MEPHEDRONE

House M.D.

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 28, 2021
Messages
18
Reaction score
46
Points
3
D69jOFfew1

A 4-metil-metkatinon vagy mefedron egy β-ketoamfetamin, amely a szintetikus katinonok családjába tartozik, a dizájnerdrogok egy feltörekvő osztályába, amely hallucinogén és pszichostimuláns tulajdonságairól, valamint visszaélési potenciáljáról ismert. Az ebbe a vegyületosztályba tartozó kábítószerekről ismert, hogy központi idegrendszeri stimulációt, pszichoaktivitást és hallucinációkat okoznak. Az először 1929-ben az MDMA analógjaként kifejlesztett kutatási vegyszer végül 2007 és 2009 között vált népszerűvé a szabadidős drogfogyasztók körében, mivel a sötét piacokon online megvásárolhatóvá vált.

HÁTTÉR ÉS ELŐZMÉNYEK.
A Kábítószer és Kábítószer-függőség Európai Megfigyelőközpontja szerint Saem de Burnaga Sanchez 1929-ben egy francia orvosi folyóiratban jegyezte fel először a mefedron szintézisét. Az anyag egészen 2003-ig ismeretlen maradt, amikor egy "Kinetic" nevű underground vegyész újra felfedezte.
Izraelben körülbelül 2004-től legálisan árulták a mefedronhoz hasonló, katinont tartalmazó kábítószert. A kábítószert "hagigat"-nak nevezték el, és az izraeli kormány végül betiltotta. A katinont módosították (önállóan vagy valószínűleg a Kinetic újra felfedezett képletének felhasználásával), és szintetizálták az új legális terméket, a mefedront. Néhány bimbózó vállalkozó gyorsan megnövelte a mefedron gyártását, és a drogot eredetileg izraeli weboldalakon terjesztették kapszula formájában, Sub Coca vagy Neo-Doves néven. Izrael tanúja volt a mefedron első tömeges piacának. A kábítószert itt először 2008-ban tették illegálissá. A mefedront ügyesen online is értékesítették a közösségi médián, sötét fórumokon és a komoly online hírek hátoldalán megjelenő hirdetésekkel. A mefedron valódi kémiai képlete rejtve maradt, amíg egy underground online fórumon fel nem fedték. A titok kiderült, és más országok is gyorsan bekapcsolódtak a terjesztésbe, a kínaiak pedig utánozták a gyártási folyamatot, és végül átvették a gyártást. A nagyobb verseny lefelé vitte az árat és növelte a kábítószer elérhetőségét.

Sötét piac és utcai szleng: Meph, meow, meow-meow, m-cat, plant food, drone, bubbles, kitty cat.

Gyógyszertári/rekreációs célú felhasználás: Neo-Galambok tabletták.

FARMAKODINAMIKA ÉS NEUROKÉMIA.
A mefedron reverzibilisen megváltoztatja a dopamintranszporter konfigurációját, és a D2/D1/D3 aktiválásával megváltozik a transzporter áramlása (DAT), és megnő a dopamin koncentrációja a szinaptikus térközi térben, de a VMAT2-t nem befolyásolja. A szerotonin stimuláció a dopamin erőteljes nyomása alatt is finom marad, de az 5-HT2A, 5-HT1A, 5-HT2C, 5-HT2B (SERT) alacsony-afin aktivációja miatt mégis jelen van.
A mefedron hosszú ideig fogyasztható, mert a dopamin visszavétel (és a szerotonin) gátlója, így a mefedron nem befolyásolja a vezikuláris tárolást, hanem csak a monoaminok plazmamembránon túli átvitelét befolyásolja, és a szervezetünk válaszként megváltoztatja a receptorok kifejeződését, megvédve őket a túlzott kémiai stimulációtól. Mindez megmagyarázza a DAT-ot és a SERT-et befolyásoló szinte bármilyen pszichoaktív anyaggal való krónikus visszaélést követő adinamikus és demotivált állapotot. DAT/SERT - 2,41.


