Metil-ammónium-klorid (más néven metilamin HCL) vs. ammónium-klorid

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Tehát készítettem egy másik adag metilamin HCL-t az eredeti szabadalom szerint, összekevertem wix egyenlő mennyiségű NaOH-val ( egyenlő mennyiségű HCL-lel, összességében 2:1:NaOh : CH³NH²hcl( potenciálisan.hozzáadtam egy kis vizet és felmelegítettem, gyúlékony gázt termelve. Megnéztem a jegyzeteimet és rájöttem, hogy az ammónia 18%-os koncentrációban is gyúlékony, így ez a teszt nem bizonyít semmit. Hogyan tudom megállapítani, hogy a termékem metil-ammónium-klorid vagy ammónium-klorid?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Az N-butil-alkohol forrón oldja a MeNH2.HCl-t, de az ammónium-kloridot nem. Így különválasztja a kettőt. Az IPA is működik, de némi ammónium-klorid lesz a kivonatban, a mennyiség elhanyagolható a további reakciók tekintetében, mivel az elsődleges amin sokkal erősebb nukleofil, mint az ammónia, ~ 20-szor erősebb.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Köszönöm a válaszát, sok vízmentes IPA ül itthon. Azon vagyok, hogy kiderítsem, mi van itt
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Természetesen az IPA. A metanolra gondolsz, ugye?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
N-butil-alkohol a MeNH2.HCl kivonásához az ammónium-klorid és a MeNH2.HCl rendetlenségéből, amikor formaldehidből/hexaminból/HCl-ből készítik. A MeOH és az EtOH nem működik jól, de az IPA éppen rendben van.

Magához a reakcióhoz vagy víz vagy etanol és HCl használható, ez mindenhol megtalálható, sciencemadness vagy Lambdasyn - nézd meg ott.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Mire desztillálom a metanolt a szélvédőmosó folyadékból? Hogy megtisztítsam a házilag készített kloroformot? Olyan régen olvastam már, hogy elfelejtettem. Encephalopathiám is van. És 40 órája nem aludtam.
 
Top