A GYÓGYSZEREK HASZNÁLATÁNAK ÁLTALÁNOS SZABÁLYAI

House M.D.

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 28, 2021
Messages
18
Reaction score
47
Points
3
9UYzNbE8qn


A modern világban a gyógyszerek mindenhol elterjedtek, így csak alkalmazkodni és elsajátítani lehet a használatukra vonatkozó ismereteket. Az ártalomcsökkentés tudományos módszereinek létrehozása és lobbizása hatékony eszköz a kábítószer-használat helyes kultúrájának kialakításában és a hatékony tudomány bevezetésében az árnyékszférában, ami pozitívan befolyásolja a helyi kábítószerek gyorsabb globális dekriminalizálását.

Az ártalomcsökkentés elsősorban olyan elveken alapul, amelyek célja az adott személy orvosi támogatása és az egészségi állapotának javítása. Az ártalomcsökkentés szerves részét képezi a kábítószer-fogyasztó emberekkel, valamint családjukkal és közösségeikkel való együttérzés és méltóságteljes bánásmód. A kábítószer-használat nem jelenti azt, hogy az emberek elveszítik emberi jogaikat - továbbra is joguk van többek között az élethez, az elérhető legmagasabb szintű egészséghez, a szociális szolgáltatásokhoz, a magánélethez, az önkényes fogva tartástól való mentességhez, valamint a kegyetlen, embertelen és megalázó bánásmódtól való mentességhez.

Ilyen szálon a kábítószer-használat negatív fiziológiai, mentális és társadalmi következményeinek csökkentésével foglalkozunk. Kiállunk a kábítószer-használók és közösségeik védelme mellett a kutatás és az orvostudomány segítségével, hogy segítsünk elérni azt a világot, amelyben a drogpolitikák és a kábítószerrel kapcsolatos jogszabályok hozzájárulnak egy egészségesebb és biztonságosabb társadalomhoz. Az ártalomcsökkentés olyan gyakorlatias, hatékony stratégiák összessége, amelyek a használat és a kezelés feltételeinek kezelésével segítik az embereket a droghasználat, az alkoholizmus és a mentális betegségek negatív hatásainak csökkentésében. Ahelyett, hogy kizárólag és azonnal a kábítószer-használat abbahagyására vagy a mentális egészségügyi kezelésre összpontosítana, az ártalomcsökkentés az egyén életminőségének, egészségének és jólétének javítását teszi meg a siker elsődleges kritériumává
.

XF5MOXaeBP


A KÁBÍTÓSZER-HASZNÁLAT ÁLTALÁNOS SZABÁLYAI.
  • TERVEZD MEG A DROGFOGYASZTÁS IDEJÉT. Válassza azt az időpontot, amikor senki sem zavarja. Ne feledje, hogy a szerhasználatot legalább egy nappal a munka, fontos dolgok vagy események előtt be kell fejezni. Egy nap, amikor csak aludni kell, regenerálódni és minőségi pihenést adni a szervezetnek.
  • KÉNYELMES ÉS BIZTONSÁGOS HELYEN HASZNÁLJA A KÁBÍTÓSZEREKET. A legjobb megoldás a kábítószerek otthoni szedése. Otthon a nemkívánatos vendégek ki vannak zárva, és teljes jogi és erkölcsi jogod van ahhoz, hogy ne engedd be azokat, akiket éppen nem akarsz látni. A társadalomra veszélyes cselekmények elkövetésének és az ezzel kapcsolatos rendőrségi eljárásnak a valószínűsége meredeken csökken.
  • TALÁLJATOK EGY ÜLŐHELYET! Ez különösen igaz a pszichedelikus szerekre. Nagyon fontos, hogy legyen egy olyan személy a közelben, akiben megbízik. Legyen egy másik szobában, ha ebben a pillanatban egyedül akarsz lenni, de kell lennie egy olyan személynek, aki vészhelyzetben képes józanul irányítani a helyzetet. A bébiszitternek is adhatsz valamit, de feltétlenül sokkal kevesebbet, mint az összes többinek, hogy legalább egy olyan személy legyen, aki képes a helyzet megfelelő felmérésére és a döntéshozatalra vészhelyzetben.
  • TARTSA BE A GYÓGYSZEREK AJÁNLOTT ADAGOLÁSÁT. Ha az Ön egészségi állapota normális, akkor szinte hihetetlen, hogy a könnyű és közepes dózisú gyógyszerektől rosszul fogja érezni magát. De tudnia kell, és meg kell vizsgáltatnia magát, ha bizonyos problémái vannak, hogy hozzáértően meg tudja jósolni az anyagok egészségi állapotára gyakorolt hatását.
  • KERÜLJÜK A KOCKÁZATOKAT. Valószínűleg vannak bizonyos nemkívánatos hajlamai, és kábítószer-mámoros állapotban ezek kontrollálhatatlanná válhatnak. Ha például tudja, hogy kábítószer hatása alatt akar autóval közlekedni - adja át a kulcsokat egy megbízható személynek. Ha tudja, hogy nem tud leállni - vegye be a szükséges adagot, a többit hagyja valahol elérhetetlen helyen.
  • TANULD MEG, HOGYAN KELL ELSŐSEGÉLYT NYÚJTANI. Szánj erre néhány órát, és egy nap a képességeid megmenthetik szeretteid életét. Könnyen megtanulhatod a közvetett szívmasszázst, valamint az újraélesztést. Ezt még a mentő megérkezése előtt el kell végezni légzésleállás vagy szívroham esetén.
AXL6h8HjAY

