Harmaline

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Úgy gondoltam, hogy hozzáadom ezt a TIHKAL bejegyzést a Harmalinhoz, mivel @Frit Buchner ezt a molekulát akarta felfedezni.(@Frit Buchner remélem, hogy elolvassa a 150mg és 200mg tapasztalati bejegyzéseit, mielőtt elindul ezen az úton...).

#13. HARMALINE

b-CARBOLIN, 3,4-DIHYDRO-7-METHOXY-1-METHYL; 3,4-DIHYDRO-7-METHOXY-1-METHYL-b-CARBOLIN; 3,4-DIHYDROHARMIN; 7-METHOXYHARMALAN; HARMADIN



tihkal13.gif
SZINTESZIÓ: 0,033 g 6-metoxitriptamin 3,5 mL 0,1 N HCl-ban lévő oldatához 0,011 g glikolaldehidet adtunk, és az elegyet gőzfürdőn 1,5 órán át melegítettük. Az oldatot ezután 10 mL 0,5 N NaOH-val bázissá tettük, majd folyamatos extrakcióval Et2O-val extraháltuk. Az Et2O-kivonatokat összevontuk, szilárd KOH-on szárítottuk, az oldószert vákuumban eltávolítottuk. A maradék olaj volt, amely kristályosodott, és egy szilárd anyagot kapott, mp 170-175 °C, feltehetően az 1-hidroximetil-7-metoxi-1,2,3,4-tetrahidro-b-karbolin hidrátját. Ezt 2,5 mL 90%-os H3PO4-mal kezeltük, és gőzfürdőn 2 órán át melegítettük. H2O-val való hígítás után ezt vizes NaOH-val lúgossá tettük, és Et2O-val extraháltuk. Az egyesített kivonatokból vákuumban eltávolítottuk az oldószert, és a maradékot desztillálva 0,027 g (72%) súlyú frakciót kaptunk (bp 120-140 0,001 mm/Hg-nál). MS (m/z-ben): Szülőion -1, szülőion, 213, 214 (100%, 89%); 198 (29%); 201 (23%); 170 (22%); 173 (19%). IR (cm-1-ben): 817, 832, 916, 1037, 1139, 1172. Harmalin-hidroklorid-dihidrát; IR (cm-1-ben): 820, 841, 992, 1022, 1073, 1137.

A harmalin olvadáspontjával kapcsolatban van egy kis érdekes történet. Megjelent egy jelentés, amely a Peganum harmala egy olyan alkaloidját írta le, amely úgy nézett ki, mint a harmalin, de 18 °C-kal túl magasan olvadt, ezért izomernek gondolták, és a harmadin nevet kapta. Mindez néhány évvel később tisztázódott, amikor megfigyelték, hogy egy nyitott olvadáspontú tömbön a harmalin 242-244 °C-os olvadáspontja (189 °C-on kezdődő szublimációval), a harmadiné pedig 241-243 °C-os és 178 °C-os értékeket mutatott. Kapilláriscsőben a harmalin 256 °C-on, a harmadin pedig 257 °C-on olvadt. A harmadin tehát a harmalin szinonimája lett.

ADAGOLÁS: 150-300 mg, szájon át.

HATÓSÁG: 5 - 8 óra

MINŐSÉGI MEGJEGYZÉSEK: (100 mg, szájon át) "Két alkalommal próbáltam ki, lényegében hatás nélkül."

(150 mg-mal, szájon át) "Egy és negyed óra múlva gyorsan fellépő mámor következett be, és kissé bizonytalannak éreztem magam. És egy kicsit zsibbadtnak. Volt egy szokatlan csillogás, az oldalsó látásomban, amikor oldalra fordítottam a fejem. Minden egy kicsit lent volt. A zene nagyjából normális volt, de hiányoztak a magasabb frekvenciák. Még a könnyű ételek is nehezen ültek, pedig nem voltam túlságosan éhes (és eszembe jutott, hogy figyeljek arra, mit eszem, ezzel a monoamin-oxidáz dologgal). A szex nehéz volt -- valószínűleg néhány csökkent érzékelés miatt. Úgy érzem, hogy ez a vegyület valószínűleg nem lesz vonzó a legtöbb ember számára, mivel a fő hatásai a gondolatok elhomályosodásával járó mámor és a zenei kapcsolatok némi megzavarása."

(175 mg-mal, szájon át) "Körülbelül egy óra elteltével azt tapasztaltam, hogy ellazultam és kissé hanyaggá váltam. A második óra végére elértem a csúcspontot, és öt óra elteltével nagyjából az alapszintre kerültem. A csúcson a zavar három területe volt nyilvánvaló. Voltak nyilvánvaló nyomjelzők - amikor egy fényes tárgyra nézünk, és oldalra mozgatjuk a szemünket, a tárgy képe késve hagyja el a látómezőt, és az ellenkező irányba távozik. Ami a hallást illeti, úgy tűnt, mintha a zene magasabb frekvenciái csillapodtak volna, az alacsonyabb frekvenciák pedig felerősödtek volna. Ami pedig a tapintást illeti, határozott zsibbadás tapasztalható. Nem volt étvágyam, és az a kevés, amit ettem, nem volt különösebben jó ízű".

(200 mg, szájon át) "Körülbelül két óra elteltével három dologra emlékszem. Az első az volt, hogy igyekeztem egy arc vizuális képét valósággá tenni, amely a szememmel játszott - csukott képzeletben. Megkaptam a szájat, és egy kis munka után a szemeket is. Aztán az orrra koncentráltam, és végre láthatóvá vált, de fejjel lefelé volt. A második és a harmadik dolog már könnyebben meghatározható volt. Hányinger és hasmenés. Szerencsére váltogatták egymást. Ez nem az én kedvenc utam."

