JWH-018 nátrium-hidrid nélkül

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
Találkoztam ezzel a reakcióval, és úgy döntöttem, hogy megnyitom a vitát

Íme egy példa a JWH-018, 1-pentil-3-(1-naftoil)indol, MW 341,4

alkilezésére. Egy 250ml-es, 3 nyakú RBF-hez, amely fel van szerelve hőmérővel, kondenzátorral és keverőpálcával, hozzáadjuk a 3-(1-naftoil)indolt (3g, 11mmol), majd száraz DMF-et 50ml. Egy adagban kálium-hidroxid pelyheket (1,5g, 27,5mmol 1,5 ekv.) adtunk hozzá, és a berendezést butánnal átöblítettük. A lombikot vízfürdőn 60-70 C fokra melegítettük 20 percig kevergetés mellett. Zöld színű ppt oldatot kaptunk. Ezt követően egy adagban 1-bromopentánt (4,3 g, 28,6 mmol) adtunk hozzá üvegfecskendőn keresztül. Azonnali színváltozás következett be vörösre, és a lombikot 60-65 C-os belső hőmérsékleten 3 órán keresztül melegítettük. A KBr ppts az alkil-halogenid hozzáadása utáni első néhány percben. Ezután RT-re hűtjük, majd 150 ml H2O-val hígítjuk, és 3x 40 ml DCM-mel extraháljuk. A szerves anyagokat 3-szor vízzel mossuk, majd az oldószert bepároljuk. A bromopentán feleslegben van, amit a szagról veszünk észre, ezért azt vákuumban, forró vízfürdőben eltávolítjuk. 3 g borostyánsárga olajat kaptunk (8,8 mmol, 80%-os hozam) A visszamaradt borostyánsárga olaj a termék. Fájdalmasan nehéz elérni, hogy kristályosodjon. Csak 1 hónap hűtőben való tárolás után kezdtek kristályok képződni. Kis mennyiségű IPA-val való lefedéssel megtisztítottuk őket, és az összes olaj kikristályosodott. Ha már van magkristály, akkor az olaj az alkilezés után közvetlenül kristályosítható, de sem mag nélkül, sem etanollal nem volt szerencsém rögtön utána kristályosítani. A kapott anyag 61 C-on teljesen megolvad, lit Mp 60-62 C.

A termék kurvára aktív, és bézstől sárgáig terjedő, enyhén gumiszerű kristályok formájában kapjuk. A legjobb lenne az olajat egyenesen kromotografálni, de ezt nem mindenki tudja megtenni. :p

Huffman JW, Mabon R, Wu MJ, Lu J, Hart R, Hurst DP, Reggio PH, Wiley JL, Martin BR.
"3-Indolyl-1-naftil-metánok: új kannabimimetikus indolok bizonyítékot szolgáltatnak a CB(1) kannabinoid receptorral való aromás egymásra épülő kölcsönhatásokra".
Bioorg Med Chem. 2003 Feb 22;11(4):539-49.


Annyi kérdés merül fel, hogy át kell néznem a jegyzeteket, hogy mindet be tudjam venni. Remélem, hogy ezek a kérdések a vita előrehaladtával jönnek. Az egyiket nemrég írtam a JWH-018 szálon, ami az, hogy mi a biztonságos(optimális) hőmérséklet a maradék víz, oldószer és bromopentán elpárologtatásához? Olvastam máshol és a szakirodalomban DMSO-t használnak helyette, és mindkettőt kipróbáltam, de a kristályosítás nem volt sikeres, így nem tudom meghatározni, hogy melyik a jobb, és nem tudok semmilyen módot, hogy ezt megállapítsam, kivéve egy cavia sapiens műveletet, így nem elérhető, megbízhatatlan, és komoly tudományra vagyunk le, de a pletyka szerint a DMF jobb, mert az ok. És hogy igazságos legyek, nem én hallottam ezt a pletykát. Egy ismerősöm tette.
Tehát ez a reakció azt állítja, hogy száraz DMF-et használnak. Ez befolyásolja a hozamot? A KOH-t is szárítani kell? A K2CO3 sikeresen használható?
Billy Dampier által leírt alkilezések (jelenlegi hős, megmentő és inspiráló 👏👏 Köszönöm Billy!) NaH-t használnak redukálószerként, ahogy az irodalomban széles körben megtalálható, és ez biztosan abszolút száraz körülményeket igényel, hacsak nem az a szándékunk, hogy a bizonyítékokat dokumentálatlan, de széles körben ismert oxidációs eljárásokkal megsemmisítsük, de az adb és 5cl prekurzorok eladók =>válaszoltak<= (nem emlékszem, ki kérdezte, idézet szükséges), hogy a DMF-et nem feltétlenül kell szárítani a kérdéses reakcióhoz, és ezek megfelelő alkilezések, tehát tévednek az eladók, vagy csak ebben az esetben szükségtelen a száraz környezet? Vajon, bár szükségtelen, de javítaná a hozamot a DMF vagy még kritikusabb esetben a DMSO szárítása? (Tudom, hogy tudatlanságot villantok, de nem vagyok teljesen egyedül).
Szívesen megvizsgálom ezeket a kérdéseket & megosztom az eredményeket, amint megtalálom a módját a hozamok pontos meghatározásának.
(Jim tud úszni? Tudom, hogy haszontalan, de az úszás furcsa érzés. Ki gondolná, hogy ő régi iskola?)
Egy utolsó kérdés. Ha valaki AM-2201-t készítene, úgy tűnik, hogy az 1-bromopentánt helyettesíthetné 5-fluor-1-bromopentillel. Ez igaz? Van rá mód, hogy a tesztelés előtt kiszámítsuk a várható hozamot? És ha igen, akkor a jelenleg közzétett módszer miért használ 5-bromopentylacetátot, ami további lépésekkel jár, így további költségekkel és komplikációkkal jár?

Remélem, eljutunk valamire.
Úgy értem, mindannyian és úszni hhh
Egészségetekre
 

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
MEGJEGYZÉS1 :Az 5-fluor-1-bromo-pentil kifejezéssel a CAS 407-97-6, IUPAC 1-Bromo-5-fluoropentánra utalok.
 
Top