Otthoni laboratórium: DIY elszívó ventilátor modellek és szűrők

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Valószínűleg nem szeretné, ha a folyamat melléktermékei lehelnének. Ez a bejegyzés leír néhány módszert, hogyan szabadulhat meg tőle.

Tételek:

KxLJIryWPA

CDZc6uB2Rw
I175LkmH3P
Azok a csövek általában arra valók, hogy átfújják/átszívják. Nem szívják/fújják a levegőt oldalról, mint a "szénszűrő végek".

4t2JDnTjUy
PqZYKEc529
Nem találtam képeket a használatról, de képzeld el így:

A levegőt egy irányból a palackba fújják a vízen keresztül (utána a levegőt ki lehet szívni vagy nem).
GMcLjxWUPd

Kombinációk

A szívócsövet - ahol a levegő bemegy - használhatja elszívóként. A csövet a lehető legközelebb viheted a reakcióhoz/párologtatáshoz.

I9xhfSDt0o
Az egyetlen rossz dolog itt, hogy egy szénszűrő végét használják, ezért az egész szűrőt közel kell vinni a reakcióhoz. Valószínűleg fordítva is meg tudnád csinálni: A szénszűrő végébe fújni, így lesz egy szívócső a munkaoldalon (a melléktermékeket a ventilátoron keresztül a szénszűrőbe fújná ahelyett, hogy beszívná).

Cn1Q8UhrPj
Ez lenne az én álomösszeállításom:
1. Van egy "könnyen kezelhető" cső a te oldaladon
2. A kemikáliáknak át kell menniük a szénszűrőn, mielőtt a ventilátorhoz érnének (néhány kemikália nem kedves a tech-hez).
3. Lenne egy további vízszűrő (alapvetően bármilyen folyadékot hozzáadhatsz oda).

Td6QIvkXhC

Zajcsökkentő tippek:
Minden ventilátor hangosabb csövek nélkül. A műanyag mellett az alumínium csövek csapják a legnagyobb zajt. Vannak azonban izolált csövek is, ezek kicsit visszaveszik a zajt (ugyanaz a hatás, mintha a csövek körül lecsupaszítanád a ruhákat):

QTFmtzIUsd

XbqQ8WJ7gS
Használhatsz egy műanyag dobozt, és beleteheted a ventilátorodat. Tömd ki ruhákkal. Ez jelentősen csökkenti a zajt.
Ezek a ventilátorok lényegében csak egy ventilátor saját "szigetelőköpennyel". Jelentősen csendesebbek, mint a szokásos ventilátorok (ha a csövek hozzá vannak adva).
A legtöbb ventilátor olyan gyorsan pörög, amilyen gyorsan áramot kap. Ha kevesebb áramot kapnak, kevésbé gyorsan forognak, így csökken a zaj.
EJyG0dt9AM

Árcsökkentési tippek:

  1. (a végén akár 10x többet is fizethetsz). Bármelyik barkácsboltot (építőipari piacokat) használhatja.
  2. Használjon olyan szénszűrőket, amelyek lehetővé teszik a szén cseréjét (a legtöbbnél amúgy is lehet cserélni a szenet, de a kannabisz termesztési boltokban árultakat általában lezárják).
  3. Ne vásároljon "zajcsökkentő csöveket" vagy "csendes ventilátorokat", ezek működnek, de ha egyébként ruhák vannak, amelyekre nincs szükség, végül olcsóbb lesz, ha csak saját "szigetelődobozt" épít a ventilátorhoz, és olcsóbb, ha a csöveket ruhákkal ellátott szalagot használ, hogy elszigetelje a zajokat.
 
Last edited:

MrTortoise

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Megfontolhatja a kálium-permanganát aktivált timföld használatát is.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Nem lenne ez gyorsan elköltve?
 

MrTortoise

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Gondolom, ez attól függ, hogy mennyire erősen használják. Nekem kis mértékben működik, különösen akkor, ha a kiáramló levegővel kell törődnöm. A felülete ≥250m2/g, ami elég nagynak tűnik.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Reméljük, hogy egy kezdő sem fogja eltömíteni azt, amikor a legnagyobb szükség lenne rá.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Köszönjük! Azért jöttem erre a bizonyos fórumra, hogy egy " beszéljünk a fune hoodokról" témát írjak. Még mindig fogok, de te adtál nekem néhány dolgot, amin elgondolkodhatok. Szóval, mondd meg, hogy mi az előnye a szénszűrőnek? Tudom, hogy leverik a szagot, de nem kell ezt a levegőt amúgy is kifelé szellőztetni? Látom, hogy az összes képen centrifugális soros ventilátorok szerepelnek. Ez a szabvány valamilyen különleges okból? Van még egy csomó más kérdésem is, de majd a Postban teszem fel őket. Én kérdeztem ezeket a post, mert ezek specifikusak, amit mutatott . Az óriás vízipipád újszerű ötlet, de úgy tűnik, hogy borzasztóan hatástalan lenne. Többnyire az ilyen típusú inline ventilátorok elveszítik a teljesítményük felét, mire az ellenállás eléri a 2" vízmérőt. Ami semmi a bong ellenállásához képest.
 
Top