(300 mg-mal, szájon át) "Pszichoterápiás környezetben voltam, így volt némi sugalmazás és vezetés, ami befolyásolta a reakcióimat. De nagyon nehezen élem át újra az élményeimet, valójában semmire sem emlékszem. Csak összefüggéstelen képeim vannak. Van egy lány - én - egy templom előtt egy poros úton, én magam áldozáskor, amint egy láthatatlan kézből egy grandiózus oltárnál veszem át a szentostyát. Úgy érzem, hogy megőrülök. Valami belülről. Nem szorongás. Nem depresszió. Mindkettőből van benne valami, plusz ingerültség és zavartság. Halott vagyok, de mégis vissza kell térnem az életbe. Szembe kell néznem egy olyan valóságommal, amit nem tudok elfogadni."

(400 mg-mal, szájon át) "Ez Fluka anyag, és undorító íze van. Teljesen mozgásképtelennek és gyomorrontásnak éreztem magam. A behunyt szemű vizualitás bennszülött nőket, "organikus" színeket és formákat, és egy fekete párducot hozott! Szeretném a DMT-t és a Harmaline-t együtt használni, de a hányinger elriaszt."

(500 mg-mal, szájon át) "Fél gramm tiszta szintetikus harmalint vettem be, miután több mint egy napig böjtöltem. A kialakult hányinger nagymértékben enyhült, miután kihánytam. Ennél az adagnál intenzív és bosszantó látászavarok jelentkeztek, és a motoros koordináció teljes összeomlása. Alig tudtam a mosdóba tántorogni, és a biztonság kedvéért kúszva közlekedtem. Nyomjelzők és furcsa vizuális hullámzások zavarták a látásomat nyitott szemmel. Csukott szemmel eidetikus képek jelentek meg. Nem volt szimbolikus jelentősége, csak zavaróan összefüggéstelen szekvenciák, amelyekből hiányzott a releváns téma. Olyan lassan haladtak az átalakulással (a gondolkodásom sebességéhez képest), hogy kiszámíthatóak és unalmasak voltak. Az egész élmény alatt csak feküdtem, remélve, hogy hamarosan véget ér. Nem úgy tűnt, mintha intrapszichés anyaggal találkoztam volna, amely szomatikus tüneteken keresztül fejeződött ki. Inkább úgy éreztem, hogy a fiziológiai funkcióim kémiai zavarának metabolizálásával küzdök. Bár az ülés nem volt élvezetes, elégedett voltam, hogy megismertem magam a büntető dózisú vegyület által kiváltott hatásról."

(2 g Peganum harmala maggal, őrölve, kapszulában) "Nincs hatása."

(5 g Peganum harmala magvakkal, őrölve, kapszulában) "Körülbelül 1:45-kor a fülzúgás nyilvánvaló volt. 2:00-kor a pontos mozgások problémásak voltak és nisztagmus volt észlelhető. Enyhe hányinger és hasmenés, de hányás nem volt. Fényre és hangra érzékeny voltam, és sötét szobába vonultam vissza. A hallucinációk intenzívek voltak, de csak csukott szemmel. Kezdetben sokféle geometrikus mintából álltak, sötét színekben, és az idő előrehaladtával egyre intenzívebbé váltak. A szemek kinyitásakor eltűntek. Bár az utazás első részében a laza belek és a hányinger elég állandó volt, nem féltem. Olyan volt, mintha az agyban a "félelemáramkörök" kikapcsoltak volna. A geometriai alakzatok konkrétabb képekké fejlődtek, emberek arcai, mindenféle filmek nagy sebességgel lejátszódtak, és állati jelenlétek, például kígyók. Olyan volt, mint az élénk és intenzív álmodás, kivéve, hogy a legtöbbre emlékeztem utána. Egy újabb óra múlva a dolgok kezelhetővé váltak, és ki tudtam menni a nyilvánosság elé. A nemi vágyam kellemesen fokozódott, és nagyon jól aludtam."

(7 g Peganum harmala maggal, őrölve, kapszulában) "24 órán keresztül nagyon rosszul volt."

(20 g Peganum harmala maggal, kivonat formájában) "Ez valószínűleg egy grammnyi harmala alkaloidának felel meg. Ezt az őrölt anyagot forró híg citromlével extrahálták. Fél órán belül egyszerre találtam magam trippelősnek és álmosnak. Aztán eléggé dezorientált lettem, émelyegtem, és felgyorsult a szívverésem. Erős érzésem volt, hogy visszafelé haladok, sodródom, és a szemhéjam alatt halvány vizuális képeket láttam. A hányási inger visszafogása folyamatos problémát jelentett. Könnyen ki tudtam volna lépni a testemből, csakhogy a hányinger teljesen lehorgonyzott. Körülbelül három óra elteltével tudtam, hogy tetőfokára hágott, elaludtam, és intenzív és furcsa álmokat éltem át. Az egész élmény a botlás és a rosszullét közötti konfliktus volt. Szeretném ezt még jobban felfedezni."

