Hogyan redukáljuk a fenilacetont lítium-alumínium-hidriddel (LiAlH4)?

Aleffine

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jan 14, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Szia!
Láttam a fórumban, hogy a p2p-t nátrium-borohidriddel és Al/Hg-vel redukálták, de ez a kettő nem kapható az én országomban, kivéve a lítium-alumínium-hidridet. A p2p lítium-alumínium-hidriddel történő redukciója ugyanaz a folyamat, mint a nátrium-borohidriddel?

Köszönöm
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Logikus lenne, ha p2p-ból és metilaminból vízmentes THF-ben imint kapnánk, majd ezt az oldatot vízmentes THF-ben lévő lítium-alumínium-hidrid keverékébe cseppentenénk.
 

Aleffine

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jan 14, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Köszönöm
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Kérjük, vegye figyelembe, hogy amikor egy imin képződik p2p-ből és metilaminból, víz szabadul fel; a vizet meg kell kötni.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Miért nem beszél gyakorlatilag senki a P2P THF-ben ammóniával (NH3) és LiAlH4-gyel történő redukciójáról, amfetamin előállítása érdekében?
Ráadásul meglepő módon kevés információt találtam róla, de első pillantásra elég rövidnek és nem túlságosan bonyolultnak tűnik ahhoz, hogy figyelmet érdemeljen. Vagy valamit kihagyok az elemzésnél a vízkérdésen kívül?
4 P2P +4 NH3+LiAlh4 → 4 amfetamin + Al(OH)3 + LiOH
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
A nátrium-borohidrid nagy mennyiségű szennyeződést termel a kilépésnél. Feltételezem, hogy a másodlagos amin könnyebben reagál a p2p-vel, valamint a p2p redukciós reakciójával. Nem látok semmilyen előnyt a lítium-alumínium-hidrid használatában.
 
Top