Imin képzése előtt?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Éppen azon gondolkodtam, hogy az imin hogyan képződik a nátrium-borohidrid hozzáadása előtt, és azon gondolkodtam, hogy ez alkalmazható-e az amalgámreakciókra.

Egyáltalán lenne ennek jelentősége? Mondjuk az imin képzése és az oldat higanyos amalgámmal való reakcióedénybe öntése/csepegtetése? Egyáltalán működne ez így?

Kíváncsi vagyok, hogy lehetséges-e ez, és hogy változtat-e valamit (jó lenne, ha lehetővé tenné a "sűrűbb" reakciókat, ha több keton/imin lenne a reakcióedényben, mint egy "normál" amalgámban.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Nem. Az oldószer térfogatát a redukcióhoz szükséges alumínium határozza meg. Egy régi francia szabadalom azt állítja, hogy ezt az anmountot nagyon le lehet csökkenteni, ha ezt nyomás alatt futtatjuk, és di-etilétert vagy THF-et használunk oldószerként. Azt hiszem, ez igaz.
Ismertem olyan embereket, akik a "Methylman"-t (nitrometán a metilamin helyett), amely a szükséges térfogat és az Al tekintetében sokkal rosszabb, egy módosított nyomástartó edényben futtatták, felére csökkentve a szükséges Al-t (és térfogatot). Nekik nem volt gondjuk, de ez elég merész dolog, figyelembe véve, hogy a reakció kezdetben NAGYON élénk.

Az MDP2P vagy a P2P iminje mindkettő nem stabil, de víz jelenlétében visszahidrolizálnak a rétegző vegyületekké és újra reformálódnak. Ezért csepegtetjük a keton lassan nagy mennyiségű aminfeleslegbe, hogy az egyensúlyt az imin oldalán tartsuk, és ez csökkenjen, mivel a mellékreakció a keton alkoholra való redukciója.
Az MDM-imin sokkal stabilabb, mint a metamfet-imin, és ezért sokkal nagyobb metilamin-feleslegre van szükség ahhoz, hogy tisztességes hozamot kapjunk a metamfethez, mint az MDMA-hoz. Nem nagy baj, mivel a felesleges MeNH2 könnyen visszanyerhető és újra felhasználható.
 
Top