SEGÍTSÉG BIZTONSÁGI VÉSZHELYZET

the-pope

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Kellene egy külön téma vagy szekció vagy valami ilyesmi az olyan vészhelyzetekre, mint például a Véletlenül összekevertem _-t _-vel és _ történt. Tud valaki tanácsot adni, hogyan semlegesítsem _ ... stb... stb.

Ennek érdekében hadd osszam meg veletek egy tapasztalatomat, aminek jelenleg a közepén vagyok, és remélhetőleg megtettem a megfelelő lépéseket a megoldás érdekében.

Volt egy cink fémdarabom, ami HCl-ben feloldódott. Minden a terv szerint ment... Aztán találtam még néhány darabot, amiről azt hittem, hogy cink, de valójában valószínűleg alumínium volt.

Keverés után (forró lemezen) kék hab jelent meg és klórszag.

Vízzel és szódabikarbónával semlegesítettem... remélhetőleg...

Bármilyen inputot szívesen fogadok.
 

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
163
Points
43
késő lesz, mielőtt bármilyen használható információt kapna, ez csak a fórumot teszi kevésbé hasznossá, és ha a fórum vegyészek online vannak, személyesen kapcsolatba léphet velük, megbízhatóak és az ő szolgálatukra.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
10
Points
3
A nátrium-hidroxiddal való munka során a NaBH4 redox elvégzése után. Munka közben észrevettem, hogy a kesztyű megtelt vízzel. Úgy gondolom, hogy a kesztyűben lévő víz szennyeződhetett némi nabh4 vagy naoh-val. A kezem egy kicsit úgy nézett ki, mintha túl sok időt töltöttem volna egy uszodában. Gondoskodtam róla, hogy megmosdassam őket, és a munka befejezése után hosszan lezuhanyoztam.
Néhány nappal később a bőr a kezemen hámlani kezdett, és most a mutatóujjam felső része olyan, mintha megégettem volna egy forró felületen. Az ujjbegyeim összességében kissé zsibbadtnak érződnek, és nagyon sima textúrájúak. Ez olyasmi, ami miatt aggódnom kellene, vagy magától elmúlik?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Ez elég sokáig nagyon fájdalmas lehet, az alap égési sérülések aljasak, de nincs semmi, amit most lehet tenni, kivéve a fájdalomcsillapítók használatát. A kezét hígított ecet- vagy citromsavban kellett volna áztatnia legalább fél órán át, hogy semlegesítse a még jelenlévő bázist, most már késő, csak a jövőre nézve.
 
Top