(28 g Peganum harmala maggal, kivonat formájában) "Egyik este késő estig ültem, és kortyról kortyra ittam a kb. egy uncia magból készült teát, időnként még több vizet hozzáadva és forrázva. Ez a folyamat több órán át tartott, és bár olvastam a harmalánáról, nem tudtam, hogy mire számítsak. Hirtelen úgy csapódott belém, mint egy fal. Odakint kezdett világosodni, és ahogy a tekintetemet váltogattam, az ablaksziluettek körvonalán zebraszerű világos és sötét csíkok csavarodtak el. Valahányszor megváltoztattam a fókuszomat, a látómezőm megremegett és kavargott, mielőtt megnyugodott volna. Ennek a vizuális hatásnak olyan fizikalitása volt, mint bármely más entheogénnek, amit eddig tapasztaltam. Ahelyett, hogy a minták nagyobb rendet mutattak volna az érzékelésben, ezek inkább a káosz hullámai voltak, amelyek nem mutattak különösebb rendet, és arra ösztönözték az elmét, hogy visszavonuljon az érzékelés zavaró birodalmából. Ezt egy kifejezett hallási zümmögés kísérte. Lefeküdtem és lehunytam a szemem, magam mögött hagytam a fizikai tüneteket, és felfedeztem az élénk spontán képzeletet, amit ez az állapot idézett elő. Sajnos kezd világosodni, ami megnehezítette az érzékelés zavaró világának kizárását. Elhatároztam, hogy a jövőben a foglalkozásokat éjszaka (és mindig csendes, zavartalan helyen) fogom végezni.

"Egy második próbát ugyanezen a szinten végeztem. Ezúttal nagyon gyorsan jött be. Az a hatalmas zúgás, amelynek túloldalán a tudatalatti csodálatos birodalmai vannak. A legemlékezetesebb benyomások ezen az úton furcsa állatokról voltak. Elképzeltem, hogy furcsa szárnyas lények körhintáján pörgök. Nagyon rosszul kezdtem érezni magam, és a mosdóba igyekeztem, hogy szembenézzek az elkerülhetetlennel - mindkét testnyílásból egyszerre ürítettem. Ez katartikusnak bizonyult, és felszabadított, hogy teljesebben megtapasztaljam az állapotot. Emlékszem, hogy dzsungelszerű helyekre utaztam, tele indák, szökőkutak és állatok képeivel. A percek óráknak tűntek, ahogy ezeken a tereken barangoltam. Bár az érzékszervi hatások nagyon zavaróak voltak, amikor felálltam, a magas dózisszint miatt könnyen figyelmen kívül tudtam hagyni a testemet, amikor lefeküdtem és gondolatban utaztam."

KIEGÉSZÍTÉSEK ÉS KOMMENTÁR: Rögtön az elején bocsánatot kell kérnem, hogy összekevertem a harmalint mint egyetlen vegyszert alkalmazó beszámolókat a Peganum harmala magjait alkalmazó beszámolókkal. Ez természetesen farmakológiai képtelenség, mivel a harmalin egy tiszta kémiai anyag, míg a P. harmala magjai harmint is tartalmaznak, sok más alkaloidával együtt, amelyek szerepet játszhatnak a pszichofarmakológiai profiljában.

A vegyszer és a növény hatásáról szóló jelentések ilyen összekeveredésének azonban megalapozott oka van. Sokak fejében a két anyagot kizárólag monoamino-oxidáz gátlónak és felcserélhetőnek érzik. Nemrégiben olvastam valahol az interneten a következő tanácsot: "Ha tényleg ki akarsz kapcsolódni a gombától, vegyél melléjük harmalint vagy szíriai rútamagot." Ez az egy mondat számos népszerű mítoszt testesít meg a pszichedelikus drogok szubkultúrájában. Hadd próbáljam meg kibogozni ezt a kusza csomót.

Egyes drogok metabolizálódnak a szükséges aminfunkció eltávolításával. Ez a dezaminálás egy enzimrendszer működéséből ered, amelyet monoaminooxidáznak vagy MAO-nak neveznek. Ha ezt az enzimrendszert gátoljuk, akkor a gyógyszer kisebb mértékben pusztul el, és nagyobb hatásfokkal rendelkezik. Azt az anyagot, amely megvédi a gyógyszert ettől az eróziótól, monoaminooxidáz-gátlónak vagy MAOI-nak nevezik. Ennek eredményeképpen egyes, szájon át semmilyen aktivitást nem mutató gyógyszerek (például a DMT) elérhetővé válnak, ha az oxidáló enzimeket egy inhibitorral diszfunkcionálissá teszik. Ez a Huasca vs. Ayahuasca című fejezet lényege, ahol ezt az érvet hosszasan tárgyaljuk. De van egy általános következtetés, miszerint a MAOI önmagában hatás nélküli, és ez egyszerűen nem igaz. Lehet, hogy némi aktivitást mutatnak, mivel rengeteg étrendi amin van, némelyikük elég mérgező dolog, amelyek normális esetben nem zavarnak minket, mivel a szervezetünk védekezőképessége képes elpusztítani őket. Vegyük el ezt a védelmet, és kifejthetik a mérgező hatásukat. De én tényleg úgy gondolom, hogy a farmakológiai tulajdonságok összetett spektruma lehet, amely a gátló gyógyszer sajátja. A ma forgalomban lévő vényköteles antidepresszánsaink jó részének pontosan ez a hatásmechanizmusa.

Ez az oka annak, hogy a harmalin önmagában, és a Peganum harmala magok hatását csak önmagában mutatom be. Ezek nagyon különböznek egymástól, bár mindkettő elég durván megviseli a szervezetet.

