MDMA szintézis kérdés ?

Franziskadiecoole

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
Jul 23, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Ezt a párbeszédet egy weboldalról rögzítettem, tud valaki receptet készíteni nekem ebből az információból?


HÍREK
ZENE
TECHNOLÓGIA
SHOP
DROGFIGYELMEZTETÉS
Kémia lecke - így készül az ecstasy
KÖZZÉTETTE: 2019. JÚNIUS 25. GABRIEL POPP

Szimbolikus kép
Mindannyian ismerjük a kis tablettákat, amelyek többek között az MDMA hatóanyagot tartalmazzák. Gyakran nevezik őket "E"-nek, alkatrészeknek, golyóknak, gömböcskéknek, kerekeknek vagy egyszerűen csak dolgoknak. Az ecstasy tablettákat valószínűleg Hollandiában gyártják a leggyakrabban. A ZDFneo nemrég még egy sorozatot is készített, amely ezzel a témával foglalkozik. Erről itt számoltunk be. De hogyan is állítják elő valójában az ecstasyt?

Mivel magam sem vagyok éppen vegyészszakértő, nekem a legtöbb dolog úgy hangzik, mintha egy vasútállomáson lennék. Mi sem szeretnénk senkit arra ösztönözni, hogy maga állítson elő drogot. De mivel az ecstasy valahogy a techno szcéna része, kicsit mélyebbre akartunk ásni a témában.

Az MDMA (3,4-metiléndioxi-N-metilamfetamin) szintézisének alapanyaga általában a piperonal, ami tulajdonképpen egy vanília és mandula illatú aromaanyag. Ezt az anyagot nitroetánnal egy kondenzációs reakcióban reagáltatják, így 1-(3,4-metilén-dioxi-fenil)-2-nitropropén keletkezik. Ezt azután elektrolitikus vas és ecetsav segítségével piperonil-metil-ketonná hidrogénezik. Az MDMA végterméket egyetlen lépésben nyerik, amikor ezt a vegyületet metilaminnal reagáltatják. Ugyanakkor mindent hidrogéneznek amalgám alumínium és víz felhasználásával. A kész MDMA-t általában más összetevőkkel, például koffeinporral keverik össze, és kis, színes tablettákba préselik.

Ez lényegében olyan, mintha süteményt sütnének. Az egész nagyon egyszerű! Valójában nem is illegális. Csak engedélyt kell kérni a Szövetségi Kábítószerügyi és Orvostechnikai Intézetnél. Ehhez azonban gyógyszerésznek kell lennie.
 

Gerhard Schrader

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Nem javasolnám a nitroetánon és piperonalon keresztül vezető utat, mivel mind a piperonal, mind a nitroetán nem könnyen beszerezhető. És az előállított végső anyag az MDA, nem pedig az MDMA.

Könnyebbek lennének a szafrolból kiinduló szintézis útvonalak, amely könnyen kivonható a sassafras olajból. Ha nem tudsz hozzájutni sassafrasolajhoz, akkor a sassafras gyökérből viszonylag könnyen előállíthatod vízgőzdesztillációval.

Jó útmutatót találsz itt az amfetaminok oldalon. A metamfetaminra vonatkozó bejegyzések MDP2P használata esetén MDMA-hoz, az amfetaminra vonatkozó bejegyzések pedig MDA-hoz vezetnek, ha az XTC alapanyagát használod.

Ha azonban csak saját használatra akar kezelhető mennyiséget előállítani, akkor a haloszafrolos utat javasolnám. Jó útmutatást találsz itt: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...f2qgyd.onion/resources/total-synthesis-ii.68/.
Különösen a 148-158. oldalon.

Ha bármilyen kérdésed van, nyugodtan kérdezz. Szeretek a kémiáról és a drogokról beszélgetni ;)
 
Top