LSA kivonása Morning Glory vagy baby Hawaiian woodrose magokból

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Oj5icLl8so

Bevezetés

A reggeli dicsőség számos fajának magjai ergolin alkaloidokat tartalmaznak, mint például a pszichedelikus ergonovin és ergin (LSA, d-lizergsavamid). Az Ipomoea tricolor és a Turbina corymbosa (syn. R. corymbosa ) magjait pszichedelikumként használják. A hajnalka magjai nagy, gyakran több százas nagyságrendű dózisban bevéve az LSD-hez hasonló hatást válthatnak ki. Bár az LSA nevű vegyszer egyes országokban nem legális, a magok számos kertészeti boltban megtalálhatók; egyesek azonban azt állítják, hogy a kereskedelmi forrásokból származó magok néha valamilyen növényvédőszerrel vagy metil-higanyval vannak bevonva (bár ez utóbbi az Egyesült Királyságban és az Egyesült Államokban illegális).

A reggeli dicsőség a Convolvulaceae nevű növénycsalád tagja. Kúszó indák, szív alakú levelekkel és trombitaszerű virágokkal. A növénynek számos fajtája létezik, és a reggeli dicsőség virágai lehetnek fehérek, lilák vagy kékek. Az egyik legelterjedtebb fajta a Heavenly Blue (Ipomoea tricolor), amely feltűnő türkizkék virágai miatt népszerű. Ezért a Heavenly Blue hajnalka magok széles körben kaphatók a kertészeti központokban és faiskolákban, más rokon fajokkal együtt. Hozzáférhetőségük azt jelenti, hogy egyesek fontolóra vehetik e magok használatát pszichoaktív hatásuk miatt. Számos alkaloid vegyületet tartalmaznak, köztük LSA-t, amelyek megváltozott mentális állapotokat és hallucinációkat okozhatnak. Más növények, amelyek ugyanezeket a vegyi anyagokat tartalmazzák, közéjük tartozik a hawaii bébifaunarózsa (Argyreia nervosa) és az ololiuqui (Rivea corymbosa
).
9odYPK1WQz
RBd2t8FLXl

LSA és ergonovin

Morning Glory magok hatásai

Albert Hofmann beszámolója szerint az aztékok az Ololiuquit használták, hogy delíriumos állapotot idézzenek elő és kommunikáljanak az istenekkel. Nyilvánvalóan látomásokat és "félelmetes hallucinációkat" láttak, és természetfeletti üzeneteket kaptak e rituálék során. Hofmann azonban a droggal kapcsolatos saját tapasztalatait némileg másképp írta le. Azt állította, hogy ez okozta: "fáradtságot, apátiát, a szellemi üresség érzését, a külvilág valótlanságát és teljes értelmetlenségét". Mások a közönyösség érzését, a "semmibe süllyedés" érzését és az alvás utáni vágyat írták le. Ezek a hatások elsősorban a magok LSA-tartalmának köszönhetőek. Egy 2013-as tanulmány megállapította, hogy az A. nervosa LSA-kivonata kölcsönhatásba lépett a szerotonin- és dopaminreceptorokkal, és enyhe pszichedelikus hatásokat váltott ki. Az A. nervosa, az Ololiuqui és a reggeli dicsőség számos azonos pszichoaktív összetevőt tartalmaz. Ezért areggeli dicsőség magjainak hatása valószínűleg hasonló a másik két növényéhez.