Most pedig szeretnék ismét a minőségi megjegyzések üzemmódjába lépni, ezúttal a harmalin vagy a Peganum harmala egy másik droggal együtt történő alkalmazásával. E példák némelyikében a gátlót a tényleges triptamin előtt vették be, amint azt az időmegjelölés is jelzi.

TOVÁBBI MINŐSÉGI MEGJEGYZÉSEK:

DMT-VEL

(20 mg harmalinnal és 55 mg DMT-vel) "Három órán keresztül nem volt semmi, majd néhány szemet lehunyva hipnogógiai absztrakcióra lettem figyelmes. A csúcs kissé hosszabb volt, az adrenerg lökés valamivel intenzívebb volt, mint amit az enyhe pszichés hatások sugallnának. A leállás ugyanilyen hosszadalmas volt. Mindez minden bizonnyal kevésbé volt intenzív, mint amikor a DMT-t elszívják."

(50 mg harmalinnal, 60 mg DMT-vel [20 perc]) "Nem észleltünk semmilyen hatást, kivéve talán a motoros aktivitás némi fokozódásának rövid sugallatát".

(80 mg harmalinnal, 40 mg DMT-vel [60 perc]) "Meglehetősen nagy vizuális aktivitás volt. A kezdet finom volt, de a lecsengés gyors volt."

(100 mg harmalinnal, 120 mg DMT-vel [10 perc]) "Csak a kísérlet 80 percében vált világossá, hogy CNS hatások jelentkeznek. Kezdetben ezt a körülöttem lévő dolgok részletességének tisztaságaként éreztem, amit enyhe időtorzulás követett. Nem volt valóságvesztés, de a zárt szemmel történő képalkotás gyorsan kialakult, később nyitott szemmel is jelen volt, bár kevésbé intenzíven. A képek kezdetben nagyon színesek voltak, végtelenül ismétlődő mintákból álltak, némi enyhe hullámossággal, mintha kaleidoszkópon keresztül néznék. A figyelem szándékos változása bármikor lehetséges volt, és bár a járás enyhén befolyásolt volt, bármilyen feladatot koncentráltan el lehetett végezni. Nem volt identitás- vagy valóságvesztés. A pupillamozgások nem változtatták meg a "látásom" fókuszterületét, ami meglepő volt. A képeket nyitott szemmel akaratlagosan el lehetett utasítani. A zene fejhallgatóval egy másik világgá vált, és a "Hearts of Space" albumok könnyen utazásokká váltak, amelyeket nyitott szemmel bármely kívánt ponton meg lehetett szakítani. A hatások a két és fél órás pontnál kezdtek visszahúzódni. Az élénk színek és minták nyugodt, békés módon kevésbé intenzív tájakra váltottak. Semmikor sem volt észrevehető amfetaminos állkapocs-összeszorítás, hiperaktivitás vagy nyugtalanság. Az egész epizód a négy órás pontnál ért véget, a boldogság és a csodálkozás intenzív érzését hagyva maga után. Az alvás könnyű volt öt óránál, mégis az ezt követő 30 órában a koncentrációm érezhetően csökkent. Nem voltak motoros problémák vagy koordinációs zavarok, a rövid távú memória azonban jelentősen megzavarodott, és szándékos koncentrációt igényelt apró dolgokra. A 38 órás alvás után mentális állapotom normalizálódni látszott. Az egyetlen kritika, amit ezzel az élménnyel kapcsolatban megfogalmazhatnék, az volt, hogy úgy tűnt, hogy nem volt meg az a belátás, amit a TMA-2 esetében tapasztaltam. Úgy tűnik azonban, hogy ez egy pszichológiailag nagyon biztonságos élmény szinte bárki számára, és nagyon élvezetes volt."

(150 mg harmalinnal, 35 mg DMT-vel [20 perc]) "A kezdeti hatások 70 perc után jelentkeztek, amelyeket enyhe mámor érzése jellemzett, amit jelentős vizuális torzulások és a gondolatok fókuszálásának képtelensége követett. Két órára a színes mintázatok csukott szemmel is jelen voltak, de a képek olyan gyorsan villantak át a tudaton, hogy nem lehetett őket figyelembe venni vagy elemezni. Kifejezett hidegérzet alakult ki, amelyet nehéz volt megváltoztatni, a nagyon meleg fűtőtakaró ellenére is. Érdekes megállapítás volt, hogy képtelen voltam vizuálisan "elképzelni" valamilyen kívánt jelenetet. Más szóval, szóban elmondhattam, hogy egy erdőt, vagy egy lovat, vagy egy fát akarok elképzelni, de egyiket sem tudtam előhívni. A gondolatok gyors áradata gyorsan kimerítővé vált, és erős volt a vágy, hogy elkerüljek minden ingert, beleértve a zenét, a TV-t vagy bármilyen más hangot. A hatások a háromórás ponton kezdtek csökkenni, és öt órára lényegében megszűntek. Kezdek arra a következtetésre jutni, hogy a DMT-nek kevés jótékony tulajdonsága van. Egyelőre nem hasonlítható össze azzal az éleslátással és gondolati tisztánlátással, amely néhány fenetilamin és fenilizopropilamin hatására jelentkezik. Ez a 35 milligrammos szinten is erős aktivitás azt sugallja, hogy a 150 milligrammos harmalin adag MAO-blokkolóként igen hatékony".

