MDMA SZINTHEZIS MDP2P-ből (PMK) AL/HG + NITROMETHAN + KRISTÁLYZÁS útján [KÉPEKET TARTALMAZVA]

567jyhgkumyh

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 31, 2022
Messages
2
Reaction score
9
Points
3
A hozamaim tisztességes és a tisztaság kiváló volt. Az egész reakciót, a kristályosítással együtt, egy este alatt végeztem el. A redukció forrón futott, de teljesen kontroll alatt volt, könnyen keverhető, gyors és egyszerűen kidolgozható.

ANYAGOK:

  1. MDP-2-P - 25g
  2. ALUMINIUM - 27,5g
  3. (Higany(II)-klorid) - 400mg
  4. NITROMETHAN - 20g
  5. TOLUÉN - 1L
  6. Száraz hcl-gáz előállítására szolgáló berendezés
  7. NaOH - 262g
  8. Nátrium-hidrogénkarbonát - Elég az oldat telítéséhez.
  9. MgSO4 - 35g
  10. Nátrium-klorid - Elég az oldat telítéséhez.
  11. MeOH - 1L
  12. Desztillált víz - legalább 1L
- Terméshozam: 19,6 g 25 g MDP-2-P-ből

Felállítottam egy kétliteres, háromnyakú, lapos fenekű lombikot, és az egyik nyakát bedugaszoltam. Úgy intéztem, hogy a középső lyukban egy közönséges kondenzátor legyen. A készüléket a keverő/forralólemezemre helyeztem.

Mindenesetre a lépések a következők;

  1. Elkezdtem a Reynolds Heavy Duty alumíniumfóliát körülbelül 1 "négyzetekre vágni, hogy összesen 27,5 g legyen. [1. ÁBRA]
  2. Most 5g-os adagokat tettem egy kis Braun kávédarálóba, és 8-10 másodpercig őröltem a fóliát. [2. ÁBRA]
  3. A fólia nem lesz igazán "őrölt" Ez elképesztően jól működött. Lehet, hogy furcsán hangzik, hogy a fóliát egy kávédarálóba tesszük, de ez kétségkívül áttörést jelent az alumínium Al/Hg előkészítésében.
gonzonitro_1s.jpg
gonzonitro_2s.jpg
1. ábra: 5 g fólia 1"-os négyzetekben.2. ábra: 5g fólia, 8-10 másodperces őrlés után a Braun kávédarálóban.
gonzonitro_3s.jpg
gonzonitro_4s.jpg
3. ábra: Közelkép a fóliagolyókról4. ábra: 27,5 g fólia egy 2000 ml-es laposfenekű lombikban

3.1. A fóliagolyókat a lombikba dobtuk. [4. ÁBRA]

4. Ezután 400 mg HgCl2-t (higany(II)-klorid) oldottunk fel 750 ml laboratóriumi minőségű MeOH-ban.

5. Ezalatt 25 g MDP-2-P-t és 20 g nitrometánt egy cseppentőtölcsérben 25 mL MeOH-val kevertünk össze.

5.1 - 20 g nitrometán (CH3NO2);

Sűrűség nitrometán -->1,127 g/ml
molekulatömeg --> 61,04 g/mol

17,75 ml - [ 17,8 ml ]

5,2 - 25 g MDP-2-P

Sűrűség MDP-2-P --> 1,210 g/ml
molekulatömeg --> 178,185 g/mol

20,66 ml - [ 20,7 ml ]

Az MDP-2-P három hónapos volt, és fagyasztóban tárolták. Eredetileg desztillálták + még mindig jó szaga volt.

6. A cseppentőtölcsért a lombik oldalsó nyakára helyeztük.

gonzonitro_5s.jpg
ábra: Készülék

7. Amikor a MeOH készen volt (az összes HgCl2 feloldódott), azt is beleöntöttük a lombikba, és a kondenzátort a helyére tettük.

7.1. Körülbelül percenként 5-10 másodpercig kevertettük.

7.2 Kevesebb mint 10 perc múlva gyenge buborékképződés volt látható, az oldat szürke volt, az alumínium pedig határozottan kevésbé fénylett. Néhány darab elkezdett lebegni.

gonzonitro_6s.jpg
ábra: Az összeolvadás befejeződött

8. Jeges vizet kezdtünk áramoltatni a kondenzátoron keresztül. Körülbelül 4 font jeget használtunk 2,5 gallon vízben, egy 5 gallonos festékes vödörben.

