Mennyire basztam el ezt? Gázosítás utáni problémák....

KhemicallyChallenged

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 11, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Miután a szabad bázist tartalmazó MA-t tartalmazó toluol tartalmú szeptikus tölcsért száraz HCL-lel gázosítottam, 20 ml dH2O-t adtam a sztáptölcsérhez, és hagytam elválni. Az aq réteg vizsgálatakor 2 dolgot vettem észre: a pH-értékem az ismételt gázosítás ellenére még mindig a bázikus tartományban ül. Ezenkívül egy kis csődarab esett a tölcsérbe, és nem vettem észre, amíg a dH2O-t hozzá nem adtam...

Csak újra bázissá kell tennem és kezdjem elölről?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
A biztonság kedvéért párologtassa el a vízréteget, ha még megvan. Egyébként azt hiszem, csak szárítsa meg a toluol/MA-t néhány epsom-sóval, és próbálja meg újra gázosítani, és várjon a csapadékra, nem kell újra alapozni és kivonni. A hóesést gázosításkor megkaptad? Ez az árulkodó jel.
 

KhemicallyChallenged

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 11, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Elnézést a késedelmes válaszért. Did még mindig aq réteg, köszönöm (illessze be a magasabb hatalom itt, ha alkalmazható). Elsősorban amiatt aggódtam, hogy a toluol talán bizonyos fokig feloldja a csődarabot, mivel eléggé... Szivacsos volt, amikor kihúztam a tölcsérből. Minden jó, ha a vége jó, elpárologtattam az aq réteget, majd feloldottam forró IPA-ban, hozzáadtam hideg acetont, kb. 12 órát hagytam állni, és nem volt műanyag íze szerintem.....
 
Top