(150 mg harmalinnal, 80 mg DMT-vel [20 perc]) "Alig egy óra elteltével gyorsan fellépő mérgezés következett be, némi tántorgással és nehézkes járással. A következő fél órában zárt szemmel való látás volt, émelygéssel és súlyos depresszióval együtt. A biztonság kedvéért felkapcsoltam az összes lámpát a szobában, bár nem szeretem az erős fényt. Fontolóra vettem, hogy felhívok egy barátomat telefonon, de aztán rájöttem, hogy ezen a ponton semmi sem nyugtathat meg. Értelmileg tudtam, hogy biztonságban vagyok, de lelkileg nyomasztó volt az önértékelés elvesztése és a kétségbeesés érzése. Ez egy súlyos, az egót szétzúzó élmény volt, amelyet pszichózisnak diagnosztizáltak volna, ha egy pszichiáter jelen lett volna. A hatások a vártnál tovább tartottak, az ötödik órában fokozatosan tértem vissza a normális állapotba, és egy órával később elaludtam. A negatív élmény ellenére másnap rájöttem, hogy életem számos aspektusát rendkívüli tisztasággal és éleslátással láttam, és az élmény hatására meg kívánok próbálni változtatni számos ilyen személyes hibán."

(3 g Peganum harmala mag kivonatával, 40 mg DMT-vel) "A DMT alig több mint egy órával a bevételt követően érezhetően hatott, és meglehetősen gyorsan csúcspontra emelkedett. Egy órán keresztül ott maradt, majd lecsökkent. Az általános hatást enyhének nevezném."

(5 g Peganum harmala mag kivonatával, 20 mg DMT-vel [0 perc]) "Az elevenség és az izgalom érzése volt, ami túlmutatott az önmagában ennyi harmalamag hatásától."

5-MeO-DMT-vel

(70 mg harmalával, 10 mg 5-MeO-DMT-vel [0 perc]): "18 perc múlva nyomásváltozást éreztem a szem körül, és lebegő érzés volt járás közben. Másfél órakor tetőztem, valószínűleg plusz háromnál, vizuális, érzelmi, intellektuális, negatív és pozitív érzések nélkül. Egy kis hányinger. Nem tudom miért vagyok +++-on, de így van. A 2 órás pontnál már lefelé megyek. Három óránál észrevettem, hogy teljesen megváltozott a karakterem, a harmalin kezdett beindulni. Ez több órán keresztül egyre intenzívebbé vált, elég sok hányingerrel. Ez teljesen megfelelt a 300 mg. harmalin önmagában, de a fiziológiai zaj nélkül. A 12 óránál egy kicsit elaludtam, sok álommal".

(80 mg harmalinnal, 10 mg 5-MeO-DMT-vel) "Ez koncepcionálisan nagyon aktív volt. Rendkívül kifizetődő. Figyelemre méltó különbség a harmalinhoz vagy a triptaminhoz képest, amelyek közül egyik sem lett volna aktív így, szájon át szedve."

(150 mg harmalinnal, 25 mg 5-MeO-DMT-vel [60 perc]) "Körülbelül 15 perc múlva kezdtem érezni az 5-MeO-DMT tipikus hatásait, egy fokozatosan felépülő, szilárd, kissé forrongó, turbulens érzéssel teli érzelmet. Hányni kezdtem, ezért ezt meg is tettem, többször is. A belső érzés hullámai közeledtek ahhoz, hogy teljesen megszüntessék a fizikai világról való tudatosságomat, de soha nem jutott el odáig, mint amikor 12 milligramm 5-MeO-DMT-t szívtam el egyedül. Az élmény elég intenzív volt, de soha nem éreztem nagy félelmet. Tudatosan vitatkoztam azon, hogy elszívjak-e egy kis 5-MeO-DMT-t, hogy áttörjem az élménynek ezt a "középső" szintjét egy teljes transzcendens állapotba, ahogyan azt a múltban tapasztaltam. De a pipa elkérésének és elszívásának bonyolultsága túl soknak tűnt, még segítséggel is. Elhagytam az ötletet.

"Lefelé" kezdtem jönni egy differenciáltabb tudatosságba, és az első dolog, amit éreztem, egy erőteljes, agresszív szexuális érzés volt. Nem volt rajtam ruha, és sokáig, több mint egy órán át tekergőztem, és időnként egy-három-négy szóból álló, nagyon ellenséges és/vagy szexuális jellegű mondatokat mondtam. Emlékszem, azt mondtam, hogy gyűlöltem a sitteremet (egy nőt) és Istent, de teljesen világos volt, hogy a sitter szexuális/anyai képét gyűlöltem, mint olyasvalamit, amire vágytam, és amitől függőnek éreztem magam, miközben nehezteltem, hogy szükségem van valamire, ami nem volt meg bennem. A következő fázisban fizikailag nyugodt és csendes voltam. Végül négy óra elteltével álmosnak és kényelmesnek éreztem magam. Jól ettem, és jó kedvem volt.

" Nem érzem, hogy egy nagyobb adag szájon át történő szedése feltétlenül átjuttatott volna a dohányzással elért állapotba, mert a beindulás olyan, de olyan lassú volt. Nem hiszem, hogy megismételném ezt a kombinációt."

TMPEA-VAL

(150 mg harmalinnal, 200 mg TMPEA-val (2,4,5-trimetoxi-fenetilamin) [20 perc]) "Nagyon gyenge perifériás vizuális villódzást észleltem a 40. percben. A 80. percre a koordináció csökkenése volt látható, és a járás a szokásosnál valamivel nagyobb figyelmet igényelt. Ez az inkoordináció fokozatosan fokozódott, és három órakor érte el a csúcspontját. Ekkorra már kifejezett volt a harmalinra jellemző vizuális késleltetés (a fej forgatásakor vagy a gyors, más irányba való tekintéskor a korábbi képek több hullámban, a mozgással ellentétes irányban lépnek ki a látómezőből). Semmikor nem volt kimutatható hatás a gondolkodásra, és sem nyitott, sem zárt szemmel, sem zenével, sem anélkül nem volt képalkotás. Öt óra elteltével nem volt kimutatható hatás, és röviddel ezután könnyen el lehetett aludni. Összefoglalva, nem volt semmi olyan, amit ne lehetne önmagában a harmalin által megmagyarázni.