ELKERÜLÉSRE VALÓ FIGYELMEZTETÉS.


EGYEDÜL NEM AJÁNLOTT A HASZNÁLATA. LEGYEN VALAKI, AKI SEGÍT, HA ROSSZUL ÉRZI MAGÁT.

SOHA NE VEGYEN BE KÉRDÉSES ÉS ISMERETLEN DROGOKAT

SOHA NE HASZNÁLJON VAGY JELENJEN MEG DROG HATÁSA ALATT NYILVÁNOS HELYEN!

SOHA NE VEZESSEN AUTÓT, MOTORKERÉKPÁRT VAGY MÁS JÁRMŰVET DROG HATÁSA ALATT!

SOHA NE HASZNÁLJON DROGOT IDEGENEK TÁRSASÁGÁBAN!

SOHA NE HASZNÁLJON DROGOT OLYAN EMBEREKKEL, AKIK HAJLAMOSAK A HELYTELEN VISELKEDÉSRE!

SOHA NE HASZNÁLJON DROGOT AGRESSZIÓ, DEPRESSZIÓ ÉS MÁS NEGATÍV MENTÁLIS ÁLLAPOTOK KÖZEPETTE!

SOHA NE VEGYEN BE VESZÉLYES DROGKOMBINÁCIÓKAT!

SOHA NE HASZNÁLJON KÁBÍTÓSZERT, HA AZ EGÉSZSÉGI ÁLLAPOTA ELLENJAVALLT.

SOHA NE HASZNÁLJON KÁBÍTÓSZERT FOKOZOTTAN VESZÉLYES HELYEKEN: VÍZTESTEK KÖZELÉBEN, HÁZAK TETEJÉN ÉS KEMPINGBEN

SOHA NE HASZNÁLJON KÁBÍTÓSZERT FONTOS ESEMÉNYEK ÉS ÜZLETI ÜGYEK ELŐTT

SOHA NE HASZNÁLJON KÁBÍTÓSZERT SPORTOLÁS ELŐTT ÉS OLYAN FÜRDŐKBEN, AHOL JELENTŐS TERHELÉS ÉRI A SZÍV- ÉS ÉRRENDSZERT

SOHA NE HASZNÁLJON KÁBÍTÓSZERT OLYAN HELYEN, AHOL NINCS KOMMUNIKÁCIÓ, VALAMINT OLYAN HELYEN, AHOL A MENTŐSZOLGÁLAT SZÁMÁRA NEHÉZ LESZ ELÉRNI ÖNT

SOHA NE KERÜLJE EL A MENTŐSZOLGÁLAT HÍVÁSÁT KÁBÍTÓSZER-TÚLADAGOLÁS ESETÉN!

FdrfCw20nu


A mentősök hívása rendkívüli szükségszerűség. Ha nem hívja őket apróságok miatt, így nem szabad elhanyagolni vészhelyzetben.

Szükséges a helyi segélyhívás.
  • Légzésleállás.
  • Szívroham.
  • Görcsös rohamok.
  • Eszméletvesztés.
  • Veszélyes mentális állapotok.
  • Ha fennáll a felhasználó és mások veszélyeztetésének kockázata, és Ön nem tud segíteni.
  • Opiát-túladagolás az Ön ellenszerének hiánya miatt .