A mefedron metabolitjai.
  • nor-mefedron .
  • nor-dihidromefedron.
  • 4-karboxi-dihidro-mefedron.
  • hidroxitolil-mefedron.
  • nor-hidroxitolil-mefedron.
3b6nH9sUXZ

FŐ FIZIKAI HATÁSOK.
Általában úgy írják le, hogy intenzívebb stimuláns, mint az MDMA, nagyobb eufóriát biztosít, de valamivel kevesebb empatogén érzéssel és rövidebb ideig tart a "löket". Gyakran nagyon "ördögi" hatásúnak mondják, és hajlamos arra, hogy a használók az élmény során többször is újradózerolják.

Posztív:
- Mentális és fizikai stimuláció;
- Eufória, hangulatjavulás;
- Empátia érzése, nyitottság;
- A szociabilitás növekedése, a másokkal való beszélgetés iránti vágy;
- Kellemes rohanás.

Semleges:
- Általános tudatállapotváltozás (mint a legtöbb pszichoaktív szer esetében);
- Csökkent étvágy;
- Pupillatágulat;
- Szokatlan testérzet (arcpír, hidegrázás, libabőr, testenergiák);
- A testhőmérséklet szabályozásának megváltozása;
- Izzadás;
- Szívritmus és vérnyomás emelkedése.

Negatív:
- Erős vágy az újbóli adagolásra, vágyakozás a kezdeti eufórikus löket visszaszerzésére;
- Kellemetlen testhőmérséklet-változások (izzadás/hűlés);
- Szívdobogás, száguldó szív érzése;
- Károsodott rövid távú memória;
- Álmatlanság;
- Megfeszült állkapocsizmok, fogcsikorgatás (trizmus és bruxia);
- Izomrángás;
- Nystagmus;
- Szédülés, szédülés, szédülés;
- Érszűkület;
- Inszufláció esetén: fájdalom és duzzanat az orrban és a torokban, arcüreggyulladás.


IkGrQnjAa7
KLINIKAI HATÁSOK ÉS PSZICHÉS MEGNYILVÁNULÁSOK.
Túladagolás esetén a végtagok elkékülnek, és olyan tünetek jelentkeznek, mint a mellkasi fájdalom és a paranoia. A mefedron egyáltalán nem alkalmas krónikus használatra, bár nem ad kifejezett toleranciát a neurotranszmitterekkel szemben. A pszichés változások lehetségesek, de visszafordíthatóak. A használat során a memória szenved és a mentális állapot paranoiddá válik. Érdemes megemlíteni a mefedron hatását a bőrre és annak függelékeire is - az erek kifejezett állandó görcsössége miatt csökken a kollagénszintézis, ami vizuálisan befolyásolja a bőrt. A szív- és érrendszer az adrenerg receptorok mefedron általi stimulálása miatt szenved az erőforrásainak hosszan tartó használatától, de a mefedron nem rendelkezik közvetlen kardiotoxicitással az olyan metabolitok miatt, mint az MDMA vagy a kokain. Az alacsony toleranciapotenciállal járó mellékhatások hiánya a mefedront súlyos függőséget okozó kábítószerré teszi.

ADAGOLÁS ÉS FELHASZNÁLÁSI MÓDOK:
Az LD 50 az emberek esetében ≈ 120 mg/kg-nak felel meg.

Szájon át:
Könnyű: 50 - 100 mg.
Gyakori: 100 - 200 mg.
Erős: 200 - 300 mg.

A mefedron szájon át történő alkalmazásával kapcsolatban bizonyos nehézségek merülnek fel, amelyek leggyakrabban a termék minőségére vezethetők vissza. A felhasználási mód egyetlen hátránya, hogy sok anyagra van szükség. Az egész a P450 citokrómokról szól, amelyek a mefedron fő anyagcseréjét végzik, és a küszöbhatás eléréséhez az intranazális módszerhez képest valamivel nagyobb mennyiségre lesz szükség. Léteznek az orális mefedron és a metilon, az MDMA "unokatestvérének" kombinációi. Egy ilyen kombináció jelentősen csökkentheti a mefedron fogyasztását, és ezáltal minimalizálhatja a bélrendszeri mellékhatásokat, valamint meghosszabbíthatja a trip eufórikus részét.

