Metkatinon (efedron/βk-metamfetamin) szintézis

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Vegyszerek:
KMnO4 [kálium-permanganát] - Ezt a "Sears"-nél árulják kék üvegben. (Katalógus #4234415)
A vas eltávolítására használják a vízszűrőkből.
Pszeudoefedrin HCl - Szerezzen be egy doboz 96 darab 'Equate' tablettát a Wal-Martból, vagy a Sudafed is működik.
Izopropil-alkohol [Isopropyl 70%-os dörzsölőalkohol] - Bármelyik élelmiszerboltban vagy gyógyszertárban.
Sósav [HCl] - "Muriatikus sav" néven árulják.
Aceton - Bármelyik barkácsboltban vagy festékboltban kapható.
Desztillált víz - Bármelyik élelmiszerboltban kapható.
Laboratóriumi cuccok:
Szűrő - Minél kisebbek a lyukak, annál jobb
Műanyag tölcsér - Nézze meg a helyi élelmiszerboltban.
Kávészűrők - Használja a "Maxwell House" kávészűrőt.
3 befőttesüveg, Snapple palack, bármi, ami működik.
Nagy kancsó - Mint egy üveg gyümölcslé kancsó
Mérőpohár - ML-ben (milliliterben) jelölve.
Fecskendő - Olyan, amilyet a csecsemők szájon át történő etetéséhez használnak, ML-ben jelölve.
Pyrex edény - Csak PYREX!
Hűtőszekrényhez való hozzáférés
Mikrohullámú sütőhöz való hozzáférés

Efedrin extrakció:
Vegye ki mind a 96 tablettát, és tegye őket a szűrőbe. Adjon hozzá egy kis zúzott jeget, ha több mint
jégforgácsot, nem pedig nagy jégdarabokat. Egyszerűen rázza a szűrőt vissza és negyedszerre, ahogyan
ahogy a jég elolvad, észreveszed, hogy a piros bevonat lejön a tablettákról. Lehet, hogy
gyorsan leöblíteni a tablettákat egyszer vagy kétszer. Amikor észreveszi, hogy a vörös bevonat nagy része eltűnt.
(a tabletták színe halvány rózsaszínű lesz), itt az ideje, hogy kivegye a tablettákat, és beletegye őket egy
Snapple üvegek egyikébe. Most 150 ml desztillált vizet kell hozzáadnia. Most helyezze az üveget a
mikrohullámú sütőbe (a kupakot hagyd le), és addig melegítsd, amíg a víz forró nem lesz, nem forró, de forró. Rázza fel a
az üveget (kupakkal a tetején), amíg az összes tabletta szét nem esik, majd hagyd leülepedni. A
műanyag tölcsér és kávészűrők segítségével most szűrje a vizet egy másik Snapple-ba.
palackba, ezt az üveget zárjuk le, és tegyük félre. Az összes pépes ephedrint le kell kaparni.
porát a kávéfilterből vissza az első palackba, adjunk hozzá 150 ml desztillált vizet, és
újra felmelegítjük. Szűrje hozzá a vizet a második Snapple-palackhoz (amely már készen van a
150ml-t az első szűrésből). Ismét megismétli ezt a folyamatot (újabb 150ml
víz).

Most már 450mL víznek kell lennie az egyik palackban és némi szemcsés efedrinnek a másikban. Kupakolás
a palackot a vízzel, és tedd a hűtőszekrénybe. Mossa ki a másik üveget, és állítsa be
azt is tegye félre. A vizet tartalmazó palack tartalmazza az efedrin vizet.
Most el kell készítenie a KMnO4 (kálium-permanganát) oldatot. Mérje ki a 7,43 gramm
kálium-permanganátot, és tegye a tiszta, üres Snapple-palackba. Most adjunk hozzá 100ml
desztillált vizet, zárjuk le a palackot, és rázzuk néhány percig nagyon erősen. Használja a fecskendőt,
mérjünk ki 15,5 ml-t ebből az oldatból, és adjuk hozzá 250 ml desztillált vízhez a 3. Snapple-palackban.
palackba. Zárja le, rázza össze, és tegye a hűtőszekrénybe. A 15,5mL körülbelül egy evőkanál (15mL),
így ha nincs fecskendője, akkor egyszerűen használjon evőkanálnyi méretet.
Mindkét folyadékot hagynia KELL kihűlni. Ha nem hidegek, akkor a reakciód
nem fog sikerülni. Tehát hagyd őket a hűtőben jó 4-6 órán keresztül. Ezt nem tudom eléggé hangsúlyozni;
az oldatoknak hidegnek kell lenniük. Ha türelmetlen ember vagy, akkor tedd őket a fagyasztóba.
amíg egy kis jég nem lesz a tetejükön.

