Question Segítségre van szükségem az MDA szintéziséhez Helionalból.

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
"Az oldatot lehűtöttük és xilollal extraháltuk. Az oldatot leszűrtük, a szűrletet xilollal mostuk, és a xilol részeket összeadtuk. A xilolhoz kb. 100 ml conc HCL-t adtunk rázva és elválasztva. A vizes oldatot xilollal extraháltuk és a xilolt elválasztottuk. Az amint ezután NaOH-val felszabadítottuk a vizes részből, és a szokásos módon dolgoztuk fel, hogy MDA-t kapjunk."
 

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Igen, ez működik. Nekem gondot okoz a só és az mda szétválasztása a végén? Nem értem ugyanazt a dolgot, mint a szokásos feldolgozás? Meg tudja valaki magyarázni? Kipróbáltam, ami van, fekete és azonnal füstöl.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
@johanson @HIT MONKEY

Nem voltam biztos benne, hogy a "szokásos módon történő feldolgozás" mit jelent. megkérdeztem chatgpt, úgyhogy vegyétek ezt egy kis sóval, de ezt kaptam:

A kémia területén a "szokásos módon kidolgozott" kifejezés gyakran használatos szintézisprotokollokban vagy laboratóriumi eljárásokban, hogy jelezze, hogy a reakciót vagy folyamatot a szabványos vagy általános gyakorlatnak megfelelően kell befejezni vagy befejezni. Ez azt jelenti, hogy a reakciótermékek izolálására, tisztítására vagy elemzésére irányuló későbbi lépéseknek a hasonló reakciók vagy vegyületek esetében jellemzően alkalmazott bevett technikákat vagy módszereket kell követniük.

A reakció "kidolgozásának" konkrét lépései olyan tényezőktől függően változhatnak, mint a reakció jellege, a kívánt termék, valamint a kiindulási anyagok és a reakció közbenső termékeinek tulajdonságai. A kidolgozási folyamat során használt általános technikák azonban a következők lehetnek:

1. A maradék reagensek vagy reakció melléktermékek elfojtása vagy semlegesítése.
2. A kívánt termék vagy reakcióelegy kivonása megfelelő oldószerrel.
3. A kivont anyag mosása vagy tisztítása a szennyeződések vagy nem kívánt vegyületek eltávolítása érdekében.
4. A megtisztított termék vagy reakcióelegy szárítása vagy koncentrálása.
5. A végtermék vagy reakcióelegy jellemzése analitikai technikák, például spektroszkópia, kromatográfia vagy mikroszkópia segítségével.

Összességében a "szokásos módon kidolgozott" kifejezés rövidítésként vagy általános utasításként szolgál annak jelzésére, hogy a szintézis vagy reakciófolyamat további lépéseit a szokásos laboratóriumi gyakorlatok vagy bevett protokollok alkalmazásával kell elvégezni.

esetleg menj vissza és olvasd el újra a szintézist? küldd el az egészet, ha lehet, sokkal könnyebbé tenné a dolgokat ^^;
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
a wifim szar, és ez kétszer került fel. valaki törölné ezt?
 

johanson

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
el tudnánk képzelni, hogy ez azt jelenti, hogy - én konkrétabban utaltam - ebben az esetben. - Mi lenne az, mert "a szokásos módon kidolgozott" - amikor csak egy - hé - ez a módja! - És akkor mi a módja? - A szokásos módon dolgozni, wtf.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
@johanson np ^^; Sajnálom, hogy nem tudtam többet segíteni.

Ha @HIT MONKEY meg tudná osztani a teljes szintetizátort, az kurvára dope lenne.
 
Top