HCL gázosítás beállítása szabványos üvegedényekből

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Szóval ott álltam, és A/B kivonatolást végeztem. Utána vissza kellett mennem a Lewis-savhoz. Mivel a szabadbázisú forma maró és folyékony és rövid életű. Persze, beleönthettem volna egy kis 37%-os sósavat, de az nem volt poláris (vm&p szeszesital), és a sósavban lévő víz miatt nem fog kicsapódni, és egy poláris oldatot kaptam volna, ami a következőkből állt volna
Savas só, amelynek összegyűjtése több munkát igényelne. Itt van, amit kitaláltam;

Itt van az alapkészülék. 1000 ml-es erlenmeyer-lombik, a sósavhoz. Egy Claisen-adapter az Ön, hogy megkönnyítse a nyomáskiegyenlítő tölcsér felett, amely egy 24/40 a 19/24 adapter. A Claisen-adapter másik karján a vákuumdesztillációs berendezés 100°-os lefordulású / vákuumportja. A lefordító másik oldalán egy 24/40-es dugó van.
T7IGvKfjCH
8B7MKPcUEX

Amint látja, a tölcsér megkapta a kek klipszeket, mielőtt befejeztem. A főzőlapot csak a bilincshez használom. Kizárt, hogy ezt az üvegtornyot szabadon hagyjam állni.
ZcJknLwy34

A tömlő kijön a 100°-os lefordító vákuumportjából, és a vákuumszivattyú hidegcsapdájába megy, amely H2So4-gyel van töltve, a gáznemű HCL szárítása. Ezután egy másik tömlő a szabadbázis tartályba vezet. Ez jól működött, és sokat tanultam.
1. Amikor a H2So4 eléri a HCL-t (aq), nyomás alá helyezi az egész szerkezetet, mert van némi ellenállás, amelyet a csövek és a második buborékfúvóka hoz létre. Ahogy a nyomás növekedett, a tölcsér nyomást nyert, és hajlamos volt az elfolyásra (egyre gyorsabban és gyorsabban csepegett). Némi erőfeszítést igényelt, hogy másodpercenként csak egy-két cseppet csepegtessen. Be kellett kapcsolni, majd azonnal le kellett kapcsolni, de nem kikapcsolni. nem egyszer több milliliternyit csepegtettem egyenesen. Ami ugyanúgy elgázosított, mint az RM 😪🤧
2. Ez a vinil cső nem jó a hcl gázhoz, a latex tömlőmet kellett volna használnom.
3. A sztöchiometriát nem találtam a neten. Minden hozzászólás, amit láttam, ami erről a bizonyos útvonalról kérdezett, a " Ez veszélyes " és " ki fogod szúrni a szemed!" volt a válasz. Én 1/1 mólarányból indultam, ami majdnem 3:1 Hcl: H2So4 volt, mert a hcl 37% és a H2So4 95% volt. Miután elhasználtam a H2So4-et, többször adtam még hozzá, amíg nem volt reakció, amikor csepegett. Ez a mennyiség a duplája volt annak, amivel kezdtem. Tehát a kiegyensúlyozott egyenlet 2:3 H2So4:HCL. Nem vagyok benne biztos, hogy hány liter vagy köbméter gáz volt a végén, de 150 ml 37% -os, vagy 55ml tiszta hcl volt az elméleti vizes fázisban.
4. Egy ablak mellé állítottam, egy dobozos ventilátorral kifújva, de időnként még mindig elég csúnya volt. A HCL gáz nehezebb, mint a levegő, ezért fekszik a padlón.
Tehát ott van ez. A kritikát és a kritikát bátorítjuk. Megpróbálok minden kérdésre válaszolni. Köszönöm, hogy megnézted!
U.i. Még mindig nem tudom, miért vannak a képeim oldalra állítva. Nem voltak, aztán egy nap mégis. Ha valaki tudja, hogyan lehet ezt megjavítani, azt is szeretném tudni. 😉
 
Top