Modern MDA. Hogyan készül az MDA helionból?

kaydoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
6
Points
1
Találtam két módszert, de meg vannak írva én csak nem tudom megérteni.
 

kaydoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
6
Points
1
, High Yield MDAEasy, High Yield MDAKivonat valamiből, amit valahol hallottam.......A Finkelstein-reakció a nap szava! Bromoszafrol acetonban KI-val kezelve jodidot képez (a jód sokkal jobb távozó csoport). A jodoszafrol normál nyomáson egyedül NH3-mal képezi az amint. Kezdetektől a végéig MDA a +90%-ban! Vagy, ahogy a twodogs szerint:

Idézet: A következő reakciók egy kereskedelmi forgalomban kapható terméket használnak, amely különböző kereskedelmi neveken fut pl. Helional, Floramelon.

Ennek az aldehidnek az aldoximja nikkel-acetáttal a Beckman-átrendeződésen megy keresztül, hogy az amidot adja, amely aztán a Hoffman-reakcióval könnyen átalakul az aminná.

A Hoffman-reakciót a szupermarketekben fehérítőként kapható 4,2%-os NaOCl-lal lehet megvalósítani.Nincsenek referenciáim, mivel ezt már egy ideje elvégeztem.

Az aldoxim és a Hoffman-reakciók eléggé szabványosak.

Az adott termék nikkel-acetát felhasználásával történő Beckman-átrendeződése saját munkám.Ennél egyszerűbb nem is lehetne.

Az aldoxim.

100 gramm aldehidet 200 ml ETOH-ba helyezünk 50-60 gramm hidroxilamin-hidrokloridot * 100 ml H2O-ban. 100 ml H2O-ban 40 gramm nátrium-karbonátot lassan, keverés mellett adunk hozzá.
Miután az adalékolás befejeződött, az elegyet egy éjszakán át keverjük, majd leszűrjük, hogy kb. 100 gramm aldoximot kapjunk. Ha az aldoxim nem szilárdul meg, adjunk még hidroxilamint és bázist.

Az amid.

100 gramm aldoximot 300 ml xilolhoz keverünk, majd 2 gramm nikkel-acetátot ** adunk hozzá, és 5 órán át refluxáljuk. Kb. 100 ml xilolt desztillálunk le, és az elegyet hagyjuk kihűlni. Körülbelül 70 gramm amid válik szét, amelyet leszűrünk és megszárítunk. Xilollal átkristályosítható.

Az amin.

Egy 500 ml-es lombikban lévő 10 gramm NaOH 200 ml H2O-ban lévő oldatához 20 gramm amidot és 250 gramm 4,2 %-os NaOCl-t adunk. Az elegyet ezután 80 C-ra melegítjük, kevergetés mellett. Körülbelül 50-60C-on az elegy fehérré válhat, mivel karbonát képződik. 70-80C-on olaj válik szét. (Ez a nyers MDA). Az oldatot lehűtöttük és xilollal extraháltuk. Az oldatot leszűrtük, a szűrletet xilollal mostuk és a xilol részeket összeadtuk. Kb. 100 ml conc HCL-t adtunk a xilolhoz, rázogattuk és elválasztottuk. A vizes oldatot xilollal extraháltuk és a xilolt elválasztottuk. Ezután az amint NaOH-val felszabadítottuk a vizes részből, és a szokásos módon feldolgoztuk, hogy MDA-t kapjunk.

- *Hidroxilamin: HCL200 ml nitrometánt, 300 ml ecetsavat és 300 ml HCL-t közvetlenül a visszaáramlás alá melegítettünk, és 2 órán át ott tartottuk, majd 12 órán át visszaáramoltattuk. Az oldatot a felére csökkentjük, majd egy éjszakán át hűtőben hűtjük és szűrjük.

- **Nikkelacetát: 20 gramm nikkel-oxidot (fekete) ecetsavban feloldunk és kevergetve addig melegítjük, amíg az elegy halványzöld színű nem lesz. A felesleges ecetet lecsöpögtetjük, a maradékot megszárítjuk és porítjuk. http://psychonaut. com/post-35899.html?f=43 Hydroxilamin HCl előállítása.
 

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Igen, ez működik. Nekem gondot okoz a só és az mda szétválasztása a végén? Nem értem ugyanazt a dolgot, mint a szokásos feldolgozás? Meg tudja valaki magyarázni? Kipróbáltam, ami van, fekete és azonnal füstöl.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Nos, ha van egy könnyen követhető protokoll, mi a probléma? Mi az, amit KIZÁRÓLAG nem ért az eljárásban?
 

kaydoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
6
Points
1
EZ A
"Az oldatot lehűtöttük és xilollal extraháltuk. Az oldatot leszűrtük, a szűrletet xilollal mostuk és a xilol részeket összeadtuk. A xilolhoz kb. 100 ml conc HCL-t adtunk rázva és elválasztva. A vizes oldatot xilollal extraháltuk és a xilolt elválasztottuk. Az amint ezután NaOH-val felszabadítottuk a vizes részből, és a szokásos módon dolgoztuk fel, hogy MDA-t kapjunk."

rosszul íródott.
 
