Hasznos-e a nitrometán a meszkalintól eltérő fenetilaminok esetében?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Most rendeltem egy kis nitrometánt, azt gondoltam, hogy néhány helyettesített fenetilamint fogok készíteni, de úgy tűnik, hogy az egyetlen szintézis, amit igazán megtehetek vele, amit szeretnék, az a meszkalin stb... bármilyen ötlet vagy bármi, amit kihagyok, reméltem, hogy csak 2,5-dmo benzaldehidet tudok vásárolni, de akkor nitroetánra lenne szükségem, vagy van-e mód arra, hogy 2c vegyületeket készítsek nitrometán felhasználásával?
Thabks
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Ó, nekem is van benzolom. Csak normál benzol, biztos vagyok benne, hogy P2NP-t tudnék csinálni, de megint nem igazán akarok olyat, amitől nem botlok meg.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
nitroEthan - az alfa-metilvegyületekhez (amph, tma, dom stb.)
nitrometán - feniletilaminok (alfa-metil nélkül) - 2c-x-sorozat, mesc, stb.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Ennek végtelenül sok értelme van - bár én ezt már valahogyan összeszedtem a szakirodalomban való sok böngészésből mostanra, DE nem igazán értettem, hogy MIÉRT. Szóval köszönöm ezt!
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Igen! A nitrometán nagyon hasznos lesz különböző vegyületek előállítása során. Például a 2c-b. Szerezzen be egy kis etiléndiamint is. Messze a legjobb katalizátor a nitrosztirének előállításakor.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Ah érdekes. Oké, biztos vagyok benne, hogy valahol találok belőle valamit!
Továbbá úgy döntöttem, hogy a mindannyiunk által ismert 3,4,5 pszichedelikus prekurzorral megyek - fő ok. Ár!!! De a már meglévő benzaldehid felhasználásával kell eljutnom oda, és így szükségem lesz nitroetánra és nitrometánra is. Az utóbbit RC autó üzemanyagból fogom beszerezni.
Láttam az eBay-en is egy olaszországi terméket, ami tiszta nitroetán volt, Nipron néven...
 
Top