jód tinktúrából

gandalf

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 11, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Kérem, segítsen nekem! Próbáltam jódot kivonni tinktúrából, de nem sikerült. Nem tudom, mit csináltam rosszul. Ezt a módszert használom
Tud valaki segíteni nekem?
Van más módja is a jód kinyerésének?
Köszönöm.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
A jód nem oldódik a vízben. Csak öntsön oldatot vízbe, és hagyja azt egy nyitott (jól szellőző) helyen, hogy az I2 elpárologjon az oldatból.
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Ezzel a módszerrel MINDIG el kell párologtatni a vizet, vagy valamit rosszul csinált?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Nem tudom, miért van szükség ehhez a módszerhez H2O2-re és HCl-re, ezek nélkül is lehet I2-t kapni.
 

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
A KI3 egyensúlyban van az I2-vel és a KI-vel, jobb, ha az összes jódot oxidáljuk, hogy elméletileg egyharmaddal javítsuk a hozamot, ha arról beszélünk, hogy a tinktúrát vízbe öntsük.

Keressen videókat a youtube-on.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Válaszoltam arra a kérdésre, hogyan lehet megszabadulni az I2-től.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
a jódtinktúra kálium-jodid és jód keveréke alkoholban vagy vízben, a legjobb módszer a keverék vízzel való hígítása és valamilyen oxidálószer hozzáadása (nátrium-perkabonát működhet, de hidrogén-peroxidot jobb nem használni a jód kiváló katalizátor a peroxid bomlásához). Így további jódot választasz ki a kálium-jodidból + jódból.
 

spunsolo

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 8, 2023
Messages
5
Reaction score
6
Points
3
Nem kell vizet hozzáadni. Egyszerűen adjon hozzá 1 rész tinktúrát és 2 rész hidrogén-peroxidot, valamint egy kupaknyi muriatikus savat a jódkristályok rövid idő múlva kicsapódnak.
 
Top