Leuckart-reakció VS al/hg VS boro redukció

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Az al/hg útvonal meglehetősen egyszerű, és ismerem. A bór redukció tisztábbnak tűnik, de mi a helyzet a Leuckart-reakcióval az MDP2P-n nmf használatával. A Leuckart szexinek hangzik, és érdemesnek tűnik a folytatásra, de miért volt számomra nehezebb megtalálni, és miért van az al/hg és a boro redukció az arcomban, amikor ott van a Leuckart? Tudom, hogy yeilds lesz alacsonyabb, de én ez a módszer tűnik megfelelőbb számomra.
 
Last edited:

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Milyen szempontból megfelelőbb? Ha az egészségügy fontos, és a költség nem szempont, miért nem a lítium-alumínium-hidrid?
Magam is kíváncsi vagyok
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Leuckart meglehetősen népszerű útvonal. Ha van hozzáférése az MDP2P-hez és az NMF-hez, akkor kipróbálhatjuk. Hozzáférés a reagensekhez - alap az útvonal kiválasztásában. Milyen reagenseket lehet vásárolni, hogy az útvonal és válassza.
 
Last edited by a moderator:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Ha mégis hozzáférhetett volna bármelyik reagenshez. Mondjuk, hogy egyszerre 1-5 kg keton reakcióját végzi. A Leuckart útvonal sokkal kényelmesebbnek hangzik, nem? 5kg szintézishez...


"190°C-ra hevítjük (140°C-on H2O + hangyasav jön át) kb. 6 órán keresztül, amíg
Ammónia-gáz szaga van a gyűjtőlombikban. Nincs vákuum! Hagyjuk kihűlni és
mossuk 350 L vízzel, hogy megszabaduljunk a felesleges NMF-től. Csapoljunk le 160 L olajat és vonjuk ki
a maradék vizet 2 x 30 L DCM-mel. Főzzük ki a DCM-et 60 °C-on és 200 mm Hg nyomáson.
Adja hozzá a 20 L extra olajat a 160 L = 180 L-hez."

Kíváncsi lennék, hogy milyen reakcióedényeket használnának ehhez a reakcióhoz, tekintve, hogy 6 órán keresztül 190c-re melegíted, lehet ezt rozsdamentes acélban csinálni? Gondoltam néhány műanyag 30gal vagy 55gal hordóra, csak nem vagyok benne biztos, hogy boldog lesz 6 óra 190c-nél.
 
Last edited:
Top