LSD Legenda: 75 éves korában elhunyt a 60-as évek LSD-forradalmának elindítója - 250 millió adag "narancsos napsütést" készített

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
  • Nicholas Sand április 24-én, 75 éves korában, kaliforniai otthonában szívrohamban elhunyt.
  • Törvényen kívüli vegyész volt, aki a 60-as években vált hírhedtté, amikor nagy tételben gyártotta az "Orange Sunshine" márkájú LSD-t.
  • Sand több mint 250 millió adag LSD előállításáért volt felelős.
  • Úgy gondolta, hogy békésebbé teheti a világot, ha mindenki pszichedelikus szereket szed.
  • Sand New Yorkban született, de később San Franciscóba költözött, ahol bűntársával, Tim Scullyval LSD-labort működtetett.
  • 1973-ban mindkettőjüket bebörtönözték, Sand később 20 évig szökésben volt.
75 éves korában Kaliforniában elhunyt Nicholas Sand, a törvényen kívüli vegyész, aki az 1960-as években nagy mennyiségű LSD előállításával vált hírhedtté.

A New Yorkban született szovjet kém fia a feltételezések szerint több mint 250 millió adag tiszta LSD előállításáért volt felelős az Egyesült Államokban hírhedt és hosszú karrierje során.

Álmában hunyt el, miután április 24-én szívrohamot kapott a kaliforniai Lagunitasban lévő otthonában - írja a New York Times.

Sand az 1960-as évek végén vált kultikus figurává a rendkívül népszerű "Orange Sunshine" nevű, jellegzetes savmárkájával.

OKYdvjVA4y

Nicholas Sand, a törvényen kívüli vegyész, aki az 1960-as években nagy mennyiségű LSD előállításával vált hírhedtté, a múlt hónapban, 75 éves korában kaliforniai otthonában halt meg.

A kémiai karrierjét először azzal kezdte, hogy 20 éves korában anyja New York-i padlásán, egy saját maga által épített laboratóriumban hallucinogén drogot, dimetiltriptamint állított elő.

Miután New Yorkban, amikor még legális volt az LSD, bevette első adag LSD-jét, Sand abban a hitben indult el, hogy a pszichedelikus szerekkel megváltoztathatja és megmentheti a világot.

Az első LSD-élményem mindent megváltoztatott... Ebben a hatalmas fekete térben lebegtem" - mondta az életéről szóló 2015-ös dokumentumfilmben, a The Sunshine Makersben.

Azt kérdeztem: "Mit keresek én itt?". És hirtelen egy hang szólalt meg a testemben, és azt mondta: 'A te dolgod ezen a bolygón az, hogy pszichedelikus szereket készíts, és bekapcsold a világot'.

Sand később San Franciscóba költözött, ahol bűntársa, Nick Scully megtanította neki, hogyan kell LSD-t készíteni.

A San Franciscótól északra fekvő Windsorban 1967-től közösen működtették a gyártási műveletet egy laboratóriumban, és 750 millió adag LSD előállítását tervezték - pontosan azt a mennyiséget, amelyről úgy döntöttek, hogy pszichedelikus forradalmat idéz elő, és jobbá teszi a világot.

LxsdKFL6cW
EhLB0j3UHm

Sand (balra 2009-ben, jobbra a 60-as években) több mint 250 millió adag tiszta LSD előállításáért volt felelős az Egyesült Államokban hírhedt és hosszú karrierje során.
ZNOwIlbkXa

Sand a 60-as évek végén New Yorkból San Franciscóba költözött, ahol bűntársa, Nick Scully tanította meg az LSD előállítására. 1967-től 1967-ig, mindkettőjük letartóztatásáig, a 70-es évek elején egy közös laboratóriumban működtették a gyártást.

75 éves korában meghalt a 60-as évek LSD-forradalmának elindítója: Egy szovjet kém fia 250 millió adag "narancssárga napfényt" készített, miután egy hang azt mondta neki: "A te feladatod ezen a bolygón az, hogy a világ ellen fordulj".

