Pd/C - Palládium a szénen - előállítása

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Abból, amit én gyűjteni a csak találni néhány aktivált finom por szén, hő 10% salétromsav oldattal néhány órán keresztül. Öblítsük ki. Szárítsd meg. Adjunk 5 vagy 10 tömegszázalék palládiumot egy főzőpohárba, oldjuk fel hcl/h202-vel. Adjuk hozzá az aktív szénnel teli főzőpohárhoz, és kevergessük egy kicsit, hogy áztassa. Ezután adjunk hangyasavat vagy formaldehidet a hordozóra való redukcióhoz/kiváláshoz. Öblítse ki. kész. Rendben?

Bármilyen tipp? Javaslat? Jól hangzik?

Mennyi 10% pd/c tekinthető "katalitikusnak", ha egy reakcióhoz adjuk? Feltételezem, mivel 7x jobb katalizátor, mint a réz, a réz-klorid palládium moláris egyenértékének 1/5-ét vagy 1/7-ét adjuk hozzá, amit gyakran kérnek a titkos vegyészetben, ez lenne a megfelelő mennyiség, igaz?...?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Ez rosszabb katalizátort eredményez, ha az írás 3% m/m%-os Pd töltésű katalizátort ír elő, akkor 30%-os töltésű katalizátort kell használnia ahhoz, hogy esélye legyen hasonló eredményeket elérni.

Az aktív nemesfém katalizátorok saját maga is előállítható, de ez nem triviális, így ideális esetben a katalizátort például a DEGUSSA-tól vásárolná meg (ők a legjobbak), ha talál valakit, aki valóban vásárol tőlük, és eladja Önnek. Ott kaphatóak speciális katalizátorok, például aminmérgezéssel szemben rezisztensek reduktív aminálásokhoz, amelyek 10-50 alkalommal újra felhasználhatók.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Nos, én mindenképpen megcsináltam. Határozottan piroforikus... fuck lol.... De azt hiszem, ez nem jelent sokat... Mitől jobbak a professzionális katalizátorok?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Először is természetesen az a tény, hogy szakszerűen elkészítettek :)

A piroforikusság egy fizikai tulajdonság, és nem kapcsolódik bizonyos kémiai tulajdonságokhoz. Bocsánat!

Csak a nulladik oxidációs állapotban lévő palládium- vagy platinaatomok katalitikusan aktívak, és ahhoz, hogy oda jussanak, bizonyos vegyületekből bizonyos módon kell őket levezetni, ha komolyan akarsz ezzel foglalkozni: A szükséges reagensek rendelkezésre állnak, a folyamatok megvalósíthatóak, ez egy katalizátor, és természetesen a kis szennyeződések el tudják baszni őket királyi módon, így a tisztaság minden felhasznált anyag, legalábbis az ismert katalizátor mérgek hiánya alapvető fontosságú.

Igen, igen, igen, igen, "bizonyos valami..." úgy hangzik, mintha obfusication, de én nem vagyok, és ezért fel fogok tenni egy vagy két cikket, amely leírja a helyes módszert a nagy aktivitású katalizátor előállítására, amint megtalálom azt a rendezetlen szemétdombon, ami a személyes archívumom.

Van egy. Megjegyzések:
A kiindulási palládium vegyület trisz(dibenzilidén-aceton)dipalládium(0) (Pd2dba3), a (0) a fém nulla állapotát jelöli. Unobtainiumnak hangzik, de ez valójában könnyen előállítható szabadon hozzáférhető vegyszerekből és egy palládium sóból, mint az acetát vagy a klorid. Csak keressük a Google-ban a "preparation of...." kifejezést, és fel fog bukkanni.
A kókuszdióból nyert jó minőségű aktív szén kiváló hordozó és reális áron elérhető, nincs szükség csicsás nanocsövekre vagy ilyesmire.
 

Attachments

  • BKXgGslp7Z.pdf
    1.2 MB · Views: 508
Top