MESZKALINNAL

(100 mg harmalinnal, 60 mg meszkalinnal (3,4,5-trimetoxi-fenetilamin) [20 perc]) "Két órakor kellemes fizikai relaxációs állapotba kerültem, finom közérzetem volt, és a zenét nagyon kellemesnek találtam. Ettől kezdve a negyedik óráig a gondolatok szabadon áramlottak, és nyilvánvalóvá vált, hogy a belátás fontos része volt ennek az élménynek. A normális esetben tudattalan gondolatok könnyen elérhetőek voltak. Mintha megfigyelhettem volna az elmém működését, ahogy a tényeket mérlegelve következtetéseket vonok le. A hatodik órára a zene gyönyörűséggé vált, a magasabb hangok élesek és tiszták voltak. A harmalin valószínűleg elkopott. Nyolc óra alvás, és a következő nap minden káros hatás nélkül telt. Ez egy figyelemre méltó élmény volt, a TMA belátása és az MDMA relaxációja".

(150 mg harmalinnal, 100 mg meszkalinnal [15 perc]) "Körülbelül 45 perc múlva gyomorfájás jelentkezett, amelyet enyhe hányinger követett, amely a következő hat órában szakaszosan jelentkezett. Jól éreztem magam, bár körülbelül két órakor enyhe diszkoordináció lépett fel. A járás soha nem okozott problémát, de a szokásosnál nagyobb koncentrációt igényelt. A televízió színei ekkor nyilvánvalóan intenzívebbek és erősen telítettek voltak, és mérsékelt fotofóbia alakult ki. Még a kandallóban égő tűz is zavaró volt, és a sztereó zenét a legjobban sötétben lehetett élvezni. Az alvási kísérletek a kilencedik óráig nem működtek. Ébredéskor a kiszáradás érzése volt tapasztalható, de egyébként nem voltak rossz hatások. Enyhe székletlazulás volt tapasztalható még aznap reggel. Mivel a csak 80 és 120 mg közötti dózisú meszkalint használó kísérletek egyáltalán nem eredményeztek CNS-hatásokat, egyértelműnek tűnik, hogy a harmalin MAO-blokkoló hatása döntő jelentőségű volt ebben az élményben.

TOVÁBBI KIEGÉSZÍTÉSEK ÉS KOMMENTÁR: Van egy lenyűgöző megválaszolatlan kérdés, amit nemrég fel kellett tennem magamnak. Ez egy olyan kérdés, amely, ha valaha is pontosan megválaszoljuk, talán a harmalin farmakológiájának egész területét kellemesen összezavarhatja. Kaptam egy kis mennyiségű dokumentált szíriai rue magot, és kíváncsi voltam, hogy a kezemben milyen az alkaloidtartalma. Ez végül is egy jól ismert, gyorsan növekvő népszerűségnek örvendő forrás, mint az ayahuasca gátló összetevője. Ezért egy mozsárban DMF és karbonát alatt ledaráltam néhányat, a kivonatot lepergettem, egy cseppet feloldottam belőle egy milliliter 90:10 arányú toluol/butanolban, és egy mikrolitert belelőttem a GCMS-be. Ahogy várható volt, két nagy csúcs volt, és egy érdekes szórásnyi apróság. Az első spektruma egyértelműen a harmaliné volt, a másodiké pedig a harminé. A szakirodalomban leírtak helytállóak.

Ezután, hogy egy kicsit rendet tegyek és teljesen biztos legyek a relatív retenciós időkben, úgy döntöttem, hogy standardokat futtatok a referencia gyűjteményemből. A referencia harmin a második csúcsot adta, azonos retenciós idővel és MS spektrummal. A meglepetés akkor ért, amikor befecskendeztem egy mintát a referencia-harmalinból. Itt az E. Merck AG, Darmstadt sárga kristályos anyagának Harmalinhydrochlorid feliratú mintája nagyon úgy nézett ki, mintha körülbelül két rész harmalin és egy rész harmin keveréke lenne. Csak 70%-os tisztaságú? Hűha!

Három magyarázat jutott eszembe. (1) Lehet, hogy a harmalin valahogyan a harmalinból keletkezett az elemzésem során. Ezért kipróbáltam egy másik, nemrég vásárolt referencia-mintát, és az egyetlen csúcsot adott. Tehát nem az analitikai eljárásom valamilyen furcsaságából eredő műtermék volt. (2) Lehet, hogy a Merck minta, amelyet az 1960-as évek elején szereztem be (és persze nem tudhattam, hogy milyen idős volt, amikor megkaptam), növényi forrásból származott, talán még magából a P. harmalából is. Lehet, hogy az akkori analitikai eszközök nem voltak megfelelőek ahhoz, hogy ezt a mennyiségű harmint mint szennyeződést kimutassák és azonosítsák. Ez nem kényelmes, mivel ezt a két alkaloidát először mintegy 150 évvel ezelőtt izolálták és különítették el egymástól növényi forrásokból. Biztos vagyok benne, hogy az én mintám nem olyan régi. Nem vagyok benne biztos, hogy még az E. Merck AG sem olyan régi. Az analízis eszközei már régóta léteznek. Mindenesetre írtam nekik, és azt az elliptikus megjegyzést válaszolták, hogy soha nem volt harmalin a katalógusukban, csak harmin. És így nem tudták volna megmondani, hogy mi van az üvegben. Természetesen sok mindenből adhattak volna kutatási mintákat, olyan dolgokból, amelyek soha nem szerepeltek a katalógusukban, de azzal, hogy így válaszoltak, felmentették őket minden bűnösség alól. És természetesen minden jogi felelősség alól is. RENDBEN.

