Question kémia tanulása tapasztalat nélkül

alllove

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
az elmúlt héten sok szabadidőt töltöttem ezen a fórumon, és fontolóra vettem, hogy magam is kipróbálok néhány szintézist.
Csak azon gondolkodtam, hogy hol tanulhatnék az általános kémiai ismeretekről, mivel szeretném, ha lenne némi fogalmam arról, hogy mit csinálok. van-e olyan weboldal vagy könyv, amit tapasztalat nélküli hobbistáknak ajánlana? van-e olyan speciális kémiai ismeret, amit meg kell tanulnom, mint például a szerves kémia?
Köszönöm.
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Döntse el, hogy melyik kategóriában szeretne szintetizálni. Keressen rá itt, nézzen videókat, nézze meg az összes megjegyzést, és akkor elég jó képet kaphat. A BB fórum is segíthet Önnek alapvetően mindenben, amire a szintézishez szüksége van a berendezésektől a reagensekig. Csak kérdezz, és a szakértők itt a fórumon nagyon segítőkészek. Csak győződj meg róla, hogy a megfelelő kérdést teszed fel.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Így van, a szerves kémia. Ezt kell tanulnod.
 

Yiazo

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 4, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
hello Szeretnék belevágni a kalandba, szeretnék benzodiazepinre szakosodni, de nem tudom hol kezdjem el, könyv/ laboratóriumi felszerelés. lenne valami link, tipp és ajánlás, amit elküldhetnének nekem. köszönöm.
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8

Fogadja meg a többi tag által adott összes korábbi tanácsot, és emellett azt tanácsolom, hogy lassan és óvatosan haladjon, először próbálja meg teljesen megérteni a periódusos rendszert, bár a legtöbb elem ott szervetlen, de nagy kivétel a SZÉN és a SZÉNSZÉN, és sokat kell foglalkoznia a későbbiekkel, azaz; szén és szénhidrogén a szerves kémiában. És különösen figyeljetek az olyan elemekre, mint a Hidrogén, az Oxigén, a szén és a nitrogén.
Próbáljátok megérteni tulajdonságaikat és elektronszerkezetüket, valamint azt, hogy miként reagálnak más elemekkel. Ezekből kiindulva eljuthatsz az egyszerű és alapvető szerves kémiai reakciókhoz. Később felelős leszel mások és talán saját magad megélhetéséért és életéért, így a jó kémia megtanulására szánt idő és türelem ezerszeresen megéri.
 
Top