Tehát, ha követi ezeket az egyszerű szabályokat - az Ön életében sokkal kevesebb probléma lesz a kábítószer-használattal kapcsolatban. Vigyázzon magára és szeretteire.
 
Last edited by a moderator:

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Hogyan olvassa el az internetes archívumok adatait a sóformájú anyagok ajánlott adagolásáról ? Az egész sóra vonatkozik, vagy csak az aminmentes bázis kötöttség %-ára? Ez néha nem egyértelmű számomra, a különböző használt savak miatt a freebázis:anion arány is változik egy kicsit. IMHO nagyon fontos az emberek egészsége szempontjából, hogy ezt tisztázzuk.
 

Oppenheimer

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 31, 2022
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Mindig ügyelek arra, hogy az utazószemélyzetem mindig ott legyen a közelben, amikor rágyújtok a cigarettámra.
Komolyra fordítva a szót, tisztességes útmutató, köszönöm ember.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
257
Reaction score
279
Points
63
Javaslom, hogy az anyag nevével kezdje.
Melyik anyag érdekli?
 

bum1esh

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 28, 2023
Messages
7
Reaction score
4
Points
3
Köszönöm ezt az információt, ez segít az embereknek, akik hamarosan gyógyszereket fognak szedni
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
52
Points
28
Elméletileg igaza van. De legyünk őszinték, melyikünk tette ezt már meg az összes anyaggal, amit fogyasztott. pl. én eddig csak 2 utat tettem meg egy tiszta sitterrel. Az időzítés sosem volt megtervezve, hacsak nem otthon hoztam és terveztem a fogyasztást. Soha senki nem mondta meg nekem, hogy mi a biztonságos adag. Az xtc tablettáknál pl. ezt senki nem tudja megmondani, csak a nyomdász. Kockázatkerülés, hát igen, de ez nem mindig működik. OK, elsősegélyt tudok nyújtani és erről mindig tájékoztattam magam. hogyan lehet az utazást befejezni vagy enyhíteni.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Az a tény, hogy valaki, vagy akár az emberek többsége nem fogja követni a biztonságos használatra vonatkozó ajánlásokat, nem jelenti azt, hogy nincs szükség ilyen ajánlásokra, vagy nem kell megírni őket. Valaki kitalálhatja vagy intuitíve megértheti a legtöbbjüket, de mégsem tartja be őket. És valaki még csak nem is nézett ebbe az irányba, és talán ez a cikk és az abból (valamint a fórumunk más cikkeiből) származó ismeretek segítenek valakinek elkerülni a bajt, vagy akár életet menteni. Ez egy jó motiváció, ahogy nekem is.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
52
Points
28
Teljesen egyetértek Önnel abban, hogy ez nem haszontalan tudás. De az én megközelítésem az lenne, hogy először tisztázzuk, hogyan működnek az egyes anyagok (minden lehetőség), hogyan jött le, és milyen függőség alakulhat ki. Pont az olyan szövegeken keresztül, mint ez az ismeretterjesztő szöveg, tájékozódtam ezekről az anyagokról. csak próbáld ki, megfelelő készítményekkel nem lesz semmi baj... ez igaz egyes anyagokra, de vannak olyanok is, amelyeknél részletes magyarázat nélkül elég az egyszeri fogyasztás... és máris függőségben ragadsz. Mindenesetre nekem nem tetszik a kontextus: készülj fel jól, aztán nem fog történni semmi, mindegy, hogy mit veszel be. Csak nem így van, ha még sosem győzted le a függőséget.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Megértem az álláspontját, és általánosságban támogatom. Én némileg másképp látom az összefüggéseket - készüljön fel, és képes lesz minimalizálni a kockázatokat. A cikk végén a szerző rámutatott arra, hogy kevesebb problémája lesz, de senki sem állítja, hogy egyáltalán nem lesznek problémák, vagy hogy azok lehetetlenek. Ez természetesen nem így van. Minden pszichoaktív anyag kockázatot jelent - egészségügyi, pszichés, szociális stb. És az embereknek képesnek kell lenniük arra, hogy megalapozott döntést hozzanak az anyagokkal kapcsolatban, megértve és vállalva a felelősséget. Talán ezen a ponton érdemes nagyobb hangsúlyt fektetni a kétértelműség kiküszöbölésére.
 
Top