Marad a (3). Lehet, hogy az évek során a harmalin spontán veszít egy molekula hidrogént, és harminná válik. Kémiailag nem könnyű dolog, de lassan kifogyok a lehetőségekből. Egy megjegyzéshez jutottam, amelyet egy csendes hősöm, Bo Holmstedt tett egyszer Svédországban, a Banisteria caapi (ma Banisteriopsis caapi néven ismert) növényanyag egy ősi mintájának elemzésével kapcsolatban. Az általa vizsgált herbáriumi mintákat Richard Spruce 19. századi növénykutató gyűjtötte a Rio Negro térségében, Dél-Amerikában, majd néhány évnyi tárolás után egy pár mérfölddel lejjebb a folyónál lévő nedves és penészes kunyhóban újra felfedezték, és továbbküldték a Kew Botanikai Múzeumba, ahol több mint száz évig nyugodtan pihentek. Amikor Holmstedt mintegy 30 évvel ezelőtt feldolgozta őket, jelentette, hogy az alkaloidtartalom 0,4% volt. Ez gyakorlatilag megegyezett a Banisteriopsis caapi egy újonnan gyűjtött, botanikailag ellenőrzött példányával, amelyet ugyanebben az időben elemzett, és 0,5%-os alkaloidtartalmat állapított meg. Ez utóbbi anyag a számos szerző által leírtak szerint a fő alkaloidákat, a harmint, a harmalint és a tetrahidroharmint tartalmazta. Ezzel szemben a lucfenyő anyagának alkaloidtartalma kizárólag harminból állt. Kérdéses, hogy a Spruce által 1853-ban gyűjtött minták eredetileg csak harmint tartalmaztak-e, vagy talán valószínűbb, hogy a harmalin és a tetrahidroharmin idővel átalakult a kémiailag stabilabb aromás b-karbolin harminná.

Hogyan lehet erre a rejtélyre választ adni? Tegyünk el egy tiszta harmalinmintát, annak spektrális azonosításával együtt, 50 vagy 100 évre a polcra, majd elemezzük újra? Ki tudja, de lehet, hogy ehhez az átalakuláshoz hőre, vagy egy kis vaskatalizátorra, vagy valamilyen ismeretlen dél-amerikai penészgombafajra van szükség. A sav minden bizonnyal elősegíti ezt az oxidációt. Nagyon is érdemes lenne megválaszolni ezt a kérdést, mert a humán farmakológiai vizsgálatok eredményeinek egy részét, talán nagy részét, amelyekben a harmalin mint anyagcsere-méreg szerepel, befolyásolhatja a harmalin mint harmalin-szennyező anyag független hatása.

Ha valóban egyre népszerűbbé válik a Peganum harmala használata harmalinforrásként, akkor hasznos lehet némi segítség azok számára, akik nem rendelkeznek mérleggel, és helyette köteteket kell segítségül hívniuk. Úgy döntöttem, hogy készítek egy ekvivalencia táblázatot a súlyok, és a térfogatok, és a mennyiségek, és a laboratóriumi számok, és a konyhai dolgok között, hogy némi összhangot lehessen találni a használt botanikai anyagok mérésében. Röviden: mennyire nehéz valami, vagy mennyire terjedelmes? Kiindulópontom az a leggyakrabban használt eszköz volt, amelyet a drogokkal és a drogfogyasztással foglalkozó laikus sajtóban folyamatosan említenek. Ez a teáskanál. Mennyi anyag van egy teáskanálban? Mekkora egy teáskanál? Mi az a teáskanál? Egy kis félig gömb alakú fémkanál, amely egy gyűrűről lóg, amelyre más, különböző méretű kanálok vannak erősítve, és amely a konyhában a kés- és dugóhúzó fiókban található? Vagy ez egy művészi fogantyúval ellátott schluppy, amivel cukrot teszünk a kávéba, és ami a keverést is elvégzi? Felhalmozod rá a cuccot, vagy kiegyenlíted, és az ujjaddal simítod laposra? A szótár szerint egy teáskanálnyi pontosan 1,333 folyékony drámát tartalmaz. Hűha! Nézzünk utána! Rá fogsz jönni, hogy ez egy totális kibúvó, ha elolvasod a dram szótári definícióit: (1) 1,771 gramm, ha az avoirdupois rendszert használod, vagy (2) 3,887 gramm, ha a patikai rendszert használod. Tehát hogyan mér egy nem gyógyszerész személy, akinek nincs analitikus mérlege vagy az avoirdupois kontra patikai szótár azonnali ismerete, egy kívánt mennyiségű Peganum magot?

