Hogyan lehet jódkristályokat kivonni a povidon-jódoldatból?

Haruwua

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 9, 2024
Messages
6
Reaction score
12
Points
3
Hejó! Hogyan vonjuk ki a jódot a 11%-os povidon-jód oldatból?
Követtem a jód alkoholos oldatból történő kivonására vonatkozó útmutatót egy polietilén lemez és víz segítségével, de ez nem igazán működött.
Van nátrium-hidroxidom, de sajnos nincs hcl-savam, sem hidrogén-peroxidom, amit kipróbálhatnék. Van más módszer, amit kipróbálhatnék? A jódot a vörös foszfor metszintézishez szeretném használni.
Köszönöm minden segítségét!
Üdvözlettel
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
175
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Megpróbálnám DCM-en keresztül elválasztani, és az alsó réteget lecsapolni, és megnézni, mi fog történni. :)
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Volt olyan módszer, ahol Fester a laza jódot toluolban vagy petróleum-naftában fogta be. Ezt nátrium-hipofoszfáttal, vagy hipofoszfát- savval tette, de szerintem RP-vel is működik vízben. Tehát mindenesetre, a jódot toluolban lévő oldatot hozzáadod a vízben lévő RP-hez, ideális esetben van egy mágneses keverőd, és végül a toluolban lévő jód reakcióba lép a RP-vel, és egy H2O-ban lévő HI oldatot hoz létre, amelyet szűrni és elválasztani kell a többitől, vagy valószínűleg és még jobb, ha desztillálni. Azt, hogy a jód reakcióba lépett/elhasználódott, akkor lehet megmondani, amikor a toluol a lila jódszínről visszaváltozik tiszta oldószer színűvé.

A jódnak valamilyen mértékben ki kell csapódnia szerintem, mielőtt oldatba tudnád fogni. Tehát nem tudom, hogy HCl vagy H2O2 nélkül működik-e. A nátrium-hidroxidot a povidon-jód oldatban használják, hogy aktiválja és leválassza a felhalmozódó gakot.
Fogalmam sincs, mivel lehetne helyettesíteni a HCl-savat és a hidrogén-peroxidot. Nem igazán értem, hogyan működik ez, csak tudom, hogyan kell csinálni.
Sok sikert! o7
 
Top