  • Nicholas Sand április 24-én, 75 éves korában szívrohamban halt meg kaliforniai otthonában.
  • Törvényen kívüli vegyész volt, aki a 60-as években vált hírhedtté, amikor nagy tételben gyártotta az "Orange Sunshine" márkájú LSD-t.
  • Sand több mint 250 millió adag LSD előállításáért volt felelős.
  • Úgy gondolta, hogy békésebbé teheti a világot, ha mindenki pszichedelikus szereket szed.
  • Sand New Yorkban született, de később San Franciscóba költözött, ahol bűntársával, Tim Scullyval LSD-labort működtetett.
  • 1973-ban mindkettőjüket bebörtönözték, Sand később 20 évig szökésben volt.
Emily Crane a Dailymail.com számára.
Megjelent: 2017. május 13., 05:05 BST | Frissítve: 2017. május 13., 05:05 BST: 06:44 BST, 2017. május 13.




  • e-mail:

314 részvény

207

Hozzászólások megtekintése



  • e-mail

Top
+99
Home


207

Hozzászólások megtekintése




75 éves korában Kaliforniában elhunyt Nicholas Sand, a törvényen kívüli vegyész, aki az 1960-as években nagy mennyiségű LSD előállításával vált hírhedtté.
A New Yorkban született szovjet kém fia a feltételezések szerint több mint 250 millió adag tiszta LSD előállításáért volt felelős az Egyesült Államokban hírhedt és hosszú karrierje során.
Álmában hunyt el, miután április 24-én szívrohamot kapott a kaliforniai Lagunitasban lévő otthonában - írja a New York Times.
Sand az 1960-as évek végén vált kultikus figurává a rendkívül népszerű "Orange Sunshine" nevű, jellegzetes savmárkájával.
A videóért görgess lefelé
Nicholas Sand, an outlaw chemist who rose to infamy creating large batches of LSD in the 1960s, died last month at his home in California aged 75


Nicholas Sand, a törvényen kívüli vegyész, aki az 1960-as években nagy mennyiségű LSD előállításával vált hírhedtté, a múlt hónapban, 75 éves korában kaliforniai otthonában halt meg.
Sand saját magát tanította kémiára, és kémiai karrierjét először azzal kezdte, hogy 20 éves korában anyja New York-i padlásán, egy saját maga által épített laboratóriumban hallucinogén drogot, dimetiltriptamint állított elő.





Miután New Yorkban, amikor még legális volt az LSD, bevette első adag LSD-jét, Sand abban a hitben indult el, hogy a pszichedelikus szerekkel megváltoztathatja és megmentheti a világot.

Az első LSD-élményem mindent megváltoztatott... Ebben a hatalmas fekete térben lebegtem" - mondta az életéről szóló 2015-ös dokumentumfilmben, a The Sunshine Makersben.

Azt kérdeztem: "Mit keresek én itt?". És hirtelen egy hang szólalt meg a testemben, és azt mondta: 'A te dolgod ezen a bolygón az, hogy pszichedelikus szereket készíts, és bekapcsold a világot'.

Sand később San Franciscóba költözött, ahol bűntársa, Nick Scully megtanította neki, hogyan kell LSD-t készíteni.

A San Franciscótól északra fekvő Windsorban 1967-től közösen működtették a gyártási műveletet egy laboratóriumban, és 750 millió adag LSD előállítását tervezték - pontosan azt a mennyiséget, amelyről úgy döntöttek, hogy pszichedelikus forradalmat idéz elő, és jobbá teszi a világot.

4041B26B00000578-4501794-image-a-26_1494647486220.jpg


4041B25A00000578-4501794-image-m-25_1494647480573.jpg



Sand (balra 2009-ben, jobbra a 60-as években) több mint 250 millió adag tiszta LSD előállításáért volt felelős az Egyesült Államokban hírhedt és hosszú karrierje során.
Sand moved from New York to San Francisco in the late 60s where his partner in crime, Nick Scully, taught him how to make LSD. They ran their manufacturing operation together in a lab from 1967 until they were both arrested in the early 70s


Sand a 60-as évek végén New Yorkból San Franciscóba költözött, ahol bűntársa, Nick Scully tanította meg az LSD előállítására. 1967-től 1967-ig, mindkettőjük letartóztatásáig, a 70-es évek elején egy közös laboratóriumban működtették a gyártást.