Most jön a tényleges reakció. Egyszerűen összekevered a 265,5mLKMnO4 (kálium
permanganát) oldatot, a 450mL efedrin kivonattal egy kancsóban. Csak zárja le, rázza össze, és
tegye a hűtőszekrénybe legalább 8, de legfeljebb 12 órára.
Körülbelül 8 óra elteltével ellenőrizze a keveréket, hogy van-e lila színe, ha van, akkor
hagyjuk még körülbelül egy órát állni. Amint látja, hogy nincs több lila szín, vegye ki a
az oldatot a hűtőszekrényből. Édes illatúnak kell lennie, olyannak, mint a pisztáciafagylalt.
Most hozzá kell adnia 100ml izopropil dörzsölő alkoholt. Ez azért történik, hogy a maradék
kálium-permanganátnak legyen valami más oxidálnivalója (az efedrin helyett). Csak
hagyja ezt a keveréket 2-3 órán keresztül szobahőmérsékleten állni.

A keverékének most már körülbelül szobahőmérsékletűnek kell lennie; itt az ideje a szűrésnek. Állítsa fel a tölcsért
az egyik korábban használt Snapple-palack fölé (előtte mossuk ki a Snapple-palackot). Tegyen körülbelül két
vagy három kávészűrőt a tölcsérbe, és lassan öntse át rajtuk az oldatot (lassan, hogy
az alján lévő részecskék ne ömlenek ki és ne tömítsék el a szűrőt). Valószínűleg
háromszor vagy négyszer kell szűrni. Azt akarod, hogy a folyadékod a lehető legtisztább legyen.
A pH-értéket körülbelül 5-6,5-re kell beállítania. Ehhez használjon egy kevés sósavat. Csak
csak néhány cseppet adjon hozzá, nem kell sok. Ha beállt a megfelelő pH-érték, forgassa össze a kész keveréket.
és hagyja egy ideig állni. Most szűrje át körülbelül öt kávészűrőn. Ez a te
utolsó esélye, hogy minden szemetet kiszedjen belőle. A folyadéknak majdnem teljesen tisztának kell lennie. Amit
az a metkatinon. Ha erre vágysz, megihatod az oldatot. A legtöbb ember
inkább a kristályos port részesíti előnyben. Tehát térjünk rá a következő lépésre.

Öntsd az összes folyadékot a Pyrex edénybe, és állítsd a tűzhelyre körülbelül 3 órára alacsony fokozaton.
hogy a folyadék nagy része elpárologjon. Amint észreveszed, hogy többnyire gumiszerű
marad, vegyük le az edényt a tűzhelyről. Most már használhatsz fújószárítót, vagy
egyszerűen hagyja az edényt egy napig kint. Az edényben kristályokat kell észrevennie a
A kristályok gumiszerűek lesznek, ezért egyszerűen adjon hozzá egy kis acetont. A metkatinon nem
Acetonban nem oldódik, a másik gumiszerű anyag viszont igen. Miután hozzáadta az acetont, forgassa össze.
egy kicsit. Ahogy a gumiszerű anyag feloldódik, öntse le. Észre kell vennie egy kis barnás vagy
fehér kristályokat, ez a metkatinon! Lehet, hogy ezt meg kell ismételnie, csak hagyja, hogy a
kristályok megszáradjanak, és adjunk hozzá még acetont. Ha az összes kristály megszáradt, kaparja le a kristályokat.
az edényből valamibe.


