Segítség a pszeudoefedrin kivonásához

pugzarmyl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 9, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Vannak olyan tablettáim, amelyek 60 mg pszeudoefedrin HCl-t, 2,5 mg tripolidin HCl-t, kukoricakeményítőt, laktóz-monohidrátot, povidon és magnézium-sztearátot tartalmaznak. Kell-e A/B extrakciót végeznem a tablettákon, vagy egyszerűen feloldhatom őket etanolban, megszűrhetem és elpárologtathatom?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Úgy vélem, az alkohol a triprolidint az ált. Szintén ha bázist használ, a triprolidin az álvegyülettel együtt olajjá alakul, és természetesen a gázosításkor az álvegyülettel együtt kicsapódik.
Én magam még nem csináltam ezt, mert mindig ügyelek arra, hogy olyan tablettákat kapjak, amelyekben a pszeudo az egyetlen hatóanyag, de azt hiszem, ha az egyiket vagy a másikat csinálta, akkor ezt a két amint önmagában is megkaphatja, és aztán kitalálhatja, hogyan lehet őket szétválasztani. Valaki említette egy másik hozzászólásban, hogy a "törpdrog" azért volt más színű, mert antihisztaminokat tartalmazott. Azt javasolták, hogy a klórozott szüneti tisztítószer aka triklóretilén működhet esetleg? Ez vagy az egyiket, vagy a másikat feloldja, és ki lehet szűrni a szilárd anyagot.

Jó sok időt töltöttem azzal, hogy megnéztem ezeket a különböző oldhatósági tulajdonságokat a tablettakészítmények különböző összetevőinek aktív és inaktív összetevőire. Ezt a kettőt különösen nehéz egymástól elválasztani, úgy tűnik, nem találok sok információt. Ha nem tudod megtalálni a megfelelő oldószereket az elkülönítésükhöz, akkor arra gondolok, hogy ha átalakítod őket bázisolajjá, majd frakcionált desztillációt végzel, akkor valószínűleg ez lenne a legjobb és legegyszerűbb megoldás....

2,5 mg elég jelentéktelen, ami a szennyeződést vagy a szennyeződést illeti, mindenesetre. 40 tabletta = 2,4 g PSE és ~ 100 mg triprolidin, így ha a termékben marad, észrevehető lehet, de kétlem, hogy ez egy üzletet megtörő tényező lenne...
Remélem, valamelyik szakértő be tudja dobni a két centet.... Nagyon örülnék egy megoldásnak, vagy bármilyen javaslatnak, hogy magam is megoldjam ezt a dilemmát... hogy hasonló problémákkal szembesülhessek.
Sok szerencsét!
o7
 

pugzarmyl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 9, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Valójában jobban aggódtam az ál- és a kötőanyagok, majd a tripolidin elválasztása miatt. Ha a tripolidin csak más színűvé teszi a metet, és nem változtatja meg a hatásokat, akkor rendben vagyok vele, ha ez tényleg egy deal breaker, akkor kaphatok triklóretilént, de úgy gondolom, hogy nem lesz annyira észrevehető, ha a tripolidin megmarad. Sajnos nem tudok hozzáférni olyan tablettákhoz, amelyek egyetlen hatóanyagként pszeudo-t tartalmaznak.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Azt hiszem, az alkohollal jól fogsz boldogulni, ami az ál- és a kötőanyagok elkülönítését illeti. Az etanol nem jelenthet gondot, én magam is szívesen használok metanolt. Az IPA-ról is jó dolgokat hallottam. Bármelyiket is választod, csak győződj meg róla, hogy tiszta és vízmentes - víz nélkül. Nem hiszem, hogy a triprolidin problémát okozna, de igen, megvan - csak csináld meg az alkoholos húzásokat, szűrd és párologtasd el, és jónak kell lennie. Készen állsz a HI vagy a SnB elvégzésére? Tudasd velem, hogyan működik.

o/
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Helyesbítés - TETRAchrloroethylene Lásd: "A tetracsapda" a tabletták kivonásához.
 

Lsd1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Jun 29, 2024
Messages
12
Reaction score
3
Points
3
Hogyan oldom fel a reactine Duo és a rhinopront tablettákból az pszeudoefdrint ?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
A JÖVŐBEN HASZNÁLJON ANGOL NYELVET, KÉREM. De itt:
Törje össze a tablettákat, és oldja fel metanolban vagy izopropil-alkoholban. Szűrje le a szilárd anyagokat, és mossa át újra 2-3 alkalommal. Dobja ki a szilárd anyagokat és párologtassa el az alkoholt. Ha az alkohol eltűnt, pszeudo- és triprolidin marad. Nem tudok egyszerű módszert a triprolidin kivonására - talán tetraklóretilén? (lásd a "The TETRA Trap" című cikket a részletekért) De szerintem nem lesz gond, ha reakcióval használjuk, a met csak egy kicsit "rendetlen" lehet némi antihisztaminnal.
 
Top