View previous replies…

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Egy kicsit hiányzik az áttekinthetőség, de semmi leküzdhetetlen, ha érti, miről van szó
Itt xilolt használunk a reakcióelegyben "lebegő" amin (az amidból előállított) amin kivonására. Mivel az amin szabadbázisú formában van, vízben nem oldódik, de szerves oldószerekben oldódik.

Ezután HCl-lel savasítunk, hogy a szabadbázist hidroklorid sókká alakítsuk át, amely xilolban oldhatatlanná válik és a vízbe kerül. Az amintartalmú vizet xilollal mossuk, hogy eltávolítsuk a vízben nem oldódó szennyeződéseket, és végül újra lúgosítjuk a vizet, hogy a végterméket, a szabadbázist kapjuk.
 

twok

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 22, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
ALDEHID LENNE MDP2P?, VAN MDP2P, DE NEM ÉRTEM, HA MEGY EBBEN A SZINTÉZISBEN, ÉS MILYEN RÉSZBEN
 

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Helló barátaim, lenne egy kérdésem=
Az MDA-hidroklorid lebeg a vízben. Hogyan tudom kristályosítani?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Piperonál ---(Henry-reakció EtNO2-vel)---> metielén-dioxy-fenilpropén -----NaBH4, AlHg stb-----------> amin
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
És milyen formák, ha a nitrometán helyett nitroetánt használnak a herny-reakcióban?
 

Raxd

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 17, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Ha MeNO2-t (nitroMETHANE) és nem EtNO2-t ( nitroETHANE) használ a Henry-reakcióhoz, akkor nitrosztirént , ebben az esetben 3,4 metiléndioxi-béta-nitrosztirént kapunk. Ez nagyon hasonlít arra amit szeretnél kapni , szintén sárgás kristályok , de nem fog aktív amin keletkezni !
Ha EtNO2-t használ, akkor a kívánt szubsztrátot kapja ( 3,4 metilendioxi-fenil2-nitropropen ) , amely aktív aminná ( MDA ) redukálódik .
 

kaydoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
6
Points
1
újbóli alapozás ? így adjunk hozzá több Naoh?
 

kaydoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
6
Points
1
Azt hiszem, értem. képeket és az egész folyamatot közzéteszem.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Igen, a pH-t bázis segítségével kell visszaállítani, a NaOH megfelelő erre a célra.
 

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Helló barátaim, kezdő vagyok, és nincs tudásom a kémiáról.
Szeretném tudni, hogy milyen kristályosítási módszert használtatok a végső lépésben.
 

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Meg tudná nekem valaki mondani a termék kristályosításának végső lépéseit?
Köszönöm.
 

kamikaze3030

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
May 22, 2023
Messages
41
Reaction score
21
Points
8
Az MDA Helional + Hydroxylamine szintézisében 60%-os hozamot érek el. A legjobb módja a nagyüzemi termelésnek.
 

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Helló barátaim! Van egy kérdésem
1. Az utolsó lépésben a kristályosítási módszert alkalmazzuk HCl-gázárammal. Ez így van, vagy éget?

2. Amid.

100 g aldoximot 300 mL xilollal és 2 g nikkelacetáttal összekeverünk, hozzáadjuk és 5 órán át refluxáljuk. Desztilláljunk le kb. 100 mL xilolt, és hagyjuk az elegyet kihűlni. Az amid körülbelül 70. A grammokat elválasztjuk, majd szűrjük és szárítjuk. Xilollal átkristályosítható.
=Hány hőfokot adhat?
3. Aldoxim.
Ha az aldoxim nem keményedik Adjunk még hidroxilamint és bázist.
Mennyi hidroxilamint és bázist kell hozzáadni?

Köszönöm
 
View previous replies…

kamikaze3030

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
May 22, 2023
Messages
41
Reaction score
21
Points
8
Én nem így csinálom, barátom. Én másképp csinálom, teljesen másképp.
 
  • Like
Reactions: $!$

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Egy kis laboratórium felállítására készülök. De még nem tettem meg. Működik ez a módszer?
vagy nem sikerült
 

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Helló barátom, lenne egy kérdésem.
Az utolsó lépésben csak a
(NaOH) arra az esetre, ha kikristályosodna, igaz?
És a .PH értéknek 7,5-nek kell lennie, igaz?
Nem sokat értek a kémiához.
Ha be kell vallanom, akkor azt, hogy nem tudom. Az anyag (NaOH) hozzáadása után mit kell tenni, hogy MDA-t kapjunk? Szeretném megkérdezni, hogy meg tudod-e mondani?
 

TaurineMonster

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 16, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Kibaszottul nincs az a lehetőség, hogy te, vagy bárki más, 60%-os összhozamot kapjon ezen az egész rendszeren a heliontól az MDA-ig. Ez a hely egy szarházi. Tudok tanácsadást tartani, és a megfelelő árért hajlandó is lennék. Talán egy mod segíthetne nekem segíteni ezeknek az elveszett fickóknak.
 
Top