9. A csepegtető tölcsér szelepét kinyitották, hogy a keverékmásodpercenként körülbelülegy cseppet kezdjen csepegni.

10. Körülbelül minden percben körülbelül 5 másodpercre bekapcsoltam a keverőt.

11. Néhány perc elteltével a lombik elkezdett felmelegedni, és folyamatosan keverni kezdtem. Ekkor a keveréknek már nagyon határozott acélkék-szürke színe volt.

gonzonitro_7s.jpg
gonzonitro_8s.jpg
7. ábra: A reakció kezdete ~7 perc8. ábra: Közeledik a reflux hőmérséklet ~8 percig

12. A reakció végül lenyűgöző refluxig melegedett, és a MeOH szinte folyamatosan áramlott a kondenzátorból.

13. A csepegtetés sebességét időről időre állítanom kellett (másodpercenként egy kicsit túl lassú volt), és 42 perc után fejeztem be az addíciót.
14. A reakció csúcspontja alatt nagyon figyeltem, hogy mi történik, de igazából semmit sem kellett tennem, csak arra figyeltem, hogy az addíció olyan sebességgel haladjon, hogy az egész 40-45 percig tartson. Minden más magától ment.

gonzonitro_9s.jpg
9. ábra: A reakció teljes erőbedobással folyik, ~15 percig

15. Mire néhány milliliter MDP-2-P keverékem maradt, a reakció már kezdett lelassulni, bár még mindig látszott néhány apró alumíniumpehely.

16. A keverék kezdett nagyon viszkózus lenni, ezért a kondenzátoron keresztül még 50-75 ml MeOH-t adtam hozzá, ami nagyban javított a helyzeten. Ezután körülbelül egy órára hagytam, hogy a reakció befejezze önmagát.

17. Mire visszatértem, a dolgok jelentősen lehűltek, és a keverék többnyire amorf szürke volt, csak a legapróbb fehér foltok keveredtek bele.

18. Egy főzőpohárban 700 ml vizet és 262 g NaOH-t kevertem össze.

19. Amíg ez hűlt, a reakciós lombik tartalmát egy 4000 ml-es főzőpohárba öntöttem. A reakciós lombikban lévő további kevés (50 mL) MeOH könnyen fellazította a maradék iszapot, és ezt is a főzőpohárba öntöttem.

20. Ezután a NaOH-oldatot az iszappal együtt a 4000 ml-es főzőpohárba öntöttük. [11. ábra].

gonzonitro_10s.jpg
gonzonitro_11s.jpg
10. ábra: iszap a főzőpohárbanábra: iszap NaOH hozzáadása és egy kis keverés után

21. Egy 3"-os keverőpálcát tettünk a főzőpohárba, és alaposan megkevertük. A korábban szürke iszap sötétebbé vált, és a NaOH elkezdett reagálni a maradék alumíniummal, így a főzőpohárban habos, bűzös rendetlenség keletkezett. Kissé felmelegedett, de nem érezhetően.

22. Ezt hagytuk lassan keverni körülbelül egy órán át, mire majdnem minden buborékosodás megszűnt, és a habzás is csökkent.

23. Mivel nincs egy gigantikus szeptölcsőm, úgy döntöttem, hogy a keveréket közvetlenül a főzőpohárba szívom ki. Ez tulajdonképpen nagyon jól működik, és talán egyszerűbb, mint egy szeptölcsérrel foglalkozni.

24. 500 ml toluol került a főzőpohárba, és a keverőt néhány percre nagyon magasra kapcsoltam.

25. Ez jól összekeverte a két fázist. A következő kb. 15 perc alatt a toluol szétvált a tetejére.

gonzonitro_12s.jpg
gonzonitro_13s.jpg
12. ábra: Buborékképződés, ahogy a NaOH reagál a maradék alumíniummal.13. ábra: Toluol keverés után, a szétválás nagyrészt befejeződött.
26. Aggódtam, mert a toluolnak gyakorlatilag nem volt színe. Azt vártam volna, hogy marad némi MDP-2-P, amelynek enyhe színe van, vagy hogy a reakció során keletkező szennyeződések is színt adnak. De ez enyhén tejfehér volt. A toluol nekem kina nehezen beszerezhető, ezért legközelebb inkább xilollal fogok próbálkozni. Gyanítom, hogy ez is jól fog működni.

