Próbált valaki ammónium-nitráttal (NH4NO3) nitrogén-oxidot (N2O) előállítani?

hof82049

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 3, 2022
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Hello!
Én bomlott néhány NH4NO3 és gyűjteni gáz után buborék víz, az íze ez édes, mint N2O, így azt hiszem, a helyes módja annak, hogy N2O (Én tényleg új a kémia) !


Most azt tervezem, hogy méretezem a reaktoromat, hogy több gázt kapjak, és a végén hengerbe tömörítem.

Van néhány kérdésem, remélem, valaki tud segíteni nekem:
- Olvastam sok hozzászólás, néhány azt mondják, hogy a reaktor robbanásveszélyes, ha a hő > 200C vagy 210C, és egy másik post azt mondják, < 240C jó lesz! I so confused????? Én egy reaktort fogok készíteni elektromos hőforrással és hőmérséklet-szabályozással, mit gondolsz róla?

- A reaktorban maradt dolgok, miután befejeztem, biztonságos, ha kidobom a lefolyóba? vagy mit csináljak vele?

- Gázt gyűjteni, majd buborékos víz elég a tisztasághoz? Olvastam néhány helyen, ahol bázist/savat használnak a tisztasághoz, ez szükséges?

Bármilyen javaslat sokat segítene nekem
Nagyon köszönöm!
 

Albert_Hofmann123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 13, 2022
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Tudom, hogy az N20-at így is el lehet készíteni, bár azt hallottam, hogy nem olyan biztonságos.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Egyetért azzal, hogy ez nem biztonságos. A reakciót 200 alatt és oxigén nélkül kell elvégeznie (vákuumot használjon), különben a falakra kenődik.🤯
 
Top