A szódabikarbóna tönkreteszi a freebase-omat?

studentt

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 29, 2022
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
mosom a freebase-t szódabikarbóna 10%-os oldattal ( 1liter víz/100g szódabikarbóna) . egyenlő térfogatú freebase. tönkreteheti a freebase-t? vagy túl sok a szódabikarbóna. mert amikor ph-ra hozom nem esik sók.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Mondja el, mit vár tőle? A nátrium-bikarbonát a helyzettől függően savként vagy bázisként viselkedhet. Ha már van báziskokainja, és azt tervezi, hogy a sóhoz koordinálja, nem látom a lúgos oldat előnyét. De nem tudok mindent
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nekem úgy tűnik, hogy az alap kokainodat kokain szénsavvá alakítod, ami megakadályozza, hogy HCl-sót készíts belőle, ha ez az, amit megpróbálsz tenni ( kokain HCl-t készíteni) igen, a szódabikarbóna elbaszza. A nátrium-hidrogénkarbonát Na+-ra és Hco2-ra disszociál. A HCo2- a kokain-lewis savad H+ -jához kötődik, és elfoglalja azt, így a Cl- nem tud...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
SHHIIITT. NEM TUDTAM, hogy ez a metkathionok nyelvén van. Nem lehet törölni a hozzászólásokat, úgyhogy itt fogok ülni, mint egy seggfej az örökkévalóságig. A válasz valószínűleg még mindig igen.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Néhány forrásban azt olvastam, hogy a met és mdma szabadbázistisztítás esetén nátrium-karbonátot lehet hozzáadni a víz + szabadbázis oldathoz éterrel vagy DCM-mel. A nátrium-karbonát csökkenti a víz oldhatóságát és segít a szabad bázis leválasztásában.
De én teljesen nulla vagyok kémiában, még jó mérnöknek is, se jobb, ha valaki tapasztaltabbtól kapok megerősítést.
 
Top