Egy hónap alatt négymillió adag LSD-t állítottak elő, és az Örök Szeretet Testvérisége nevű hippi, drogfogyasztó csoport segített a terjesztésében.

Sand annyira elkötelezett volt az úgynevezett ügye mellett, hogy még arról is gondoskodott, hogy a híres narancsos napsugár elérhető legyen a Vietnamban harcoló amerikai katonák számára, abban a reményben, hogy az erőszakmentesség felé tereli őket.

Ha mindenkit ellene tudnánk fordítani a világon, akkor talán egy új, béke és szeretet világa jönne létre - emlékezett vissza Sand a dokumentumfilmben.

De az idejük rövid életű volt, miután szövetségi ügynökök nyomozni kezdtek utánuk. A San Franciscó-i szövetségi esküdtszék 1973 áprilisában vádat emelt ellenük az LSD-akció miatt.

A következő évben mindkettőjüket bűnösnek találták - Sandet 15 év börtönre ítélték, míg Scully 20 évet kapott.

Miután Sand 1976-ban rövid időre kiengedték a börtönből, Kanadába menekült, ahol 20 évet töltött szökésben, miközben továbbra is LSD-t gyártott. A hírhedt karrierjéről szóló 2015-ös dokumentumfilmben, a The Sunshine Makers-ben szerepelt.

SUdVk5cDnI

Négymillió adag LSD-t állítottak elő egyetlen hónap alatt, és egy hippi, drogfogyasztó csoport, a The Brotherhood of Eternal Love (Az Örök Szeretet Testvérisége) nevű csoport segített a terjesztésében.

QBvVRf82YX

Amikor Tim Scully (fent) az 1980-as évek elején kiengedték a börtönből, a Szilícium-völgyben kapott munkát számítógépes munkakörben. A 2000-es évek elején ment nyugdíjba.
Sand a börtönben töltött időt arra használta fel, hogy LSD-t csempésszen be más raboknak.

A párost 1976-ban rövid időre óvadék ellenében szabadon engedték, amíg ügyüket a fellebbviteli bíróság tárgyalta, de Sand gyorsan Kanadába menekült, miután vesztettek.

A következő 20 évet álnéven meneküléssel töltötte, miközben továbbra is LSD-t gyártott. Sandet az 1990-es években letartóztatták kábítószer-előállításért, de a hatóságoknak nem sikerült azonosítaniuk őt a hírhedt Nicholas Sandként.

Valódi személyazonossága végül kiderült, és hat évet ült börtönben az Egyesült Államokban. Sand 2000-ben szabadult, és Ecuadorba költözött.

Amikor Scully az 1980-as évek elején szabadult a börtönből, a Szilícium-völgyben kapott munkát számítógépes munkával.

Mindketten szerepeltek a The Sunshine Makers című dokumentumfilmben, amely a földalatti vegyészek életéről szólt.
 

Gayfag

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2021
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Nagyszerű szál. Valóban legendás személy. Láttam a dokumentumfilmet. Hihetetlen, hogy bárki is szükségesnek találta, hogy üldözze és levadássza ezeket a két embert. RIP!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Határozottan! Viccesnek találtam, amikor azt olvastam, hogy Kanadában újra arrafele tartóztatták, és nem sikerült azonosítaniuk őt. :D
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
ő volt a példa számomra, mint Sasha, A. Hoffmann, D. Nichols és még elég sokan mások... az egyetlen legendás pillanatom az volt, amikor durván és teljes joggal sikerült kikényszerítenem a helyi kábítószer-felügyelőktől, hogy adják vissza a játékaimat (2800+ vegyszergyűjtemény)... négy jelentéktelen cuccot sikerült elkobozniuk, amit újonnan vettem ugyanazon a héten. Úgy érzem, hogy ugyanazt a küldetést osztom, mint Sand úr, de a laborom átszervezésével van némi gondom. Szeretném az egész folyamatot egy jó videón megörökíteni, hogy békésen halhassak meg.
 
Top