Laboreszközök méretei kis léptékű személyes szintézis-kísérletekhez

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Nem a meggazdagodás és a pénzkeresés a célom, hanem a tudás hajszolása. Csak kis léptékű szintézist tervezek olyan dolgokra, mint amfetamin, mdma, ghb, talán mefedron és néhány triptamin. Mindezt saját személyes használatra, így a kísérleteim kis kísérleti méretűek lesznek.

Kezdetben csak 5 g P2NP-vel fogom megpróbálni ezt a szintetizációt:


Az 500ml elegendő lenne? Szerezzek nagyobb üvegedényeket? Túl nagy az 500ml? Alacsonyabbra kellene mennem? Csak apró kísérleteket fogok csinálni, mint ez, úgy képzelem, így nem próbálom túlzásba vinni az üvegedényeket.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Soha nem akarjuk, hogy a lombik több mint félig tele legyen, tehát ha azt mondjuk, hogy 5 g p2np-t szeretnénk csökkenteni, az azt jelenti, hogy 200 ml oldószerre van szükségünk plusz-mínusz 200 ml-re, tehát az 500 ml a lényeg.

Laboratóriumi körülmények között jó, ha minden méretben van 10 vagy 20 - 2000 ml-es főzőpohár, erlenmeyers legalább 1 mindenből és több, ami szokásos. ez ideális, nem kötelező semmiképpen.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Ezekből már van néhány szerencsére a mérési oldásokhoz, amelyeket erős kémiai anyagokkal kapcsolatban szoktam végezni.

Szeretnék végül egy desztillációs készüléket beindítani, de először szeretnék kipróbálni néhány olyan szintézist, amely nem igényli azt, hogy némi tapasztalatot szerezzek.

Tudom, hogy a videó nem kéri a reflux kondenzátor, de sok ember a szálon úgy tűnik, hogy használja a reflux. Melyek a jó multi use konfesszor típusok? Milyen méretű legyen az én kis méretarányomhoz?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
az egyetlen dolog, amit tényleg meg kell nézni a vevor desztillációs készleteket, ezek szabadalmaztatott csiszolt üvegcsukló vagy valami amerikai szabvány, így nem lesz kompatibilis semmi mással, de ez egy jó ár egy jó ízű, kevés gonddal. ha már ott van, kap egy keverő forrólemez és állvány készletet bilincsekkel, verhetetlen értéket
Egyébként néhány főzőpohár, 1-2L szep. tölcsér, egy kristályosító tál a fürdő futtatásához, pp élelmiszer tölcsérek néhány méretben, kis akváriumi szivattyú egy jeges vödör víz recirkulációjához, ennyi.
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Hűha, ezek az árak kőkeményen alacsonyak. Olvastam néhány problémáról a vezetékezésükkel kapcsolatban. Megbízik az elektronikájukban, vagy úgy gondolja, hogy megéri máshol hőt szerezni?
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Minden üvegem kicsi, és szeretem, az AliExpress-től vásárolok üveghez, soha nem csalódtam.
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Tudna ajánlani egy eladót? Az Ali, az Amazon és az eBay mind hasonló vevőket sorol fel, de némelyikük jóval feljebb van árazva, mint a Vevor.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Valószínűleg olcsóbb megvásárolni közvetlenül a vevor .com-tól, mint az Amazon vagy az Ali vagy más 3. féltől.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Az én rövid út desztillációs fejem csak 40 fontba került az ebay-ről, ami olcsó, megnéztem a vevor-on, és még csak nem is árulják ezeket, mivel az ajánlásokat illetően csak azt tudom mondani, hogy szinte minden üvegeszközöm vagy az Amazonról, az ebay-ről vagy az Ali-ról származik. Minden, de az első tétel üvegáru, amit kaptam, a főiskolán voltam, ahol ajándékozott nekem egy üveghangot, amikor bezárták a kémiai részleget, összetörték az egészet egy szemetesben, és megkérdeztem, hogy megmenthetnék-e néhányat. Kaptam néhány igazán nagyszerű szerves kémiai könyveket, ott régi és egyenes fel mondja meg, hogyan lehet a legtöbb kémiai elég régi ahhoz, hogy azt mondják, azbesztgézzel!
 
Top