Monero - az adatvédelmet javító kriptopénz

Ozzy Osbourne

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 16, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
0VhNFWeifa

Tartalom: A szaknyelvi szakkönyvek és a szaknyelvi szakkönyvek, valamint a szaknyelvi szakkönyvek és a szaknyelvi szakkönyvek:
  • 1) Mi a Monero
  • 2) A Monero jellemzői
  • 3) A Binance Monero kivonása a tőzsdéről
  • 4) Következtetés

Mi a Monero

A Monero, egy adatvédelemre összpontosító kriptopénz, 2014 áprilisában jelent meg, válaszul a Bitcoin-tranzakciók adatvédelmének hiányával kapcsolatos növekvő aggodalmakra. A "thankful_for_today" álnéven egy névtelen személy vagy csoport által létrehozott Monero a CryptoNote protokollra épült, amely a magánélet védelmét, a decentralizációt és a helyettesíthetőséget helyezi előtérbe.

A Monero fejlesztését egy elkötelezett fejlesztői és rajongói közösség hajtotta, akiknek fontos a pénzügyi magánélet védelme. A Bitcoinnal ellentétben, ahol a tranzakciók átláthatóak és nyomon követhetőek a blokkláncon, a Monero olyan technológiákat használ, mint a gyűrűs aláírás, a lopakodó címek és a Ring Confidential Transactions (RingCT), hogy elhomályosítsa a feladót, a címzettet és a tranzakció összegét. Ez biztosítja, hogy a Monero tranzakciók összekapcsolhatatlanok és nyomon követhetetlenek, így a felhasználók számára magas szintű adatvédelmet és helyettesíthetőséget biztosít.

A Monero egyre népszerűbb a pénzügyi adatvédelmet és biztonságot kereső magánszemélyek és vállalkozások körében. A fokozott adatvédelmi funkcióknak köszönhetően az adatvédelem hívei, a befektetők és a darknet piacok is szívesen használják. A Monero adatvédelmi jellemzői mellett olyan előnyöket is kínál, mint a helyettesíthetőség, ami azt jelenti, hogy minden érme egyenlőnek és felcserélhetőnek tekinthető, ellentétben a Bitcoinnal, ahol egyes érméket beszennyezhet a tranzakciós előzmények. Ez teszi a Monerót előnyös választássá azok számára, akik a pénzügyi tranzakcióik során az adatvédelmet és a helyettesíthetőséget helyezik előtérbe.
E9bMi7ralz

Fontos azonban megjegyezni, hogy a Monero adatvédelmi jellemzői némi vitát is kiváltottak, mivel a szabályozó hatóságok és a bűnüldöző szervek aggodalmukat fejezték ki a potenciális illegális tevékenységekben való felhasználásával kapcsolatban. E kihívások ellenére a Monero folyamatosan fejlődik és javul. Fejlesztése a közösség által vezérelt, rendszeres frissítések és fejlesztések valósulnak meg az adatvédelem, a skálázhatóság és a biztonság javítása érdekében. A Monerónak ráadásul élénk ökoszisztémája van, különböző tárcákkal, tőzsdékkel és szolgáltatásokkal, amelyek támogatják a használatát.

Összességében a Monero a digitális korszakban a magánélet fontosságáról tesz tanúbizonyságot. A magánélet védelme, a decentralizáció és a helyettesíthetőség iránti elkötelezettsége miatt a piac egyik vezető kriptovalutájává vált, elkötelezett közösséggel és ígéretes jövővel.

A Monero jellemzői

M708kdcxw5


A Monero megkülönböztető jellemzői a robusztus adatvédelmi intézkedéseiből erednek, ami a pénzügyi anonimitás területén vezető kriptopénzzé teszi. A Monero adatvédelmi architektúrájának középpontjában a gyűrűs aláírások, a lopakodó címek és a Ring Confidential Transactions (RingCT) alkalmazása áll. Minden egyes Monero tranzakció a gyűrűs aláírásokat alkalmazva elkeni a feladó személyazonosságát azáltal, hogy a feladó tranzakcióját több más résztvevő tranzakciójával kombinálja, így gyakorlatilag lehetetlenné teszi a pénzeszközök pontos eredetének nyomon követését. A lopakodó címek tovább fokozzák az adatvédelmet azáltal, hogy minden egyes tranzakcióhoz egyszeri címeket generálnak, így biztosítva, hogy a címzettek személyazonossága rejtve marad. A Ring Confidential Transactions (RingCT) a tranzakció összegének elrejtésével a magánélet további szintjét növeli, biztosítva, hogy a megfigyelők ne tudják megállapítani az átutalt értéket. Ennek eredményeként a Monero blokklánc páratlan adatvédelmet és helyettesíthetőséget kínál, elősegítve egy olyan pénzügyi ökoszisztémát, ahol a tranzakciók valóban bizalmasak és megkülönböztethetetlenek egymástól.