Intranazális.
Könnyű: 30-75 mg.
Gyakori: 75-180 mg.
Erős: 180-270 mg.
Túladagolás: 270+ mg.


A mefedron használatának leggyakoribb módja az intranazális. Az anyaggal szemben átlagos toleranciával rendelkező felhasználóknál az adag általában magas, és 250-400 mg között mozog. Ez a módszer az orrnyálkahártya traumáját okozza, és fogyasztásakor komoly kellemetlen érzéseket okoz. Az anyag aktív hatása rövid, és az általános hatás időtartama nem haladja meg a 30 percet.

Intravénásan.
Könnyű: 25-50 mg.
Gyakori: 50-125 mg.
Erős: 125-180 mg.
Túladagolás: 180+ mg.


A mefedront használók körülbelül 20%-a intravénásan szedi.

TRIP DURATION:

Szájon át.

Összesen: 2 - 5 óra.
Kezdet: 00:15 - 00:45.
Legerősebb: 01:00 - 02:00.

Intranazálisan:
Összesen: 1 - 3 óra.
Kezdet: ~00:05.
Legerősebb: 00:10 - 00:45.

Intravénásan:
Összesen: 2 óra.
Kezdet: 30 másodperc.
Legerősebb: 00:05 - 00:50.


INTERAKCIÓ
A metfedront a CYP2D6 májenzim metabolizálja, a mefedron eliminációs felezési ideje - 70 perc. A mefedron plazma csúcskoncentrációja - 52 perc.

Nem ajánlott kombinálni más anyagokkal ebből a csoportból: koffein, Ritalin, amfetamin, kokain, a-pvp és hasonló típusú drogok
Nem ajánlott kombinálni stimuláló pszichedelikumokkal: DO*, 25-Nbome, 2C*.
Nem ajánlott fájdalomcsillapítókkal, különösen tramadollal kombinálni
Nem ajánlott antidepresszánsokkal kombinálni
Nem ajánlott euforetikumokkal kombinálni: MDMA és MDA
Nem ajánlott "lassú" drogokkal - heroin, metadon, butirátok, alkohol.

AnZt0WRF46

FÜGGŐSÉG.
Megállapították, hogy a mefedron krónikus visszaélése esetén fennáll a fizikai függőség kialakulásának lehetősége. A mefedron elvonási szindrómával járó tünetek többsége túlnyomórészt pszichés jellegűnek tűnik. Ha megfigyeljük, hogy egy személynél időnként extrém energiával, szociabilitással, barátságossággal, sőt esetlegesen pszichózissal teli időszakok következnek be, majd ezt követik az elvonási tünetek, az a kábítószerrel való visszaélés nagyon súlyos esetére utal. Az anyaggal kapcsolatos korlátozott tudományos ismeretek miatt nincs szabványos, kifejezetten a mefedron-függőségre és -függőségre kidolgozott kezelési terv. A drog használata során általános stimuláció és eufória érzése jelentkezik, valamint javul a hangulat és a kognitív funkciók. A kábítószer hatásai annak eredményeképpen jönnek létre, ahogyan a központi idegrendszerre hat, ahol a mozgás és a jutalmazás mintáit irányítják. Az, hogy mennyire intenzívek a tünetek, összefügg azzal, hogy mennyi ideig él vissza az anyaggal. A mefedron elkerüléséhez nincs meghatározott időzítés, de úgy vélik, hogy van hasonlóság más stimuláns drogok elvonási ütemtervével. A pontos idővonal a krónikus használat során a használat időtartamától és az adagolástól függ.

Krónikus mefedronhasználó habitusa:
✓ Alvási nehézségek;
✓ Izomösszehúzódások;
✓ Olyan dolgok látása és hallása, amelyek nincsenek is ott;
✓ Több mefedron használatára van szükség ugyanannak a hatásnak az eléréséhez;
✓ Függőség;
✓ Pénzügyi és szociális problémák.


