Mikrohullámú (kis) lépték: 1-fenil-2-nitropropén (P2NP)

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
104
Reaction score
66
Points
28
Próbálta valaki mostanában ezt a pontos receptet? Tudom, hogy Jesse_pinkman_ néhány évvel ezelőtt megtette. De aztán elment egy Gallium érintőlegesen...

Szeretnék hallani néhány tapasztalatot, tanulságokat, tippeket, finomításokat vagy trükköket? Köszönöm mindenkinek előre is.

Mikrohullámú (kis) skála:
1.
Benzaldehid 100 ml, nitroetán 100 ml, jégecetsav 25 ml és n-butilamin 20 ml kerül 500 ml-es főzőpohárba.
2. A főzőpohárra gumikesztyűt húzunk.
3. A főzőpoharat mikrohullámú sütőbe tesszük.
4. A mikrohullámú sütő teljesítményét 750 W-ra állítjuk. A sütőt bekapcsoljuk, és a keveréket forrásig melegítjük. A keveréket szobahőmérsékletre hűtjük.
5. A 4. lépést többször megismételjük. Minimum 6 alkalommal.
6. Ezután 100 ml IPA-t adunk hozzá, a reakcióelegyet megkeverjük, és 12 órára fagyasztóba tesszük. Az 1-fenil-2-nitropropént(P2NP) kikristályosítjuk.
7. A P2NP terméket Buchner-tölcséren szűrjük(szívószűrési eljárás), kis mennyiségű hideg IPA-val mossuk és levegőn (vagy vákuumkamrában, opcionálisan) szárítjuk.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Kis mennyiségeket (100g-ig) készítettem mikrohullámú sütőben ezzel a módszerrel, minden nagyon egyszerűen kiderül.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
104
Reaction score
66
Points
28
A 25ml GAA 20ml aminhoz a legjobb? A számológépem azt mondta, hogy 40ml GAA 20ml aminhoz. Én maradok a 25ml-nél, hacsak nem tanácsolnak mást. ✌️
 

bigrob

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Jul 30, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Megpróbálom ezt, amint a készletek itt vannak
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Az a helyzet, hogy szerintem inkább tartogatom a nitroetánt arra az esetre, ha jön a 3,4,5-TMOBA, és nem akarok p2np-t annyira, hogy n-butilamin beszerzésével bajlódjak....de iv hallottam, hogy más terjedelmes aminok is működnek... trietilamin is működne?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Ooo ez érdekes...

Valójában azt tervezem, hogy megpróbálok egy kis ciklohexilamint készíteni...

Meg akartam próbálni egy videót készíteni róla, mivel nincs egy sem a YouTube-on - ez meglepett engem... ha tényleg sikerül rávenni, hogy működjön, akkor lol

Meglátjuk, de ha nem, akkor csak akkor vásárolhatom meg, amikor az én 3,4,5-TMOBA jön.
Megtanultam, amikor a 2,5-DMOBA-n a nitro is reakciót csináltam, hogy a nitroalkán mennyisége szempontjából kifizetődő a megfelelő katalizátor!

Tudja valaki, hogy a 3,4,5-TMOBA Henry-reakciójához nitroetán felhasználásával ciklohexilamint használhatnék-e katalizátorként, hogy a megfelelő TMA-ra, valamint a meszkalin b-nitrosztirén köztitermékre redukálhassam?
 
Last edited:

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
104
Reaction score
66
Points
28
Most a fagyasztóban. Hamarosan frissítjük az eredményekkel. A keverékem mindig sötétvörös színűvé válik, nem marad világossárga. Lehetséges, hogy a benzaldehid kisebb tisztaságú? Vagy túlmelegedett? Vagy mindkettő?
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
104
Reaction score
66
Points
28
BRc7tmdp5k
Nem elégedett az eredménnyel.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18
Nem tudom @handle, szerintem a végeredményed elég jól néz ki. Nem pontosan ugyanolyan sárga, de azt mondanám, hogy a normális eltérésen belül van.
Az egyetlen dolog, amit valahogy néztem, az a kristályosodás. A képen kis négyzeteknek tűnnek, és nem olyan üvegszálasak. De hé... házi készítésű mikrohullámú sütővel???? Elég jónak tűnik.

Az első pár úgy néz ki, mint a német apósom házi készítésű söre... 😉
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
104
Reaction score
66
Points
28
Igen, a hozamuk borzalmas volt ! 10 g. 80 ml NE + 80 ml B + 20 ml GAA + 18 ml A
Elég biztos, hogy túlmelegítettem az RM-et a harmadik sugárzásnál, mivel felforrt és a világosabb színből a "sötét poli kátrányos színűvé" vált.
Nem segített, hogy a mikrohullámú sütő 1100W.... volt.
Először megpróbáltam 70%-os 1 percig 770W-on, ez túl hosszú volt és túl forró.
A következő sugárzást 60%-on csináltam 30 másodpercig 660W-on, ami túl rövid és túl hideg volt.
A 3. sugárzás 60% volt 1 percig 660W-on, ez egy kicsit túl hosszú volt.
A 45 másodperc 660W-on nagyjából megfelelő volt, de akkor már túl késő volt, fontos, hogy az RM-et 60c-on vagy valamivel 60c alatt tartsuk.
Legközelebb már tudom, hogy 60%-on kezdem 45 másodpercig 660W-on, ahhh tudomány.
 
Top