Körülbelül 3 gramm metkatinon HCl-nek kell lennie.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Vajon a Sudafed is megfelel erre a célra? Sok paracetamol és koffein van bennük...?
Ha kaptam Sudafed kapszulákat, és hideg vizes extrakciót végeztem az első lépésben, vagy ez az, amit a mikrohullámú sütő a víz felmelegítéséhez lépés csinál, feloldja a paracetamolt?
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Épp most néztem meg a Sudafed kapszulákat - nem tartalmaznak pszeudoefedrin HCL-t, hanem fenilefrin HCL-t, így valószínűleg használhatatlanok ebben a kivonásban/szintézisben.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Oké, tehát az Egyesült Királyságban kapható Sudafed egy márkája (Sinus Pressure and Pain Relief), amely pszeudoefedrint tartalmaz. Nagyon drága lenne még egy kis mennyiséget is előállítani ezen az úton.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
1985-ben hívták fel, a szintézisüket akarják visszakapni. Képzeljék el, Sudafed-et használva, és M-cat-et készítve belőle, sears kmno4! 😂 A metamfetamint nem nehezebb előállítani, a vegyi anyagokat nem nehezebb beszerezni, és valószínűleg 30%-kal vagy még erősebb.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Nagyon kíváncsi vagyok erre a cuccra - korábban mindenhol volt, most úgy tűnik, hogy sehol sincs, de az M-Cat 4MMC nem Mephedrone? Ez nem ugyanaz a dolog.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
M-cat, metil-katinin. Mm-cat? Miau miau! Amfetaminból metamfetamin. Egyesek speednek hívják. Nem vagyok híve a köznyelvi neveknek, de az emberek furcsán néznek rád, amikor megkínálod őket egy kis benzoylecgonin-metilészterrel... 🤷
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Én csak egy drograjongó vagyok. Macskahúgy szagom van. A múlt hónapban 40 órát aludtam. 😜
 

Savaş Avşar

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 5, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
mi használható még az efedrin vagy pszeudoefedrin helyett (alternatívaként)
Sajnos, az én országomban csak az efedrinhez és a pszeudoephedrinhez nem lehet hozzájutni.
 

pugzarmyl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 9, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Megpróbáltam megcsinálni ezt a szintézist, és a végén úgy nézett ki és olyan textúrája lett, mint a karamellnek. Egyáltalán nem voltak kristályok. Olyan tablettákat használtam, amelyek kukoricakeményítőt, povidont, laktózt és magnézium-sztearátot tartalmaztak. Ahelyett, hogy a tablettákat mikrohullámú vízbe adtam volna, etanolhoz adtam őket, majd elpárologtattam az etanolt, és olyan karamell állagú lett. Ezután ugyanannyi vizet adtam a karamellás pszeudoefedrinhez, mint ahogy a recept mondta. Ezután úgy csináltam, ahogy a recept mondta, de a színváltozás azonnal megjelent 1-2 óra után 8-10 óra helyett. Vártam 8 órát egyébként, majd leszűrtem és a pulton hagytam, és hcl-t akartam hozzáadni, de nem tudtam, mert nem voltam otthon, és végül 3 nappal a keverék leszűrése után adtam hozzá. Hozzáadtam 1,5 evőkanál hcl-t próbáltam túllőni, mert akkor még nem volt ph csíkom. Ezután a folyadékot elforráztam és megint maradt az a karamellszerű anyag. Megpróbáltam átkristályosítani acetonban, de nem működött, még mindig karamellás volt. Mi okozta a szintézis sikertelenségét? A tabletta, az extrakciós módszer, én adtam hozzá túl későn a hcl-t, vagy túl kevés hcl-t adtam hozzá? Vagy sikerült ez a szintézis és csak hagynom kellett volna még egy kicsit száradni? Kérem, segítsen!
 
Top