Függőségi tünetek.
  • Letargikussá válás és a szokásosnál több alvásigény.
  • Az étvágy növekedése.
  • Apátia és depresszió.
  • Élénk álmok.
  • Vágyakozás a mefedron használatára.
  • Szélsőséges fogyás.
  • Hirtelen sírás.
  • Agresszió.
  • Szorongás.
  • Orrvérzés.
  • Szipogás.
  • Kiütések.
  • Hányinger.
  • Fejfájás.
  • Hangulatváltozások.
UPDQ15W4SA

TÁMOGATÁS.
  • L-karnitin (levokarnitin) - 1000 mg egy órával a mefedron bevétele előtt és 1000 mg után .
  • Alfaliponsav - 250 mg egy órával a droghasználat előtt és 250 mg utána .
  • C-vitamin - 1000 mg napi egyszeri utazás, és lehet 3 napon belül is utána ugyanebben az adagolásban.
  • Az L-triptofán és az L-tirozin aminosavak és a szerotonin és a dopamin előanyagai. Naponta egyszer L-tirozin 1000 mg reggel, L-triptofán 500-1000 mg este 30 perccel a várható elalvás előtt. Három héten belül szedje, a kúra kezdete legkorábban 72 órával az euforizáló stimulánsok utolsó használata után.
  • Magnézium-kiegészítők. Használjon magnézium-citrátot. A magnézium napi adagja 330-450 mg, de a mefedron csökkenti ezt.
Túladagolás kezelése.

kockázatok
.
  • Tachycardia és szívritmuszavarok .
  • Gangréna .
  • Emelkedett vérnyomás agyvérzés .
  • Súlyos érgörcs: infarktus és ischaemiás stroke .
  • A testhőmérséklet kritikus emelkedése .
  • Rhabdomiolízis (izomrostok pusztulása) és veseelégtelenség .
  • Görcsök és tudatváltozási sérülés.
Tünetek .
  • Hányinger és hányás.
  • Túlzott izzadás és hidegrázás.
  • A test és az arc izmainak akaratlan összehúzódása, grimaszok.
  • A testhőmérséklet kritikus emelkedése (38-39 C).
  • Súlyos fejfájás.
  • Nyomó és égő mellkasi fájdalom.
  • Görcsök.
  • Eszméletvesztés.
  • Szívritmuszavarok.
  • Ijesztő hallucinációk, pánik és pszichózis.
  • Légzés- és szívmegállás.
ELSŐ SEGÍTSÉGVÉTEL .
  • Hívja a helyi sürgősségi ellátást .
  • Zárjon ki minden fizikai aktivitást, fektesse le a beteget leeresztett alsó végtagokkal, mint egy félig ülő helyzetben .
  • Biztosítson friss levegőt, vegye le a korlátozó ruházatot, lazítsa meg a nyakkendőt és oldja ki az övet .
  • Mérje meg a vérnyomást, a pulzus frekvenciáját és ritmusát, a testhőmérsékletet. Magas hőmérséklet esetén fizikai hűtési módszerek: Ne takarózzon takaróba, törölje át a testet meleg vízzel .
  • Görcsök esetén: Próbálja meg a beteget az oldalára fordítani, kezével tartsa a fejét, hogy elkerülje a sérülést. Görcsös roham idején szigorúan tilos: Próbálja meg a beteg szájába venni, oldja az állkapcsát, dugja ki a nyelvét .
  • A klinikai halál beálltakor újraélesztést kell végezni.
Elsődlegesen választandó gyógyszerek - benzodiazepinek prioritásszerint.
  • Diazepám - 10-15 mg a nyelv alá (Neorelium, Valium, Stesolid).
  • Klonazepám - 1 mg a nyelv alá.
  • Nitrozepám - 10 mg a nyelv alá (Mogadon, Imeson, Novanox)
Magas vérnyomás és mellkasi fájdalom .
  • Labetalol 100 - 200 mg (Ipolab, Ascool, Labenon, Betarl, Trandate)
Nagyon gyakori és szabálytalan szívverés.
  • Metoprolol 25 mg - a nyelv alatt (Lopressor, Metodura, Prelis, Apo-Metoprolol, Egilok).
Nem szelektív béta-blokkolók alkalmazása a pulzusszám csökkentésére nem ajánlott .
 
