A szagok szűrése

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Más szempontból is lenne egy kérdésem. Tegyük fel, hogy van egy teljesen légmentes helyiség, ahol az egyik oldalon friss levegő áramlik be, a másik oldalon pedig egy nagy teljesítményű ventilátor húzza ki azt a helyiség közepéből.

Hogyan oldod meg a levegőben lévő szagok szűrését? Használnak-e valamilyen légtisztítót, ha igen, milyen fajtát és milyen patronnal, vagy elég egy nagy kapacitású szénszűrő aktív szénnel a kipufogón, ahogy a kannabisztermesztésben használják. Ha egy ilyen szűrő elvégezné a feladatot, akkor milyen aktív szén a legjobb, CTC vagy közönséges szén?

Hogyan szűrik a levegőt és a szagokat a laboratóriumokban? Üdvözlettel
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/home-laboratory-diy-exhausting-fan-models-and-filters.471/
Szia, itt olvashatsz a szellőzésről. A szénszűrő és a nedves adszorber jó megoldás.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Köszönjük szépen a linket. Én csak a szénszűrőt terveztem, ez a vízszűrő érdekel, nem egészen értem, hogyan működne. Tegyük fel, hogy van egy olyan helyiségem, mint egy kannabisz termesztő szoba, szénszűrővel és elszívóval, a cső, ami a levegőt kinyomja, a kádba megy, és a cső vége a víz alatt landol, hogy a levegő, amit a ventilátor a sátorból a szénszűrőn keresztül kihúz, ne a szobába menjen, hanem a vízen keresztül repüljön, így a szennyeződések tovább oldódnak a vízben. Jól értem ezt?

Szükséges ez a vízszűrő feltétlenül?

Tegyük fel, hogy egy ilyen szénszűrőt használok, csúcsminőségű CTC szénnel (veri a standard szenet, itt már van tapasztalatom nagyobb volumenű mj termesztésből) a végén lévő vízmosóval együtt, a szintézis futtatása egyszerre 1kg bk4-el, nagy teljesítményű szellőztetéssel elég hatékonyan burkolja a szagomat, hogy ezt egy családi házban is megtehessem, hogy a szag ne érje el a szomszédokat?

Üdvözlettel
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Igen, úgy működik, mint a vízipipázás. A víz elnyeli az anyagokat a levegőből. A vízszűrő után szénszűrőt kell telepíteni.

Azt hiszem, a nagyszabású szintézisben nem elég csak egy szénszűrő. Elég gyorsan túltelítődik.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Az általad megadott linken talált kép szerint szénszűrő -> ventilátor -> víz, te pedig azt írod, hogy ventilátor -> víz -> szénszűrő. Én úgy értelmezem, hogy először a vizet, hogy felfogja, amit tud, majd az egészet a szénszűrőbe, hogy nullára tisztítsa. Jól értem, hogy mire gondolsz?

Az általad említett elvet használva azaz ventilátor -> víz -> szénszűrő több bk4 ilyen szénszűrővel szerinted kibír 2-3 dobást mielőtt telítődik?

Egy ilyen frissen vásároltnak külsőleg nullára kellene szüntetnie a szagot igen?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Úgy gondolom, hogy ez a sorozat meghosszabbítja a szénszűrő élettartamát.
Nem tudom pontosan megmondani, a szintézistől függ.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Mindent egybevetve, még akkor is lenne értelme, ha minden főzéskor cserélné az aktív szenet a szűrőben, hogy megszüntesse a szagot 0-ra.

Köszönöm a segítségét
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Igen, tudom
 

Mrblue

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 2, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Van bármilyen utasítás, hogyan készítsünk nedves mosót?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Nézze meg ezt a szűrőrendszert (1. melléklet)

Ideális esetben a szénszűrő előtt a teljes szageltávolítás érdekében ózongenerátorokat is hozzáadhatna, ahogyan azt a kannabiszfarmokon teszik.

A jobb sarokban a szoba hátsó részén (1. melléklet) láthat egy vízfürdőt, amelyet a szagok és mérgező anyagok további szűrésére használnak a füstből, a szénszűrőn és az ózongenerátoron keresztül tovább tisztíthatja és kivonhatja a mérgező anyagokat a füstből. A használt csövek közötti különbség is észrevehető, mivel a rendszerhez a tömítés alatt elszigetelt csöveket használnak, a közvetlenül a reaktorokból érkező csövek normál csövek.

Szintén ez a 2. kép a csatolmányomban talán segít jobban megérteni a keringtető rendszert.
 

Attachments

  • 7JHvuioSDI.jpg
    7JHvuioSDI.jpg
    98.8 KB · Views: 326
  • 7QMayouBHW.png
    7QMayouBHW.png
    81.2 KB · Views: 297

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Fújja a levegőt a vízen keresztül?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Ez nem az én laborom, de jól működik a sok szagot termelő szintéziseknél, a vizet szappannal vagy más szagsemlegesítő vegyszerekkel lehet keverni
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Van egy ötletem/kérdésem. Korábbi munkám során szigorúan szabályozni kellett a környezeti paramétereket. Különösen a páratartalomnak kellett ingadoznia kb. 85+%Rh és 99% a között. Ezt úgy értem el, hogy: van egy hordó / hordó egy fedéllel. Egy csatorna és ventilátor fújja a levegőt a fedélben lévő dugóba. A fedélen lévő másik dugó/csatorna a párásított levegőt a kamrába vezette. A hordó belsejében volt egy 5 fejes ultrahangos tóködképző ( alapvetően egy ködgép), a ventilátor és a ködképző egy párásítóval/relével működött. Ez tényleg képes volt a ködöt kiszivattyúzni. Úgy gondolom, hogy ez nagyszerűen működne ebben az alkalmazásban, és a köd elnyelné a szagot, de a ki- és bemenő csatornák elég magasak lennének ahhoz, hogy a köd ne tudjon kiszabadulni a hordóból. Egy tömlőcső a hordó alján hagyná a szennyezett vizet, és rendszeresen cserélje ki ( az én alkalmazásomban volt egy WC-tartály úszó és tűszelep, amely a hordót vízzel tele tartotta, de kimerítettem a ködöt, így sokat használt) ez a beállítás a vízbe merített bemenet ellenállásának töredéke lenne.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Azt hiszem, ezek nem elszigetelt, ezek csak műanyag egyenes csövek, mert a nem mozgó eleme a szellőzőrendszer, spiroflex használják közel reaktorok, mert lehet mozgatni lehetne mondjuk akár 50cm balra vagy jobbra./
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
41
Reaction score
29
Points
18
Tekintettel egy kis méretű otthoni laboratóriumra (1 literes reaktor, olyan vegyszerek használatával, mint DCM, 2b4mp, metilamin, HCl, aceton), amelyet szűrők nélkül szellőztetnek ki a szabadba, mekkora az a távolság, ahol a szomszédok és a járókelők megérzik a keletkező füstöt?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
nem lesz észrevehető. Mostgőz van, amikor metilamint öntünk. Egy másik amikorszűrés, de ha hosszú csatornás szellőződ van( nekem kb. 8m van) akkor nem szaglik kint, de a szűrés ajánlott.
Az én ötletem az, hogy használjunk nyomásszellőztetőt, ami a folyadékba kerül, felette szénszűrővel.
RstqMza2un
 
Top