27. A toluol nagy részét leöntöttem a tetejéről.

28. Körülbelül 100 ml maradt, mert nehéz volt a toluol leoldása anélkül, hogy a víz/iszap réteg egy része is ki ne ömlött volna. További 250 mL toluol került a főzőpohárba, és alaposan összekevertük. Ezt a következő extrakciót is leöntöttük, ezúttal az iszapréteg egy részével együtt, és a szeptumtölcsérbe tettük. Valószínűleg nem maradt több, mint kb. 15 mL toluol az iszapon lebegve a főzőpohárban, amikor végeztem. Most már könnyű volt az iszapréteget a szep-tölcsérben lecsöpögtetni, és csak a toluol maradt. Az első toluolos extrakciót ezután hozzáadtam a szep-tölcsérhez.

gonzonitro_14s.jpg
gonzonitro_15s.jpg
14. ábra: Az iszap-víz utolsó darabkájának lecsapolásához közeledve15. ábra: Mosás. Mind a toluol, mind a mosás nagyon tiszta, és a rétegek közötti határfelület alig látható a kép 3/4 részén.

29. A toluol kétszer telített nátrium-hidrogénkarbonáttal, egyszer telített NaCl-lal, egyszer pedig vízzel mosott. Minden mosás elég tiszta volt, és a toluol még tisztábbnak tűnt, mint korábban.

30. A toluol lecsapoltuk egy mosott, acetonnal kiöblített, alaposan megszárított főzőpohárba, amelybe kb. 35 g vízmentes MgSO4-ot tettünk. Ezt kb. 25 percig hagytuk állni, és kétszer-háromszor megkevertük spatulával. Ezután egy új (szintén szuperszáraz) főzőpohárba szűrtük, és a szűrőben lévő MgSO4-ot kevés új toluolnal mostuk.

31. A HCl-gáz előállítására egy szabványos NaCl/H2SO4 generátort állítottunk fel, amelyhez CaCl2-vel (Damp-Rid a Home Depotból) töltött frakcionáló oszlopot használtunk szárítócsőként. A szárítócsőhöz egy porózus üvegkoronggal ellátott gázdiszperziós csövet csatlakoztattunk, és elkezdtük csepegtetni a H2SO4-ot.

32. A gáz elkezdett kijönni a diszperziós csőből, amelyet a toluolszűrőbe merítettem. Néhány perc elteltével abszolút semmi sem történt, és meg voltam győződve arról, hogy teljesen elbasztam. Aztán itt-ott fehér anyag foszlányai kezdtek megjelenni, és 30 másodpercen belül hatalmas puffadt MDMA HCl-felhők kaszkádoztak ki az oldatból. Majdnem összeszartam magam.

gonzonitro_16s.jpg
gonzonitro_17s.jpg
16. ábra: Kristályok képződése, ahogy a HCl kilép a gázdiszperziós csőből.17. ábra: Közeledünk a gázosítás végéhez. A kristályok leülepednek, és vastag réteget képeztek a főzőpohár alján.

33. Nem javasolnám a gázdiszperziós cső használatát, mivel úgy tűnik, hogy eltömődik a kristályokkal, és komoly ellennyomást generál a HCl-generátorban (De tegyen, amit akar).

34. Egyszer egy üvegdugó egyenesen leesett a készülékről, akkora volt a nyomás. Csak használj egy üvegcsövet, hogy a HCl-t a toluolba juttasd.

35. Az oldat annyira zavaros volt, hogy nem tudtam megmondani, hogy kicsapódnak-e még kristályok, ezért úgy döntöttem, hogy abbahagyom. A főzőpoharat lefedtem, és fél órára a fagyasztóba tettem. Amikor kihűlt, vákuummal Buchnerben [18. ÁBRA] leszűrtem, majd tükrön, villanykörte alatt (a hő miatt) megszárítottam, és megmértem. Összesen 8,26 g volt! [19. ÁBRA].

36. Ezután újra beálltam a toluol gázosítására. És lám, ismét masszív kristálykiválás volt.

36.1. A toluol lehűtöttem és leszűrtem, a szűrletet pedig megszárítottam, és újabb 4,72 g-ot kaptam!

37. Ismét gázosításra állítottuk be... csak úgy jön. Adok egy kis időt a kristályoknak, hogy leülepedjenek, és most már tényleg úgy tűnik, hogy nem jön ki több az oldatból. Hűtés, szűrés és szárítás.

37,1 Ezúttal 6,61 g-mal több volt !

38. Bár a kristályoknak enyhe (és nagyon kellemes) gyömbérsörszaga volt , úgy döntöttem, hogy nem kristályosítom át, mert a kristályok vakítóan fényes fehérek és nyilvánvalóan jó tisztaságúak voltak.

gonzonitro_18s.jpg
gonzonitro_19s.jpg
18. ábra: Egy kristályokkal teli Buchner-tölcsér. 19. ábra: 8,26 gramm MDMA HCl, feldarabolva és tükörre szárítva.

