A triptofán dekarboxilezéséből származó triptamin iminszennyeződése aceton extrakcióval történő kivonásával

PunchPacket

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2022
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
A triptofán dekarboxilezés körül az interneten olvasott amatőr kémiai eljárások közül sok esetben az acetont használják extraháló oldószerként, néha még magának a dekarboxilezésnek a katalizátoraként is. A ketonok és az aldehidek könnyen képeznek imineket primer aminokkal, a mi kontextusunkban "n-izopropilidén-triptamin", ez a szennyeződés felgyorsul, ha sav/bázis extrakciót végeznek, mivel bármely sav hozzáadása katalizálja az amin-imin reakciót.

Feltételezésem szerint acetont használnak, mivel könnyen beszerezhető, azonban ez egy egyszerű módja a végtermék elszigetelésének. A kloroform és a DCM használható, de nem túl OTC-barát, biztosan vannak könnyebben beszerezhető oldószerek, de ehhez még egy kicsit kutakodnom kell.

Tudna valaki fényt deríteni az oldószerek helyettesítésére szolgáló helyettesítő anyagokra, és arra, hogy a dekarboxilezés/extrakció során használt ketonok problémát jelentenek-e a kívánt végtermék tisztasága szempontjából?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Írja meg a teljes módszert, és mi megpróbálunk segíteni Önnek
 

PunchPacket

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2022
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Eltartott egy darabig, amíg a fórumszerkesztőt kijavítottam. Az alábbi képet készítettem példaként, és belinkeltem egy folyóiratot, amely kapcsolódik ahhoz, amit megpróbálok kiemelni.

YMRnHreBPL



A felhasznált ketonok befolyásolnák a végtermék eredményét azáltal, hogy reagálnak és képezik ezeket az imin melléktermékeket?

https://www.dea.gov/sites/default/files/pr/microgram-journals/2011/mj8-1_29-35.pdf
 
Last edited:

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
Ha a dmt-hez vezető úton a redukción keresztül, akkor MIPT-et kell adnia, de a frakció nagyon alacsony lesz.
Nyilvánvaló, hogy minden keton így reagál, még kis mennyiségben is.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Szerintem ez csak szobahőmérsékleten és a termék hosszú keverése esetén lehetséges acetonnal. Ha a keveréket a fagyasztóban és utána vákuumon keresztül szűrjük, az ilyen szennyeződések minimálisra csökkennek.
 

Hailstorm

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
OP, csak óvatosan mikrohullámú triptofán karvonban, és végezzen A/B extrakciót. Van egy részletes írás a DMT Nexuson.
Az iminek vizes savban hidrolízisnek mennek át.
 
Top