Hogyan hatott a popkultúra az életére

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
130
Points
33

Sziasztok! Itt azokról a kiemelkedő tévéműsorokról és filmekről szeretnék beszélni, amelyek személyes hatással voltak rátok.
Olyan pillanatok, amelyek segítettek nektek valamilyen siker elérésében, vagy éppen ellenkezőleg, segítettek elkerülni valami komolyabb bajt.




Még húsz év után is különösen emlékszem a Drót című sorozat történetére, amelyben a zsaruk képesek voltak lehallgatni az utcai drogdílerek telefonjait, ami arra késztette őket, hogy végül csipogóra váltsanak. Akkoriban ez annyira lenyűgözött, hogy a haverommal úgy döntöttünk, mi magunk is beszerzünk csipogókat, amelyek használata nem volt egyszerű. Gondolom, az emberek úgy néztek ránk, mintha idióták lennénk. Most már tudom, hogy 2005-ben a csipogók használata sokkal több figyelmet keltett a körülöttünk lévő emberek részéről, mintha csak eldobható telefonokat használtunk volna. De akkoriban azt gondoltuk, hogy nagyon okosak vagyunk.
Manapság az emberek nem emlékeznek a csipogókra, és a legtöbb ember még csak nem is hallott róluk. Shiiiiiiiit

Azóta már régen volt, de én még mindig emlékszem, hogy a zsaruk lehallgatták a niggereket,
és ezt a tudást mindig a fejemben tartom.

GShYeINZvy
WxJ5RZagLt
HfFke02cu4





Nagyon megfogott a Sebhelyesarcú című film története is, ahol Tony Montana rettenthetetlen bűnözőből őrült, beteg állat lett, és ennek fő oka a saját terméke, a kokain volt. A kokain nem tette őt őrültté, csak felfedte és kihangsúlyozta az igazi természetét. Sokunkban van valami, amit nem szabadna kiengednünk magunkból, és az az érdekünk, hogy ezt kordában tartsuk. A kokain tönkretette Tonyt, és én mindig emlékezni fogok rá: Ne használd a terméked, az, ami belülről fog tönkretenni.
Egy jó díler soha nem használja a cuccát.
QyrJzTpq6b


Emlékszik olyan epizódra, amely komoly gondolatébresztőt adott?

 

soprano82

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Igen, a drót volt az egyik kedvencem, tetszett, hogy részletesen bemutatta a karaktereket a törvény mindkét oldaláról, nem sok sorozat, amiről tudok, megy bele ilyen szintű karakterfejlődésbe, és nem csak egy általános jó vs. rossz ábrázolása. Megmutatja, hogy mindkét oldal nemesen viselkedik időnként, de szar dolgokat is csinál. Azt is megmutatja, hogy még az alacsony szintű drogügyleteknek is magas szintű szervezettségre van szükségük, és nem ússzák meg meggondolatlan, impulzív döntésekkel, amelyek az egész csapatot veszélyeztetik, ahogyan az utcai, nem maffiózókat általában ábrázolják.

És a Sebhelyesarcú is nagyszerű. Igazából egy kicsit sajnáltam Tony Montanát. Úgy tűnt, hogy minden jó dolog, amit tenni próbált, az arcába robbant. Például, hogy odaadta az anyjának a pénzt, aki visszautasította és az arcába vágta. Elvira csak az orrcukorka miatt használta ki, és úgy beszélt vele, mint a mocsokkal. Elárulta a legjobb barátja és a húga, akit csak védeni próbált, és a végén még le is lőtte. A film szinte minden egyes szereplője elárulja, és nem volt hajlandó felrobbantani a kocsit a feleségével és a gyerekével, ami nemes volt, de végül aláírta a halálos ítéletét!

Egy hasonló gengszter stílusú film, amit ajánlanék, az "Az ír", ami csak pár éve jött ki, benne De Niro, Pacino, Pesci és a "Goodfellas" rendezője, és ez a film Jimmy Hoffa igaz történetén alapul, és a maffia körül forog. Ha még nem láttad. Mindenképpen ajánlom.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Nagyon szeretem figyelni, hogyan működnek a földalatti vállalkozások és azok bonyolultságai, ezért nagyon szeretem a Trafficked With Mariana van Zeller-t.
 
Top