39. Teljes hozam: 19,6 gramm MDMA HCl - 25 gramm MD-P2P-ből!!!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Köszönjük a részletes jelentést!
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Ez nagyon jó és minden tökéletes és nagyon szép, de ez egy nagyon régi Google-kiadvány, nem tudom, hogy Ön az eredeti szerző, vagy egyszerűen ez egy kivágás és beillesztés a keresőből, kérem, azért vagyunk itt, hogy új előrelépéseket, eredményeket, hibákat és javításokat vizsgáljunk és hozzájáruljunk, ha Ön a szintézis eredeti szerzője, gratulálok Önnek. egy üdvözlet.
 

Stretcher5335

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2022
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Köszönöm testvér, hogy ezt elsőként mondtad ki. Én nem akartam ilyen "kellemesen" fogalmazni. Elgondolkodtató, hogy ki tenne ilyet............I vote removal / ban
 
View previous replies…

567jyhgkumyh

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 31, 2022
Messages
2
Reaction score
9
Points
3
Itt sem leszek kellemes.

1- Ha ezt tudtad, miért nem hoztál létre egy bejegyzést és osztottál meg infót, ahogy mások is tették, ahelyett, hogy magadban tartottad volna? Nem erre való ez a weboldal? Az információk megosztására?

2- Sikeresen megismételtem, de nem vagyok hajlandó megosztani semmilyen típusú képeket, amelyeket bármilyen eszközön keresztül készítettem, amelyet esetleg birtoklok vagy nem, mivel a képek geolokalizációval rendelkeznek, de ezt már tudnod kellett volna, ugye? JOGOS?!

3- És valóban nem én vagyok a szerző, de mivel sokan, mint te, mint a pióca körül, és nem járulnak hozzá , mentem előre, és megosztottam INFO voltam kéznél. Én a pdf-ből --> Wordből olvastam+írtam, majd ide.

..................... Én egy kitiltásra szavazok neked, amiért nem járulsz hozzá az infókhoz és csak loholsz itt.

De ha ez téged boldoggá tesz, akkor csak rajta, bannolj ki.

P.S.: Ez nem acidózis felé megy, mivel te voltál tisztelettudóbb, bár megértem az "aggályaidat"

Szerzők MethylMAN & refined by brightstar

~ Isten áldja meg mindannyiótokat, béke.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
barátom, csak tisztelettel beszél hozzád, itt már sok szintézis al / hg a pmk-tól már megjelent a fórumban, ne haragudj, csak azt, hogy a személyes erőfeszítéseket itt nagyra értékelik, a szintézisből eredő cselekményeket és hogyan kell őket megoldásként elhelyezni, Másrészt minden hozzájárulást nagyra értékelnek, de nem szükséges együttműködni a Google-ban közzétett korábbi projektekkel, mivel az erőfeszítés minimális, és végül szinte mindenki itt már ismeri azokat a régi kiadványokat, amelyek a múltban nagyban hozzájárultak a világhoz, de ma már elavultak. Senki sem keres senkit, egyszerűen ha ez egy kivágás és beillesztés, akkor nem igazán lesz senki által értékelt erőfeszítés. Hasonlóképpen sajnálom, ha megsértődtél, a fórumhoz való hozzájárulás fontos, próbáljunk meg mindannyian kutatni és fejlődni. Üdvözlet és áldás!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Csak szeretném bedobni a két centemet, és elmondani, hogy pár kattintással törölheti őket. Rengeteg ilyen online ingyenes szolgáltatás létezik.
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
18. 700 ml vizet és 262 g NaOH-t kevertem össze egy főzőpohárban. desztillált víznek kell lennie, vagy lehet házi víz is.

19. Ki tudná cserélni az oldószert "toluolt xilolra? ?
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Hogyan folytatható ez a reakció, ha 40%-os vizes metilamin áll rendelkezésre?
A Brightstar módszere metilamin hcl-t használ, és a reakció a naoh csepegtetésével kezdődik, hogy felszabadítsa a metilamint, és így reagáljon az MDP2P az amalgámmal.

Elméletileg lehet-e cseppenként MDP2P-t adni a metilamin és az amalgám keverékébe, vagy a metilamint cseppenként kell adni az MDP2P és az amalgám keverékébe (de ez nem eredményezne MDA-t?)?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
csak dobja ki az egészet együtt, és helyettesítse nitrometánnal, akkor nem kell hűtés.

vizes metilamin is működik, adjunk hozzá metanolt forralás/keverés a reakció maga.
 

Kanalratte556

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 13, 2023
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
A reakció skálázható?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
hozzon létre egy nyomástartó edényt, keverőt, és hagyja, hogy 4-5 bar-on extra nyomást engedjen ki.
4 bar, ha metil-amint használ metanolon, az üzemi hőmérsékletet 100 Celsius-fokra növeli.
 
Top