Érdeklődésvizsgálat: XMPP élő chat

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Üdvözlöm!

Szeretnék egy privát XMPP chat szervert indítani, amely csak a tor-on keresztül elérhető. Ez lehetővé teszi számunkra, hogy biztonságosan, valós időben csevegjünk.


A rossz OPSEC miatt tiltások lennének.

Tudassátok velem, hogy mit gondoltok
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Egyszerre tetszik és nem tetszik ez az ötlet.
Hogyan azonosítaná a rossz opsec-et?
A csevegőszervereknek az üzenetek másolatát tárolni kell rajtuk, ellentétben a pontról pontra csevegő kliensekkel.
A DN fórumok stb. legtöbb felhasználója aszinkron kommunikációhoz van szokva.
Jó lenne, ha meg tudnánk osztani egy egyszeri csevegési linket, hogy megkönnyítsük az aktív beszélgetést, majd annak minden nyomát elveszítenénk, amikor befejeződik.
Még királyabb lenne, ha titkosítás lenne beépítve - nulla titkosítatlan kommunikáció...

Ez nem lenne egyszerűbb egy mastodon szerver felállítása?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Szegény opsec vagyis az emberek olyan dolgokat mondanak, mint például, hogy hol élnek a környéken, vagy bármit, ami potenciálisan dox őket.


Azért kérdezem, mert a legmagasabb szintű gyártók közül néhányan szeretik az xmpp-t használni a kommunikációhoz, nem fogok neveket említeni. Úgy tűnt, hogy az XMPP a választott csevegési módszer. A szerver az enyém, talán alkalmas lenne egy meghívásos dologra / referálásra.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Csak referálásra lehet alkalmas. Így az Önről szóló bizalom egyik tagról a másikra száll. Én például nem csatlakoznék egy olyan szerverhez, amiben nulla bizalmam van, és nem folytatnék olyan beszélgetéseket, amelyek börtönbe juttathatnak, ha nem lenne egy megbízható fél, aki azt mondja, hogy ez biztonságos.

Hogy igazságos legyek, nem végeztem el az XMPP teljes biztonsági felülvizsgálatát, így még csak nem is tudom, mennyire hozzáférhetőek a kihasználások és a lyukak.

A nagy rúgás mindig - hogyan kommunikálnak az emberek olyan módon, hogy könnyen elérhetők az égőkről, anélkül, hogy a figyelmet felhívnák, amikor az égőt felveszi a LE.
 
Top