Gyufásdobozban elakadt pont segítség?

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Helló barátaim, előre is elnézést kérek a rossz angolomért. Körülbelül 3 évvel ezelőtt kezdtem el ezt az utat. Abban az időben volt egy nagyszerű módszerem az MBRP kivonására a gyufásdobozokból. Amennyire emlékszem, gyufásdobozokat kapartam. Aztán acetonnal lemostam és leöblítettem. Ezután sósavval felforraltam, és a kijött papírdarabokat megtisztítottam. Ez minden, amire emlékszem azokból az időkből, és nem emlékszem, honnan szereztem ezt a receptet. Most térjünk rá a fő témánkra.

Úgy döntöttem, hogy ismét ezt az utat választom, és ismét elmentem és vettem gyufásdobozokat.

Ezek a gyufásdobozok nem a fehér lyukúak, hanem teljesen barna bevonatú gyufásdobozok. Kipróbáltam néhány dolgot, amit írtak. Az első az volt, hogy először forró vízzel kell beavatkozni, de a forró vízzel való beavatkozás után nem tudtam semmit sem lekaparni, és elkezdett leválni az összes papírral együtt.

Ezután változtattam a módszeren, minden gyufásdoboz oldalát acetonba mártottam anélkül, hogy vágtam volna és borotvával kezdtem el kaparni és sokkal jobban működött. Alább mellékeltem egy képet az általam használt borotváról.

F21gDesT56


Befejeztem a folyamatot, majd az összes összegyűjtött MBRP-t egy kis mozsárban teljesen porrá zúztam. Mindent teljesen tiszta üvegedényekben készítettem. Semmilyen szappannal érintett eszközt nem használtam. Miután mindent összezúztam, a port egy üvegpohárba öntöttem, és acetonnal lefedtem.

Most jön az igazi kérdésem. Mit tegyek ezentúl, hogy az RP tisztább legyen? Olvastam olyan cikkeket, amelyek szerint a víz vagy a kénsav használata károsítja az RP-t, de nem voltam teljesen biztos benne. Segítségre van szükségem ebben a kérdésben. Mit kellene innentől kezdve tennem? Hogyan tisztíthatom jobban? Vagy ahogy az elején említettem, ha újra felforralom sósavval (nem emlékszem, hogy volt-e más lépés is), akkor elég tiszta lesz az RP az RXN-hez?

AuskUnc6zO
 

Jimmyjohn48

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 6, 2024
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Vágja le a feltűnő csíkokat a könyvekről. Áztassa a csíkokat acetonban, amíg tiszták nem lesznek. Távolítsa el a papírcsíkokat, majd hagyja megszáradni az rp-t. Miután megszáradt, tisztítsa meg hcl. Ezután tisztítsa meg desztillált vízzel. Ezután ismét tisztítsa meg IPA-val vagy acetonnal. Már vagy 20 éve nem használtam ezt a módszert, de azt hiszem, ez volt az.
 

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Köszönjük észrevételét. Tegnap találtam meg a cikket arról, hogy hol olvastam. Valaki, akit úszásnak hívtak a régi kaptárból. Most ott tartok, hogy csináltam egy acetonos mosást. A festéket ami kijött acetonnal fecskendővel vettem és lecsapoltam. Aztán csináltam még egy acetonos mosást. Ezúttal egy nagyon finom szemű szűrőt használtam, és a papírdarabok nagy része a szűrőn maradt. Ezután megvártam, hogy a maradék acetonos folyadék ismét leülepedjen, és ezúttal az aceton egy kicsit kevésbé volt piros. Ezután ezt az acetont is lecsöpögtetem. Most is így várakozik. Szerintem ma még egyszer megtisztítom normál és meleg sósavval. Aztán majd meglátjuk mi lesz. Majd később szerkesztem a topicot, hogy mindenki jól járjon.
 
Top