Last edited by a moderator:

eps0n

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
11
Reaction score
9
Points
3
az intravénás adagolás magasabb, mint az intranazális? Így van ez? Van erre forrása?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Úgy tűnik, a szerző összekeverte az intravénás és az orrba történő beadás módját. Itt biztonságosabb és jobban működő adagolások vannak:

1. Intravénásan
Könnyű: 25-50 mg.
Közönséges: 50-125 mg.
Erős: 125-180 mg.
Túladagolás: 180+ mg.

2. Orrba történő
Könnyű: 30-75 mg.
Gyakori: 75-180 mg.
Erős: 180-270 mg.
Túladagolás: 270+ mg.

Majd írok az adminisztrációnak, hogy javítsák ki.
 

pawholandesa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 2, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Mi a jobb hatás és a legerősebb függőség? A mefedron vagy a metamfetamin?
 

sleeplessmania

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 6, 2022
Messages
23
Reaction score
35
Points
13
A szubjektív változat, minden egyes egyén sok szempontból különbözik a másiktól, ami megváltoztathatja a külső-belső...
A függőség például az említett mellett az erősség is nagymértékben változik, hol húzza meg a határt egy függő és egy nem függő egyén között? Egy függő személy is függő lenne, vagy egy függő személy, aki az említett anyagok bármelyikétől függ?

Személyes tapasztalatok mindkét anyaggal kapcsolatban azonban le tudom írni.
Mefedron
A legnagyobb eufória és a legélvezetesebb anyag, amit valaha csináltam, nem is nevezném stimulánsnak. A definíció szerint a monoaminreceptor érintettsége miatt a stimuláló kategóriába tartozik, azonban szubjektíven szólva soha nem volt annyira stimuláló, mint például a 3-CMC, az MDPHP, az A-PVP, az A-PiHP, az A-PHP, a Hexen vagy a racém amfetamin-szulfát. Az élvezet a valóságba nyomul, ha ezt az anyagot beadjuk, és egész életünkben kísérteni fog. Elfeledtette velem még a dextrometamfetamin létezését is.

Dextrodezoxi-efedrin [Dextro-metamfetamin].
Én csak a metilamfetamin dextro entanoimerét használtam, ez egy hosszabb ideig tartó nem rohanó relaxáló kényelmes high, de az eufória és az élvezet nem lesz olyan tolakodó és azonnali, mint a mefedronnal, ez teljesen véletlenszerű cselekedetekre és munkákra késztet, szétszedve összeszerel dolgokat, amelyek a jutalom kedvéért működnek, ami rendkívül megsokszorozódik, ha ennek hatása alatt van, röviden, olyan dolgokat fog csinálni, amelyek jutalmazhatónak érzik magukat, ami extrémizált.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63

pawholandesa, a legújabb analitikai retrospektív vizsgálatok szerint a metamfetamin jobban függőséget okoz, mint a mefedron. Általában a metamfetamin azonos adagokban, azonos beadási útvonalon erősebb hatásokkal jár.

 

