsolatba, ezért adtam meg a textúrát, de ezt nehéz megmondani egy kép alapján. A cucc, amit a boltban kaptam, nagyon barna volt és sima textúrájú, ami a végén gumiszar lett, szemben a normál strikekkel, amik inkább vöröses és homokos tapintásúak voltak. Úgy hallottam, hogy a phos-t akár 10-szer is újrahasznosíthatod? A %10-hez adsz hozzá egy kis súlyt visszaadva? (Feltételezve, hogy egy kicsit elveszik az újrahasznosítás során. Vagy ezt kompenzálja a %10?) Más szóval, a %10 hozzáadása a használt RP minőségét, az elveszett mennyiséget, vagy lényegében mindkettőt fedezi?

Tökös vagy @FritBuchner. Én már attól is félek, hogy üvegfelszerelést rendeljek. Nem annyira egy-egy dolog itt-ott, az együttes folyamatos kínálat az, ami aggaszt. Például szeretnék egy kis ma huangot szerezni. Ha beválik, akkor újra akarom csinálni, amíg nem jön valami jobb. Ezt kombinálva néhány egyszeri üvegáru vásárlással, nem nagy ügy. Dobj hozzá egyszer-egyszer egy kis RP-t, talán itt-ott más oldószerekkel stb. is, és most már tényleg kezd melegedni. Nem mondom meg senkinek, hogy mit tegyen, csak próbálom terjeszteni a jó szót, ha nem is az újabb srácoknak, de magamnak. A magam nevében szólva nem lehet eléggé hangsúlyozni. Szeretem kihúzni a golyóimat, amikor úgy gondolom, hogy senki sem nézi vagy észreveszi, ez nem jelenti azt, hogy senki sem nézi vagy fogja.
 
Last edited:

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Mindegy, térjünk vissza a témához, rendben? Tud valaki egy olyan márkát vagy tűzijáték típust, amely a legnagyobb mennyiségű és/vagy koncentrációjú vörös p-t tartalmazza? Vagy onnan a legkevesebb könnyen szétválasztható összetevőt/adalékanyagot tartalmazza, hogy a vörös p-t el lehessen különíteni? Mi a helyzet a vészhelyzeti közúti/hajós jelzőfényekkel, van valakinek tapasztalata ezekkel kapcsolatban? Működnek még, melyiket és hol lehet beszerezni? Gondolom, a másik lehetőség innen nézve az, hogy hobbiból belevágok az elektrolízis nélküli nikkelezésbe - lehet, hogy a jövőben megpróbálom ezt az utat. Bármilyen gondolat?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Hadd kérdezzem meg, miért állt rá erre a módszerre? Azt is tudta, hogy a hijódsav önmagában, foszfor nélkül is működik. ( azt hiszem) a foszfor csak újrahasznosítja a savat, így sokkal kevesebbet használsz. Úgy tudom, hogy a fosz. Minden egyes használat után kevésbé hatékony. Az nem számít, hogy mit veszítesz, mert minden alkalommal leméred a szükséges mennyiséget, így ha többet vesztettél, akkor többet adsz hozzá, hogy a megfelelő súlyt kapd meg.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Kicsit elgondolkodtat, hogy Al és én is dolgozhatnánk-e. Úgy értem, a metanol hozamra működik, de valószínűleg szar lesz.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Azt kérdezi , hogy pontosan milyen módszerrel? Tisztában vagyok vele, hogy a hidrojodsav csökkenti az E/PSE-t a mézünkre, de hogyan jutunk a hidrojodsavhoz? Itt jön a képbe az rp/i, nyilvánvalóan. Ezért említettem a nikkelezést, a hipofoszforsavhoz, az lényegében a vörös p helyét veszi át, az RP vagy hipofoszforsav reagál a hidrojodsav jódkristályával vagy a felesleges jódtartalommal. Csak próbálom megérteni a mechanizmusokat, hogy ki, mit, mikor, hol stb. Nem csak a hasznom érdekében, hanem ez az, ami engem az alkimista mesterré tesz, aki remélem, hogy egyszer leszek. Sok ilyen információ/tudás számomra elméleti jellegű, és így a többi fórumozó számára is hasznos. Nem vagyok semmilyen konkrét módszerre beállítva, csak próbálok eljutni a célhoz azzal, ami éppen rendelkezésre áll, jelenleg sajnos ez az én kerékpárom, egyelőre. A jövőben írhatok neked pm-et, @FritBuchner ? Mivel Önt a jó információk állandó forrásának tartom, és úgy tűnik, hogy messzebb van az úton, mint én.
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Számomra a legkönnyebben beszerezhető anyag a lítium és az ammónium-szulfát. A metilamin a metilammónium-kloridból ( methylamine hcl) a második. A legtöbb feledékeny ember hallja a foszfort, és az első dolog, amire gondol, az a met. A 80-as és 90-es években ez volt a motoros met. Van elég régi, végső lítium Energizer elem a fiókban, hogy egy uncia semmiség.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
A Walmart és az Amazon is árul foszforsavat. Akkor már csak jódforrásra van szüksége. Ez a módszer számomra a 2. helyre lép, mert a foszforsav és a jód kevésbé feltűnő, mint a formaldehid beszerzése.
 
Top