Question Lehetséges a nitrometánt nitroetánná alakítani?

senseiFreu

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Lehetséges-e a nitrometánt nitroetánná alakítani?Lehetséges-e a nitrometánt nitroetánná alakítani? Ha igen, tud valaki írni nekem egy útmutatót?
Elnézést, ha ez egy buta kérdés, nem sokat tudok a kémiáról...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Nem igazán. Ez olyan, mintha kitépnénk a gerincet és kicserélnénk. Úgy hallottam, hogy a ne egy szennyeződés/ melléktermék, ha nm, lehet 2%, azt olvastam, hogy a r/c repülőgép üzemanyagában akár 5% is lehet, amit le lehet desztillálni.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
ez lenne a legnagyobb erőforrás-pazarló kihívás egy nagyon unatkozó, de mégis okos kémikus számára, és ez inkább alaptudomány, mint alkalmazott, így csak végül bebizonyosodik, hogy meg lehet csinálni, de a hozamot kérni sértés lenne, és egy potenciálisan felbosszantott, kompetens kémikus magyarázatával fogsz szembesülni a tudományban az alapvető szóról...
 

senseiFreu

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
`` Nitroetán előállítása
Gerard Desseigne & Henri Giral

A reakciós lombikba töltjük:
26,5 g (0,0625 * 3 mól) technikai minőségű K2CO3 137 g vízben feloldva.
320 g 97%-os technikai nátrium-nitritet
6 ml cetil-olajsavalkohol vagy olajsavalkohol (habzásgátló)
A keverék térfogata kb. 420 ml
Az elegyet 130 °C-on, keverés mellett melegítjük. Az adagoló tölcsér
750 ml 444 g (3 mól) nátrium-etil-nátrium vizes oldatát töltjük.
szulfátot. Az oldatot 50-60 perc alatt adjuk a reakcióelegyhez 50-60 perc alatt a
megfelelő ütemben, hogy a reakcióelegyet 125-130C-on tartsuk, erőteljes keverés mellett.
keverés mellett.
A nitroetán desztillációja az adalékolás megkezdésekor kezdődik.
Amikor a NaEtSO4 hozzáadása befejeződött, 10 perc alatt 100 ml vizet adunk hozzá.

A desztillátum 2 rétegre válik szét. Desztillációs oszlopon 760 mmHg nyomáson desztillálható. A desztilláció 30 C-on kezdődik. A 74C alatti részeket el kell dobni. A hőmérsékletnek le kell csillapodnia
87C-nél, és a desztillációt 99,8C-nál leállítjuk.

A nitroetán hozama:96 g (1,28 mol), 42,6% NaEtSO4-ra vonatkoztatva.



Kipróbáltam mind a száraz desztillációt, mind a fent leírtat (oldatokat keverve). Mindig kevesebb, mint fél ml-t kaptam, de akkor is 2g nitrit és Na-etil-szulfát egyenként.

Jelenleg 72 gramm NaEtSO4 van a desszikkátoromban. Meglátjuk, hogy legközelebb hogy megy. BTW az EtONO veszély új nekem. Ja és a NaEtSO4 kénsavból, everclearből, mészből és szódából készült, ahogy a Rhodium "nitroalkán előállítása GYIK" című cikkében le van írva. ``

Találtam egy nagyobb léptékű szintézist az alábbiak szerint. Használhatok más habzásgátlót is, mint az itt használt cetil-olajsavalkohol vagy olajsavalkohol?
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
Igen, a nitrometánt nitroetánná alakíthatja át a Lengyelországból származó nitroetán vásárlásával.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Nem lehet a nitrometánt nitroetánná alakítani.
 
Top