légyölőgomba

Rutherford

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 13, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Hello bbgate comunity, a házam közelében van egy teljes országnyi légyölőgomba. (a klasszikus piros gomba fehér pöttyökkel) és már tanulmányoztam a vegyületeiről (muscimol, muscarine és ibotenic acid). Keresem a módját annak, hogy hogyan lehet ezeket az összetevőket kivonni/megszerezni vagy szétválasztani, és a mérgező összetevőket eldobni, és csak a hallucinogéneket megtartani.
Túlságosan hálás lennék, ha valaki tudna ebben segíteni, és egy posztot is hozzáadok a teljes extrakciós folyamatról..
Ey3oNAcFYX
4erKgzYcwd
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Az iboténsav szárításkor muszimollá alakul át (ezeket a gombákat megfelelően kell szárítani).
Nagyon kis mennyiségű muszkarin van benne, így nincs értelme szétválasztani (én a légyölő galócáról beszélek, más fajoknál magasabb lehet a muszkarin-tartalom).
A muskimol elválasztása a gombából elég nehéz, mert ezekben a gombákban fehérjék és sok más anyag is van.

Én a helyedben maradnék az egyszerű vizes extrakciónál. Ne várd, hogy csak néhány gombából látható mennyiségű muszkimolt kapsz. 100g szárított kalapot kell kivonnod, hogy kapj valamit. Ne számíts arra, hogy kristályokat is kapsz, mert a vizes kivonatodban rengeteg szemét, fehérje, zsír stb. lesz.
 
Top