Higany-klorid alternatíva

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
A higany-klorid (CAS 7487-94-7) Kínában tilos, így elég nehéz beszerezni.

A higany-nitrát lehetséges alternatíva a P2P -> Meth Al/Hg módszerrel történő előállításához?

Ha jól értem, a higany-nitrát nagyobb mennyiségű vízzel használható, és nagyobb koncentráció elérése érdekében fel is lehet melegíteni.

Úgy tűnik, hogy 2 higany-nitrát létezik, CAS 10045-94-0 és CAS 7783-34-8, és a jelentések szerint az utóbbi a rossz fajta, miért ne működne?
 

Mr Gargamel

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2023
Messages
7
Reaction score
5
Points
3
Az OFC a higany-nitrátot használhatja...
én csak vettem elemi higanyt és feloldom salétromsavban (6ml/1g), majd vízzel készítem az amalgámot.
25g alumínium + aztán belecseppentek 2ml higany-nitrát oldatomat, majd időnként rázogatom 5-10 percig, vagy amíg szépen elkezd buborékosodni és elkezd kukacosodni.
ezután lecsendesítem a vizet és kétszer átmosom az amalgámot csapvízzel, hogy megszabaduljak a maradék szabad higany-sótól (fémszitát használok, hogy az alumínium ne essen le a vízzel).
Nekem nagyon jól működik.
győződjön meg róla, hogy őrölje meg az alumíniumfóliát, mielőtt tényleg segít az amalgámozás gyors működését.

legyen óvatos a mérgező aeroszollal az amalgám készítése közben, próbáljon meg kis kondenzátort használni vattakoronggal a végén, hogy felszívja a mérgező aeroszolt.

győződjön meg róla, hogy megfelelően amalgamálódik (lássa a víz felett szépen habzó buborékokat), ne siessen, és ne hagyja elvadulni sem.
Sok szerencsét!
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Gallium-klorid és jód
 

Mr Gargamel

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2023
Messages
7
Reaction score
5
Points
3
A gallium ugyanolyan jól működik, mint a higany a p2p redukciójában ?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Attól függ, de jód nélkül szart sem ér.

Továbbá nem olyan exoterm és nem pusztítja el az összes fóliádat x idő alatt, mint a hg. Meg kell említenem, hogy ultrahanggal csináltam.
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Kínában vásárolhat higanykloridot, de az nagyon drága. A 100 gramm 980 jüanba kerül.
 
Top