Érdekes módszer a termék küldésére

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Hello

Készítettem néhány kísérletet. 2CB-t használtam (porított 2cb Hbr).

A kísérlet 1. része

1. A 2CB Hbr-t (2,7g) kávéőrlőben kis frakcióra őröltem.
2. 2,7g 2CB Hbr-t 100ml meleg vízben (kb. 40-50C) feloldottunk.
3. Körülbelül 8 cm-es festékszórót használtunk, hogy az akvarell 360g/m2 A4-es papírra szilikonbarna vizet vigyünk fel.
4. A folyamat eltartott egy ideig. Vizet tettem a papírra, vártam pár percet, hogy megszáradjon, majd a következő réteget tettem fel. Mondjuk úgy 30 percig tartott.
5. A papír másnapra készen állt a használatra. Megszáradt, és éreztem, hogy egy kicsit barnább és nem olyan rugalmas, mint korábban.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A kísérlet 2. része

1. A papírt apróra őröltük a kávédarálóban.
2. A papírt 500 ml-es üveg kémiai szűrőbe helyeztük
3. A szűrőbe 100 ml meleg vizet helyeztünk. A tiszta szép vizet összegyűjtöttük.
4. Újabb 100 mg-ot helyeztünk még egyszer a szűrőbe, és még egyszer összegyűjtöttük a vizet.
5. Biztos vagyok benne, hogy a papír belsejében több volt, vagy talán a használt oldószer jobb lehet - ha tudsz sugest anythink kérlek tedd meg.
6. Az összegyűjtött 200 ml vizet egy lapos üvegedénybe helyeztük. Hagytam 3-4 napig.
7. Amikor az összes víz elpárolgott, 2,1g szép kis sárga kis barna kristályokat tudtam gyűjteni (tiszta 2cb hbr).
8. A kristályok szépen néznek ki, kipróbáltam őket, jól működnek, és teszteltem - a 2CB.

Én sute, hogy ez a módszer lehet javítani, talán jobb solvend készült.

Abban is biztos vagyok, hogy ha megtartom a papírt, és még egyszer ledarálom, és megismétlem a vizes extrakciót, akkor több 2CB Hbr lesz.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Ez egy érdekes erőfeszítés, de miért tenné ezt? Ez rengeteg munka egy nagyon kis hasznos teherért, amelyet sokkal egyszerűbben el lehetne csak mylar-zsákokba rejteni?
 

Cool5678

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 21, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
A csomagja nem megy át a vámon
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Igen, így lesz. Ezeknél a köteteknél ez egy szórakoztató, de értelmetlen kísérlet. Ha sokkal nagyobb hozamot lehetne elérni (csak az eladók/forgalmazók törődnek az anyagok helyreállításával), akkor hasznos lehet, de 2g-nál egy darab papírra jelentős veszteséggel, a mylarra vonatkozó vámveszteségek messze meghaladják a garantált termelési veszteségeket ezen a módszeren.
 

Cool5678

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 21, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Nagyon érdekes. Szeretném felajánlani, hogy készítsen egy videót arról, hogyan csinálja, és hagyja a terméket 3-5 napig. Hagyja a terméket 14 napig a termék minőségének és mennyiségének ellenőrzése nélkül. van egy nagyon érdekes és hasznos kísérleted.
 
Last edited by a moderator:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Jelenleg béta tesztelés alatt áll. Ha t1So komolyan akarja vizsgálni egy új folyamatot, a kezdet okos hely, mert ha 10 újszerű ötlettel próbálkozik egy folyamattal, akkor 10 változót kell javítani. Egyszerre csak 1 változót. Ne hagyd, hogy ezek a fickók elriasszanak.
1B. (A kísérletedhez) amikor a vegyészek sn extrakciót végeznek, legalább 3-szor, de akár 10-szer is megcsinálják. Ennek oka van. Extraktáld ki és tartsd külön-külön, hogy elemezd a csökkenő hozam pontját.
2B. A víz pH-értékének az anyaghoz való igazítása javítja az extrakció hatékonyságát. Ez lehet 1/4 ts szódabikarbóna vagy 2ml citromlé, ami javíthatja a folyamatot.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Természetesen igaza van.

Ha abbahagyjuk a kérdezősködést és a kíváncsiságot, akkor abbahagyjuk az innovációt.

Csak azért, mert nem látok kereskedelmi gyakorlati alkalmazást, nem jelenti azt, hogy nincs érvényes alkalmazás a módszerre, vagy a módszer többet fedezhet fel valami eddig nem gondolt dologból.

Tartson minket őszintén @Frit Buchner
 
Top