Milyen aMorning Glory Seeds Trip?
Mvz45Y2BGS

Bár a növény képes pszichedelikus hatásokat kiváltani, a reggeli dicsőségmag tripjei viszonylag enyhék. Egyes beszámolók szerint az LSA hatásai az LSD-hez hasonlóak, beleértve a színes vizuális hallucinációkat és az eufória érzését. Az LSD azonban rendkívül erős drog, az LSA pedig jóval gyengébb. A reggeli dicsfénymag mámor becslések szerint 4-8 órán át tart. Ritka esetekben akár másnapig is fennmaradhat.
Hány reggeli dicsőségmagot kell használni, hogy elszálljunk?
Nagy kihívás kiszámítani a pontos reggeli dicsőségmag adagot. Természetes termékként minden egyes mag különböző mennyiségű LSA-t és más vegyületeket tartalmaz. A fent említett 2017-es tanulmány szerint 2-5 mg LSA adagja a legtöbb embernél hallucinációkat okoz. Ez 150-200 reggeli dicsőségmagnak, vagy akár 10 A. nervosa magnak felel meg. Ez a becslés azonban nagymértékben függ az egyes magmintáktól és az azt elfogyasztó személytől. Ezért azt tanácsoljuk, hogy ez a számadat csak oktatási célokat szolgál, nem pedig ajánlott dózis.

Felszerelés és üvegeszközök.

  • 500 ml x3 üvegedény (hermetikusan zárt);
  • Szoros szűrő vagy szűrőpapír;
  • Hagyományos tölcsér;
  • Süteményes tálca vagy pyrex tál.

Reagensek.

  • 150 gramm Morning Glory mag vagy hawaii facsemete (A. nervosa) mag;
  • 130 ml petróleuméter;
  • 220 ml metanol (MeOH).

Kézi
JAwaS720cp

1) Daráljunk le 150 gramm Morning Glory magot vagy bébi Hawaii fásrózsa (A. nervosa) magot.
2) 130 ml petróleuméterben áztassuk a magokat két napig.
3) Szűrjük át az oldatot egy szoros szűrőn.
4) Dobjuk ki a folyadékot, és hagyjuk a magpépet megszáradni.
5) Két napig hagyjuk a magpépet 110 ml faalkoholban (MeOH) áztatni.
6) Szűrjük le ismét az oldatot, a folyadékot félretéve és "1" felirattal ellátva.
7) Az oldatot ismét szűrjük le. Áztassuk újra a gombát 110 ml faalkoholban (MeOH) két napig.
8) Szűrjük le és dobjuk ki a pépet.
9) Adjuk hozzá a második áztatásból származó folyadékot az "1" feliratú oldathoz.
10) Öntsük a folyadékot egy süteményes tálcába [vagy pyrex tálba], és hagyjuk elpárologni.
11) Amikor az összes folyadék elpárolgott, sárga gumiszerű anyag marad vissza. Ezt fel kell kaparni és kapszulákba kell tenni.


30 gramm Morning Glory mag ~ 1-2 utazás
15 hawaii fás rózsa (A. Nervosa ) mag ~ 1-2 utazás

A barátom azt is olvasta az AC-ben, hogy a Morning Glory magokat gyakran kezelik növényvédő szerekkel, amelyek elpusztítják a természetben előforduló ergot alkaloidákat. Barátom megvásárolta a Pearly Gate Morning Glory magokat, és elültette őket a kertjében. Amikor a növények elkezdtek magokat termelni, a barátom elkezdte összegyűjteni őket és eltávolítani a laza külső héjat. Végül *30 gramm* héjas magot gyűjtött össze az utasításoknak megfelelően.

Eljárás

Azzal kezdtem, hogy a magokat egy kis mennyiségű vízzel összekevertem, és mozsárban péppé zúztam a magokat. Ezután kb. 2 órán át használtam egy Sonicator (ultrahang) készüléket, hogy a magok teljesen elporladjanak [ultrahang helyett többször is lehet néhány percig erőteljesen rázni]. Továbbá hagytam a port teljesen megszáradni (1 nap). Hozzáadtam 130 ml petróleumétert, és 1 napig áztattam a pépet. Ezenkívül a pépet újra szonizáltam petróleuméterrel, és zárt edényben további 1 napig áztattam. Hasonlóképpen, szűrőpapíron keresztül leszűrtem a keveréket, és a folyadékot kidobtam. Nem csak ezt, hanem hagytam a pépet teljesen megszáradni (1 nap).