A Monero blokklánc más kriptovalutákhoz hasonló alapelvek alapján működik, bár az adatvédelem és a helyettesíthetőség terén jelentős fejlesztésekkel. A Monero blokkláncon a tranzakciókat blokkokba csoportosítják, és minden egyes blokk tartalmazza a tranzakciók listáját, az időbélyegzőket és az előző blokkra való hivatkozásokat, így egy folyamatos blokkláncot alkotva. Az olyan átlátható blokkláncokkal ellentétben azonban, mint a Bitcoin, ahol a tranzakciók részletei nyilvánosan láthatóak, a Monero blokklánca kriptográfiai technikák alkalmazásával elrejti az érzékeny információkat.

A Binance Monero kivezetése a tőzsdéről

NC7QWKcFwT

A Binance közelmúltbeli döntése, miszerint törli a Monero (XMR) tőzsdéről való kivezetését, sokkhullámokat keltett a kriptopénzpiacon. A Monero tőzsdéről való törlésének azonnali hatása a piaci árfolyam meredek esése volt, 115 dollár alatt kereskedtek vele, és 2023 szeptembere óta a legalacsonyabb pontját jelezte. A döntés visszahatáshullámot váltott ki a közösségi médiaplatformokon, a felhasználók, influencerek és intézmények a Binance lépését a szabályozói nyomásnak való behódolásként kritizálták. tükrözve a befektetők bizonytalanságát és az adatvédelmi érmék jövőbeli hozzáférhetőségével kapcsolatos aggodalmakat.

A Binance Monero tőzsdéről való törlése mögött álló elsődleges ok a Monero adatvédelemre összpontosító funkciói és a Binance szigorú megfelelési követelményei közötti konfliktusból ered. A Monero titkos címek felhasználása a tranzakciók adatvédelme érdekében ütközik a Binance átláthatóságra vonatkozó igényével a nyilvánosan látható címekről érkező befizetések nyomon követése terén. Emellett a megnövekedett szabályozási nyomás és az etikátlan vagy csalárd magatartással kapcsolatos aggodalmak is a tőzsdéről való kivonás okaként szerepelnek.

A Monero kivezetése a listáról rávilágít az adatvédelmi érmékkel kapcsolatos folyamatos szabályozási ellenőrzésre, amelyek a tranzakció részleteinek elfedésével az anonimitást helyezik előtérbe. Ez az átláthatatlanság megnehezíti a szabályozó és bűnüldöző szervek számára a tiltott tevékenységek nyomon követését, ami a nagyobb tőzsdék fokozott ellenőrzéséhez és a tőzsdéről való törléshez vezet. A Binance lépése más tőzsdék hasonló intézkedéseit követi, az OKX bejelentette a Monero és más, az adatvédelemre összpontosító tokenek, például a Dash (DASH) és a Zcash (ZCH ) törlését a listáról 2023 végén.

E kihívások ellenére a Monero továbbra is széles körben használatos a kriptopénzpiacon. Az értéke máris 140 dollárra pattant vissza, ami a szabályozási nyomással szembeni ellenállóképességről tanúskodik, és megerősíti helyét a digitális valuták fejlődő tájképében.

