Helyes a mefedron szintéziseljárásom?

Brambus

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2024
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Sziasztok, az alábbi eljáráson dolgoztam, remélve, hogy egy jó kémikus elolvassa és jelzi nekem, ha hibás, köszönöm!

Szintézis eljárás

1. 2-Bromo-4'-metilpropiofenon 100g-ot öntünk a reakcióedénybe.

2. DMF 400mL-t öntünk a lombikba. A felső keverőt bekapcsoljuk és a reakcióelegyet 40 °С-ra melegítjük.

3. Amikor a hőmérséklet elérte a 40 °С-ot, metilamin HCL 80 mL-t öntünk a reakcióelegybe, és 20 percig keverjük.

4. Eltelt 20 perc. Ezután 1 L desztillált hideg vizet (szobahőmérsékletű) öntünk a reakcióelegybe, és néhány percig keverjük.

5. A hengerbe 500 ml etil-acetátot (EA) öntünk. Keverjük 1 a 2 percig.

6. Ezután a keverőt leállítjuk, az elegyet két rétegre osztjuk.

7. A felső alapkivonatot EA-val együtt egy főzőpohárba öntjük.

8. Vízmentes acetont 500 ml-t adunk a reakcióelegyhez, majd cseppenként (a csepegtető tölcsérben) sósavat (HCl 48%) adunk hozzá (a további kristályosításhoz), folyamatos keverés mellett, hogy elérjük a pH 4-5 értéket.

9. Hagyjuk, hogy az elegy kicsapódjon.

10. Ezután az elegyet a jobb kristályosodás érdekében legalább 24 órára fagyasztóba tesszük.

11. A mefedront vákuummal szűrjük.

12. A terméket hideg acetonnal fehérre öblítjük.

13. Szárítás után IPA (izopropil-alkohol)+víz oldatot (30:70) öntünk.

14. A terméket néhány napig hagyjuk az átkristályosításhoz.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Most ellenőriztem a 2-b-4-mp pH-ját. Az 5,5 nem hiszem, hogy a metil-ammónium-klorid HCL-jét deprotonálni fogja. Nem vagyok kémikus, de ehhez a CH³NH²HCL-lel való rxn-hez nem kell NaOH vagy más erős bázis a metilamin felszabadításához? A 48%-os HCL szörnyen forrónak tűnik a közvetlen használathoz, ez 13mol, amit kiszámoltam (/L). A metilamin HCL szilárd anyag, így a 80ml borzasztóan kétértelmű. 80ml milyen mol. Erősség? Nem néztem utána az oldhatóságnak, de azt tudom, hogy a metilamin gáz csak 50%-os tömegarányt érhet el vízben.
 
Last edited:

Brambus

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2024
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Köszönöm a választ, jó pontok és azt is jó tudni, hogy a metilamin gáz csak vízben érheti el az 50% w/w értéket én éppen valami hasonlóval foglalkoztam!
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Hogyan szerezte meg a HCl 48%-ot?
 

Brambus

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2024
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Egy lengyelországi beszállítóm meg tudja szerezni, de én az ajánlásoknak megfelelően fogok eljárni, és mindenképpen alacsonyabb százalékkal megyek.
 

PersonVPN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 4, 2024
Messages
33
Reaction score
11
Points
8
1) Bro !) A metilamin-hidroklorid és a metilamin 40%-os vizes oldata teljesen különböző anyagok! :)
Ezért az Ön sémája szerint semmi sem fog működni!
Ezen az oldalon van egy részletes videó arról, hogy hogyan kell helyesen csinálni
2) Soha nem láttam még 48%-os sósavat :) :) :)
48% Van sósav, de drága. Neked elég a 37% is.
3) Tanulmányozd át figyelmesen a videót. Segít elkerülni sok hibát.
4) DMF nagyon, nagyon, mérgező és erős hatással van a szívre! Jobb, ha DMSO-t szedsz ! Ezen túlmenően, ez elérhető szabad eladásra

Remélem, hogy legalább egy kicsit segítettem neked! :) :) :)
 

spongebomb

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 8, 2023
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
@PersonVPN
a 4. pontnál) a mennyiségek DMSO-val (mint például NMP-vel) azonosak maradnak ?
 

PersonVPN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 4, 2024
Messages
33
Reaction score
11
Points
8
A reakcióban nem lesz különbség, még akkor sem, ha 200-300 vagy 400 ml (DMSO; NMP )
Egyszerűen a kisebb térfogat miatt az RM jobban felmelegszik! És intenzívebben kell majd hűteni.
Én erősen nem javaslom, hogy a teljes vizes metilamin oldatot egyszerre öntsd az oldószer és a keton keverékébe!
Kezdetben legfeljebb 20% metilamint adjunk az RM-hez.
Ellenkező esetben szomorú élményt fogsz kapni, és a munkahely takarítása.:) :) :)
FIGYELMEZTETÉS !!!
FIGYELEM !

Lakott területen ne végezzen kísérleteket brómozással vagy BK4-gyel!!!
Ellenkező esetben a lachrimátorok sokáig emlékeztetni fogják Önt önmagára :) :) :) :)
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
3. Vagy 200mL MA 40% vagy 150g MA HCl legyen.
 

PersonVPN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 4, 2024
Messages
33
Reaction score
11
Points
8
Úgy gondolom, hogy a TS egyszerűen nem érti a különbséget a MA 40%-os vizes oldata és a MA HCL (hidroklorid) között.
Talán az alábbi link segít neki megérteni a különbséget:
 
View previous replies…

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Vagy egyszerűen csak követhetné a fórumon közzétett módszeremet, ahelyett, hogy bonyolítaná a dolgot
 

Brambus

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2024
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
@Berlin777 Nagyon érdekel a módszered, de nem találtam a módszeredet, meg tudnád osztani a linket nekem??
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/4-mmc-synthesis.9187/
Nem tudom miért, de az oldal nem töltődik be.
először is elő kell készítenie NaOH oldatot, 100g-ot 200mL vízben feloldva, várjon, amíg lehűl, majd adja a lombikhoz a feloldott ketonjával, majd kezdje el hozzáadni a MA HCl-t kis tételekben, hogy a hőmérsékletet a megfelelő tartományban tartsa.
 

Brambus

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2024
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Köszönöm, ez egyenesen és praktikusan hangzik! Azt hiszem, az Ön által használt NAOH és víz mennyiségek 1 kg 2B4M-re vonatkoznak? És ezt a folyamatot a szintézis során a reakcióedényben végzed, ha jól értem?
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Itt vannak az általam használt arányok:
BK4 - NaOH 1:1
BK4 - MA HCl 1:1,5
NaOH - H2O 1:2
BK4 - DCM 1:3
 
Top