pawholandesa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 2, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
És mi a helyzet az utazás minőségével?
Furcsa, hogy a FÁK-ban nincs metamfetamin, és ezekben az országokban rengeteg mefedron van. Hogyan lehetséges ez, ha a met nagyobb függőséget okoz, mint a mefron? Mi az oka ennek a népszerűségnek?
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Ami a CIS-t illeti, sajnos nem rendelkezem információkkal a metamfetamin és a mefedron elterjedtségére vonatkozó kvantitatív analitikai adatokról.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Felteszem magamnak a kérdést, hogyan lehetséges, hogy elég sokan vannak (mint én is), akiknek a mefedron csak mellékhatásokat okoz, nincs eufória és nincs CNS stimuláció, csak fülcsengés, ugráló szív és rossz érszűkület (úgy tűnik, hogy minden kationnal együtt jár). És ez s is igaz a dózisok messze túl az ismert biztonságos határértékeket.
Ez biztosan nem a mintavételezett 4-MMC minőségén vagy tisztaságán múlik, ez igazolt, és más felhasználók alapvetően letépték a ruháikat, amikor használták, és később lelkesedtek érte.
De én sem kapok sokat az MDMA-tól. Enyhe stimuláció. Ideges vizuális torzulás és ennyi.
Ez egy kicsit furcsa, mivel a Crystal Meth egy bizonyos küszöbérték felett mindenkire nagyjából ugyanúgy hat.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Próbálja meg a mefedron szájon át történő használatát nagyobb dózisban.
A metamfetamin amúgy is erősebb anyag.
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Ezek a jelentések valóban kiemelkedőek. Köszönöm.
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Mefedron (4-MMC, 4-metilmetkatinon) - szerves kémiai vegyület, a katinon származéka. Stimulánsként és empatogénként használják. Kereskedelmi forgalomban kristályok, por, tabletta vagy kapszula formájában kapható, általában ennek az aminnak a hidrokloridjaként vagy szulfátjaként.
 

etapok

Don't buy from me
New Member
Language
🇭🇺
Joined
Aug 27, 2024
Messages
2
Reaction score
5
Points
3
egyszer Ived 0.6 idk milyen kristály de ez volt 2013.... egy lövés, 100+ml víz.... azonnali hangok mintha 500+ ember körül beszélgetne , a fejem pattogott , éreztem magam nagyon jól kb 2secounds, a kép amit láttam olyan volt mintha fel és le menne mintha nagyon nagy sebességgel... aztán hirtelen paranoiás lettem, felálltam, nem éreztem a lábam, aztán a földre zuhantam mintha leejtettek volna .... megpróbáltam kirohanni a szobámból, kétszer éreztem, hogy leesem, aztán átmentem az üvegajtón, a fogaim leestek, megvágták a karomat és a nyakamat/fejemet, de azonnal éreztem, hogy újra ura vagyok a helyzetnek, semmi paranoia, csak düh és nagyon magas.....olyan volt, mintha a másik világgal lettem volna kapcsolatban.nagyon rossz élmény. csak azért írom ezt, mert majdnem meghaltam, aztán nem tudtam ezt senkinek elmondani.
nem tanácsolom ezt, csoda, hogy túléltem.

aztán a rokonaim hívták a mentőket, próbáltak segíteni, én nem hagytam, aztán belém rúgtak, én visszarúgtam, hívták a rendőrséget, 4 rendőrautó érkezett :D próbáltak megnyugtatni, csupa vér voltam, mondtam a zsaruknak, hogy nem ezzel a mentőautóval megyek, csak a zsarukkal, de megpróbáltak kényszeríteni, aztán erőszakkal beadtak 2-3 adag altatót... a kórházban ébredtem fel...

ne próbáld meg kérlek ez nagyon rossz tapasztalat volt, 2014-ben abbahagytam az iv-t, csak orálisan/nazálisan/füstölve.
A fű a legjobb^.^
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Köszönjük, hogy megosztotta velünk tapasztalatait. A hatások kialakulásának sebessége és intenzitása jelzésértékű, ami közvetlenül az adagolás módjától függ. Az intravénás kezelés veszélyes
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Köszönjük, hogy megosztotta velünk tapasztalatait. A hatások kialakulásának sebessége és intenzitása jelzésértékű, ami közvetlenül az adagolás módjától függ. Az intravénás kezelés veszélyes
 

etapok

Don't buy from me
New Member
Language
🇭🇺
Joined
Aug 27, 2024
Messages
2
Reaction score
5
Points
3
Azt hiszem, hogy az üvegajtó sérüléséből származó vérveszteség mentette meg az életemet... sok vér ment ki , vérnyomás lecsökkent , és sok minden ment ki így is
 
Top