Következtetés
YKmGlkuiHX

A Monero a digitális világ egyik legbiztonságosabb kriptovalutájaként tűnik fel, elsősorban robusztus adatvédelmi funkcióinak és a pénzügyi anonimitás iránti elkötelezettségének köszönhetően. Innovatív technológiái, köztük a gyűrűs aláírások, a lopakodó címek és a Ring Confidential Transactions (RingCT) biztosítják, hogy a tranzakciók lenyomozhatatlanok és összekapcsolhatatlanok legyenek, páratlan szintű adatvédelmet és helyettesíthetőséget kínálva a felhasználóknak. Bár a szabályozási nyomás miatt a Binance-hoz hasonló nagy tőzsdék törölték a listáról, a Monero ellenállása ezekkel a kihívásokkal szemben aláhúzza tartós értékét és fontosságát a kriptopénzpiacon.

Javasoljuk a Monero megfontolását, különösen a fokozott adatvédelmet igénylő tranzakciók esetében, mint például a darknetben. A magánélet védelme, a decentralizáció és a helyettesíthetőség iránti elkötelezettsége miatt előnyös választás a magánszemélyek és a vállalkozások számára, akik pénzügyi adataik védelmére törekszenek az egyre inkább digitális világban. A szabályozási akadályok ellenére a Monero folyamatosan fejlődik és javul, egy elkötelezett közösség és egy privát és biztonságosabb pénzügyi jövőkép által vezérelve.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Nagyon jó írás. Szívás, hogy néhány sok tőzsde törli a listáról ( azt hiszem, vannak pozitívumok a perspektíva alapján). Azt hiszem, a mi közösségünk fogja életben tartani.
 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
75
Reaction score
46
Points
18
Mindenki a dn csak monero, még mindig saing ez, mivel a sok idő
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Kár, hogy napról napra egyre nehezebb hozzájutni. Nem hiszem el, hogy a localmonero bezár
 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
75
Reaction score
46
Points
18
@miner21 tesó csak dolgozz valakivel helyben, nem bízom igazán localmonero vagy agordesk, túl sok zsaru van ott, hallottam túl sok emberről, akit elkaptak, nyilván lehet biztonságosan használni, de miért próbálod a legnehezebb módon csinálni a dolgot?
 

A1maL3igH3939

Don't buy from me
New Member
Joined
May 30, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
@Mr. Fox -- hogyan "dolgozik együtt valakivel helyben"? Nekem személy szerint ez volt az abszolút legnehezebb csatorna.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Megtenném, de nem tudom, hogyan találhatnék valakit helyben. Az XMR már így is eléggé hiánypótló.
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Nem tudom, mi a nehezebb.... MDMA-t készíteni vagy Monero Walletet készíteni. Jelenleg legalábbis az egyik a kettőből.
; )
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Lehet, hogy tudok segíteni. Hol van gondja?
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Nos, egyelőre félretéve az MDMA szintézisének nehézségeit, számos új dolgot kellett megtanulnom a Monero Wallet beállításához. Ennek ellenére a getmonero.org oldal emberei készítettek egy nagyon jó lépésről lépésre útmutatót, ami körülbelül 6 órát vett igénybe. Megcsináltam az egész verifikációs dolgot a hashekkel, Kleopatrával, stb. Soha életemben nem csináltam még ilyet. Erre azután motiváltak, hogy tavaly egy elég kifinomult Tor tüköroldal nagyon jól átvert. Azóta nem vásároltam drogot az interneten, és úgy döntöttem, hogy megcsinálom a sajátomat.

Most már rendben vagyok.

Könnyű nekem a paranoia nyúlüregébe zuhanni.......anonim e-mailek, VPN, nem nyomon követhető kriptopénz. Én kis krumpli vagyok, és úgy tervezem, hogy az is maradok. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy a bűnüldöző szervek időt szánnának arra, hogy egy hozzám hasonló emberre koncentráljanak, hacsak nem könnyítem meg hihetetlenül a dolgukat. Mindazonáltal ezek viszonylag egyszerű dolgok. Ez olyan, mintha bezárnád az ajtódat. Ha valaki tényleg nagyon-nagyon próbálkozik, akkor be fog jutni, de mennyi erőfeszítést hajlandó tenni, miután látja az acél ajtót, az acélkeretben, két retesszel szorosan zárva?

