Kivonási elmélet tisztázása...?

BathtubChemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Több platformon is használtam a keresőt, és nem találok végleges választ, ezért kérem, ha van olyan forrás, ahová valaki el tudna irányítani, azt nagyra értékelném. Ha nem, akkor itt van

Oké, első kérdés: a DCM elfogadható oldószer a meth freebase számára? Mert van laboratóriumi minőségű DCM-em és barkácsáruházi toluolom, és ha elkerülhetem, hogy kétszeresen desztilláljak egy gallon toluolt, akkor szeretném.

Következő: A szerves réteg vizes mosása közben észrevettem, hogy a mosóvizem két dolgot tesz.
A) a mosóvíz pH-ja magasan indul (pH 13+), de minden további mosáskor csökken.
B) a mosóvizem elkezdi átvenni a meth FB szagát.

most olvastam valahol, hogy az Fb átmegy a vizes rétegbe, ha a pH-érték túl alacsonyra megy, de hogyan tudom ezt megakadályozni? Ha NaOH-t adok hozzá, akkor egy harmadik vékony réteget kapok a határfelületen, amit nehéz elválasztani.

Kérem, valaki? Mintha egy kibaszott ötéves lennék?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Én használom DCM met fb extrakció és Im elégedett vele körülbelül PH felett 7 nem kell aggódni annyira, ha megy a vízbe, hogy nem fogja csinálni egyébként akkor kivonat víz réteg a fennmaradó fb de nem a PH kérdés.
Fb réteg teljesen elválik a ph 12-13, még akkor is, ha lát néhány előtt.
 

BathtubChemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Oké, akkor hadd győződjek meg róla, hogy jól értem: mivel a DCM-et (amely az fb-t tartalmazza) dH2O-val mosom, a bázis NEM megy a mosóvízbe? Még akkor sem, ha a mosóvíz tesztelése a 9-10-es tartományban van? (Nem is vitatkozni akarok, csak néha kell pár kör, mire asszimilálok valamit, ami ellentétes az eddigi felfogásommal)
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Az egyetlen dolog a DCM és a víz lassú szétválasztása a DCM nem poláris tulajdonságairól.
 
Top