Azt javasolnám, hogy használja a következő mérleget, és ne feledje, hogy a víz esetében a súlyok könnyen felcserélhetők a térfogatokkal, mivel a víz súlya megegyezik a térfogatával. Mindkét mérlegen, a vízen és a rútán, a teáskanál az a kis félgömb alakú izé a parafahúzó fiókban, kiegyenesítve:

---- Ez a vízre vonatkozik ----

1 teáskanál víz = 0,16 uncia (5 gramm)

3 teáskanál = 1 evőkanál = 0,5 uncia (14 gramm)

2 evőkanál = 1 uncia (28 gramm)

4 evőkanál = 1/4 csésze = 2 uncia

16 evőkanál = 1 csésze = 1/2 fél liter = 8 uncia

2 csésze = 1 pint = 1 font

2 pint = 1 kvart

4 kvart = 1 gallon

vagy, ahogy gyerekkori rímként tanultam; egy pint az egy font, a világ körül.

Ne feledjétek, ennek a térfogat dolognak megvannak a maga csapdái. Ha elkezdjük használni a térfogatmérést olyan dolgokra, mint a magvak, vagy a kéreg, vagy a levelek, vagy más biológiai dolgok, amelyek nem a víz sűrűségével rendelkeznek, akkor ezek különböző mértékű bolyhossággal rendelkeznek, és a súlyok kisebbek lesznek, mint a térfogatok. Az itt megfelelő Rosetta-kő fordítás azon a tényen alapul, hogy a Peganum harmala magvak sűrűsége alig több mint fele a víz sűrűségének. És mivel súlyuk 2-6%-át tartalmazhatják alkaloidáknak, a következő egyenletek hasznosak:

---- Ez a szíriai rue magjaira vonatkozik ----

1 teáskanál rútmag = 3 gramm = 60-180 mg alkaloidok

1 evőkanál rútmag = 9 gramm = 200-600 mg alkaloidok

1 nagy (OO) zselatinkapszula őrölt rútmaggal = 0,7 gramm = 15-45 mg alkaloidok
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Köszönjük! Ezt már olvastam korábban, és megesküdnék rá, hogy innen származik a 125 mg-os számadat a teljes agonizmushoz. Biztosan az Erowid egyik élménybeszámolója volt. Sajnos meg kellett volna néznem a 20 éves emlékezetemet, amikor a harmalin alkaloidákról olvastam. Azt hittem, hogy mind a MAO A-t, mind a B-t gátolják, de nem. Ezek egy mao-a, és nekem egy mao-b 🤷😓 kell a feniletilaminhoz. Biztos vagyok benne, hogy egyedül is kipróbálok még néhányat, bár nem nagyon szeretem a hallucinogéneket. Valamikor régen igen, aztán kb. 5 évig termesztettem varázsgombát. A trippelés most olyan érzés, mintha megmérgeztek volna.
 

RaraOppapapOma

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 2, 2022
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Igen! Éppen ezt a témát kutattam, és ez a legtöbb kérdésemre választ kapott. Nagyon köszönöm!
 

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
162
Points
43
hey tagok több szintézis és tapasztalat más gyógyszerek (hasonló gyógyszerek) ellenőrzéséhez
  • pihkal (kémiai szerelmi történet)
  • tihkal (a folytatás)
 

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
162
Points
43
ezek Dr. Alexander Shulgin és Ann Shulgin könyvei,
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
A fenti Harmaline-idézetet a TiKHal-tól kaptam
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Pihkal =feniletilaminok, amelyeket ismertem és szerettem
Tikal=triptaminok, amelyeket ismertem és szerettem
Tartalmazza a legtöbb bejegyzéshez tartozó szintézis és tapasztalati jelentéseket, amelyek online ingyenesen elérhetők több helyen, többek között a következő helyeken
Pihkal
Tihkal
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Mindkét könyv letölthető itt a BB oldalon:
/resources/pihkal-a-chemical-love-story-books-1-2.70/
/resources/tihkal-a-folytatás-könyvek-1-2.71/

Kattints a "letöltés" gombra jobbra fent, és vedd le a fájlt közvetlenül...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ma egy lusta, unalmas vasárnap van, talán egy 150 mg-os biotesztet fogok végezni. Korábban 100 mg-ot csináltam. Az volt, amire számítottam, a színek extra élénknek tűntek. Elég sűrű agyi köd. Ez a cucc valóban fluoreszkál UV-fényben. Kíváncsi vagyok, hogy el lehet-e szívni? 🤔 Korábban már szívtam szenvedélyvirágot. A tényleges virágok (Passaflora incarnata) Az érzés pontosan ugyanaz volt. Igazán kellemes füstöt is adnak.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
A lusta vasárnapok jól jönnek a kísérletezéshez...
Tegnap este MDMA-val, ketaminnal, 2C-B-vel és DMT-vel játszottam. Ma lusta, nem kísérletezős napom van haha.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Én már keverem őket 100mg/100mg metamfetamin, és fóliáról szívom el, és iszom néhány sört. Kicsit durva, a füst, de 1000%-kal pszichedelikusabb és euforikusabb ☺️ Lehet, hogy egy perc múlva elszívok egy kis füvet.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Nem szabad fóliáról dohányozni - számos jelentős egészségkárosító hatással hozható összefüggésbe.
Szerezzen be egy dab rig-et vagy, ahogy én tettem, egy vape modot és RDA-t, amely hálós szerelvényekkel rendelkezik. Ne tegyen pamutot az RDAP-ba, és lapítsa a hálót olyan simára, amennyire csak tudja, hogy ne legyen éles sarka, és helyezze rá az anyagát.

Elképesztően jól működik a DMT-vel, nem látom, miért ne működhetne bármi mással, amit szépen kell melegíteni.
 
Top