Ezután 110 ml metanolt adtam a péphez, szonikáztattam a keveréket, és két napig áztattam a keveréket. Ezt az extrakciót még egyszer megismételtem. Ezután összegyűjtöttem az oldószert és kidobtam a pépet. Hozzáadtam 1 ml desztillált vizet, és hagytam, hogy az elegyet enyhén meleg vízfürdőn, párolóoszlopon elpárologtassam. Folytattam a bepárlást, és vízzel öblítettem le a maradékot a kondenzációs lombik oldaláról, amíg 3 mL élénk narancssárga színű folyadékot nem kaptam (12 óra). Utólag visszagondolva, 30 g Morning Glory mag = 1 trip rossz. Azt is hiszem, hogy kiváló LSA extrakciót kaptam a magokból
.
 
Last edited by a moderator:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Szia Patton, épp most beszéltem az LSA-ról egy barátommal, köszönöm, hogy ezt feltetted. Korábban már próbálkozott extrakcióval, de ez már nagyon régen volt, és valószínűleg hibázott az extrakció során, mert kb. 90 percig tartó hányás, letargia és általános mérgező hatások jelentkeztek nála. Szerinte ez a héjból származó szaponinok és cianogének miatt volt. Ez az extrakció elég tiszta LSA-t eredményez (megszabadulva a többi kellemetlen alkaloidától)?

A szövegben EtOH van, de faalkohol, a szövegben pedig metanol van, tehát gondolom inkább metanolt kellene használni, mint etanolt?

A szárítás előtt miért a végén adnak hozzá 1ml desztillált vizet?
 

halohydrin

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2022
Messages
21
Reaction score
22
Points
3
Valószínűleg a legpraktikusabb út a lizergamid beszerzéséhez. Már 2 éve termesztek néhányat és gyűjtöm a magokat. Alig várom, hogy összegyűjtsek eleget ahhoz, hogy csináljak vele valamit.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Amint ebben a témában bemutatom, a legjobb megoldás a fa termesztése vagy a magok gyűjtése közvetlenül a növényről. Pontosan tudni fogja, hogy nem dolgozták fel őket semmilyen veszélyes anyaggal (növényvédő szerekkel stb.). Emellett a magokról le kell tépni a héjat, mielőtt mozsárban őrölnénk.
Szerintem nem annyira. Soha nem láttam analitikai kutatást a kivonat összetételéről.
Hiba volt, bocsánat, javítottam.
Ez volt a választható eljárás. A szerző az LSA vizes oldatát akarta megkapni.
 
Last edited by a moderator:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Ez a metanol rendben van ? (az én területemen metanolként árulják)

85i0Tzh1gU

teljes francia nyelvű információ a pdf-ben
 

Attachments

  • FQgc9lwtAG.pdf
    140.1 KB · Views: 1,163

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Mindig keresse a CAS-számot
A CAS 67-56-1 a metanol, ugye.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
menő, egyszerű és olcsó :)
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Kísérletszám 3

Reggeli dicsőség magjait őrölték, majd acetonnal defatálták, és megszárították. A magokat metanollal extraháltuk. A metanolt elpárologtattuk, és ami megmaradt, azt dH2O-ban feloldottuk. A hidrolízist KOH-val 70 °C-on történő refluxálással végezzük (PH 10-30 perc). Ezután citromsavval PH3-at adunk. A hidrolizált lizergsavnak ki kell kristályosodnia és le kell süllyednie (savas vízben nem oldódik). Szűrjük le és szárítsuk meg. Fekete szagos kátrányt gyűjtöttünk. Ezt forró vízben feloldottuk és leszűrtük. A barna port leszűrtük. Ez lizergsav vagy lizergsavamid?

Én használom a kézikönyvet erről a linkről.


Nagyon hálás leszek minden segítségért ebben a kísérletben. Köszönöm.
 

lain

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
Túl veszélyes volt számomra a metanol elpárologtatása, ezért meggyújtottam, és végül narancssárga folyadékot kaptam.
 

lain

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
A reggeli dicsőség magja egy hagyományos kínai gyógyszer, amelyet fekete csúnya "HeiChou"-nak neveznek.
 
Top