A rendkívül kevés, amit tudok a kriptopénzről (mint ahogy most tanultam meg néhány napja, hogy a BTC nyomon követhető), úgy hangzik, mintha az XMR elég jó lenne még a szélsőségesen paranoiás (én), de csak alap- vagy középfokú számítógépes ismeretekkel. Az alapvető tervem jelenleg a következő: Normál személy KYC folyószámlája, amely a mainstream KYC kriptotőzsdéhez kapcsolódik, amely képes fiat/BTC-t XMR-re konvertálni. XMR küldött Monero Wallet a getmonero.org . (Nem vagyok biztos benne, hogy ez a tárca teljes egészében az én számítógépemen vagy valahol egy szerveren van elhelyezve. ) Jelenleg egy hardveres tárca kutatása (nyitott a javaslatokra!) XMR küldése ebből a tárcából a BB piaci tárcába.

Amikor elkezdem eladni a dolgokat, azt hiszem, sokan még mindig BTC-t akarnak majd használni a nyomonkövethetőségi aggályok szempontjai ellenére (vagy tudatlanságában). Tehát a tervem az, hogy a BB piaci pénztárcából megkeresett BTC-t veszem, P2P no-KYC cserén (nyitott a javaslatokra!) BTC-ből XMR-re konvertálom. Ezután elküldöm ezt az XMR-t a KYC mainstream kriptotőzsdémre. Onnan vissza a Fiatba, ha akarom.
Mit gondoltok? Ez túlzás? Láttok bármilyen hiányosságot?
P2P no-KYC cserét kutatunk BTC-ről XMR-re most. Tudassa velem, ha bármilyen javaslat. Tudom, hogy a Paxful nem foglalkozik XMR-rel...

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra nyúltam......Egy éve egyedül vagyok ezen az úton, és még nem beszéltem senkivel erről. Nagyszerű, hogy csak nyíltan tudok beszélgetni...........
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Tehát tartsd észben, hogy ha egyszer az XMR-rel kapcsolatos készségekkel rendelkezel, akkor a legtöbb esetben eléggé biztonságban vagy. Személy szerint én kapok egy érme olcsó díjak, mint a litecoin küldje el a torta pénztárca és átalakítani xmr ott (tudatában vagyok hallottam a csere torta pénztárca használja kérte kyc ha csinál egy nagy csere. Az a személy, akiről beszélek, megpróbált $4000 xmr-re konvertálni. Lehet, hogy darabokban akarsz cserélni) Aztán a cake walletből elküldöm a feather walletbe. Csak győződj meg róla, hogy bármilyen pénztárcát használsz, van saját privát kulcsod. Ez biztosítja a coinokat arent tartják valahol máshol.

Ami a készpénzfelvételt illeti, az nem az én szakterületem. Ez az, ahol az embereket elkapják. Mint például, hogy mindent készpénzre cserélnek egy kyc váltónál. Azt hiszem, az egyik módszer, amit néhányan használnak, az a chain hopping. Tehát a fő érmét több más kriptovalutára cserélik, és több tőzsdén is készpénzre váltják. Azt hiszem, lehet, hogy van néhány feljövő helyettesítő localmonero van nézel körül egy kicsit.
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
A hivatalos Monero GUI Walletet használom. Azt hiszem, ez ugyanazt éri el, mint a Feather Wallet. A Feather Wallet lehetővé teszi, hogy az XMR-en kívül más valutát is tartson?
Vajon mi a különbség a Cake Wallet és mondjuk a Kraken között?
Vigasztal az a vélemény (tény), hogy ha egyszer az XMR-ben elértem az anonimitást. Tehát minden "mosás"/keverés, ha egyszer az XMR-ben van, tényleg értelmetlennek tűnik. A fő tanulságom itt az, hogy a KYC világból a "BB" (illegális szar) világba és fordítva az XMR-ben kell átmennem.
Bárcsak legálisak lennének a drogok......minden könnyebb lenne. LOL

Köszönöm a készpénzkiadási tanácsokat és általában a tippeket. Ez annyira jó, hogy szinte valós időben tudunk beszélgetni a dolgokról.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Úgy hangzik, mintha ezt jól kezelnéd.

A Feather tárca csak egy XMR tárca, így nincs rá szükség.

Cake wallet nem igazán egy csere. Ez egy olyan tárca, amely egy másik szolgáltatást használ az érmék cseréjére. Csak azért ajánlom, mert sokoldalú. Több érmét is elfogad, és a tárcában tudsz cserélni.
 
Top