A jelenlegi vákuumforrásom és egy kis gondolat a témáról

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113

  1. Amikor a laboratóriumi vákuumforrásokról van szó, a labf



    Amikor az otthoni laboratórium vákuumforrásaira kerül sor, sajnos olcsó lehetőségekhez nehéz hozzájutni. Ha egy valóban jó laboratóriumi vákuumszivattyút szeretne, számoljon azzal, hogy 500 dollárt kell kiadnia egy használt darabért, amely a minimum jó. A legtöbbünknek, az otthoni rajongóknak nincs ennyi pénze. Mi az újrahasznosítással fizetünk;
    1. Forgószárnyas vákuumszivattyúk, amelyeket leggyakrabban a klímavezetékekből a víz kiszárítására és a szivárgások felderítésére használnak. A fő probléma az ilyen típusú szivattyúkkal az, hogy az összes levegő és gáz, amit a tartályból vákuumozunk, átjut a szivattyúolajon, és elég gyorsan roncsolja a tömítéseket és elrontja az olajat. Bizonyos vegyi anyagok 1, kevesebb mint 4 órás futás alatt lebontották az olajat. Én már megöltem egy párat az olcsók közül.
    2. Vannak membránszivattyúk, amelyek méretben és energiafogyasztásban hasonlítanak a forgólapátos szivattyúkhoz. Ezek nem használnak olajat, így nincs ilyen problémájuk, de nem szívnak túl erős vákuumot. Nem eléggé ahhoz, hogy hasznos legyen.
    3. A kínai cégek, mint például a Vevor, kis membránszivattyúkat gyártanak a kémiához. Belülről alapvetően akváriumszivattyú, és nagyon kevés térfogatürítési képességgel rendelkeznek, de statikus terhelésnél éppen csak használható vákuumot tudnak létrehozni, és körülbelül 175 dollárról indulnak.
    Itt van, amit jelenleg használok, egy 2 fokozatú membránszivattyú, sorba kötve. Körülbelül 30 dollár volt az Amazonon, de az aliexpress 20 dollárért kínálja őket. Ez futott ki egy 24 voltos hálózati adapterrel, ami körülöttem volt, de 15 $ az Amazonon kapsz egy igazán túlterheltet, 10 $ az aliexpressen, így 30-40 $ 30-40 $ tettem egy szerkentyűre ( van néhány), és -28 "hg-t húzott ki. A víz forralja 100°f helyett 212 (37.8C helyett 100) elég ahhoz, hogy a legtöbb közös oldószer desztilláció, vákuumszűrés és desszikkálás..csak gondoltam, hogy megmutatom egy olcsó alternatívát egy darab, amely egy alapkészlethez tartozik.
    ZyH6Inc27z
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Elfelejtettem a venturi vákuumforrásokat. Némelyik 300 dollár és felfelé, és folyó vízzel kell rendelkeznie. Készítenek olcsóakat is, de nem vagyok benne biztos, hogy megfelelnek a feladatnak vagy sem. Szintén ez a szivattyú húzta -23 "hg az egyik oldalon, így 2 vákuumforrásként is használható volt a második szivattyú online futtatásával, ami egy membránszivattyú térfogatának 1/10-ét tette. Ez suttogóan csendes.
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
Én 3d nyomtatott egy aszperátoros vákuumszivattyút, és egy elektromos vízszivattyúval van összhangban, amely egy vödörben újrahasznosítja a vizet. Még nem volt alkalmam használni. A hangos. az én kis olaj-ac vákuumom eléggé megsült. A salétromsav egy számot csinál rajtuk
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Hcl is. Igazából bármit. Van egy membránszivattyúm, ami alapvetően ennek a fele, és túl hangos ahhoz, hogy éjszaka fusson. Ez is hangos, ha csak az egyik oldalra van rákötve, de ha a második diframot csatlakoztatja, akkor 20 dB-lel halkabb lesz
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
175
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
kaptam vevor legolcsóbb,, vicces, hogy tartott körülbelül fél év használata párszor egy héten. Általában az mmc freebase vagy vákuumdesztilláció szűrésére. Valószínűleg szerencsém van
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Én egy ideig életben tartottam őket, ,talán 6 hónapig is, ez egy 4 órás desztilláció volt, ami megölte az egyiket, és vákuumdesztilláció *valami, ami nagyon savas volt, ha volt egy nagyon jó csapda vagy 3, akkor 5-ször annyi ideig tartana
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Úgy találtam, hogy a magas bolingvegyületek desztillálásához és a szivattyú korrozív vagy a szivattyú egészségét befolyásoló oldószerekkel való használatához jobb, tisztább és összességében költséghatékonyabb ötlet a legolcsóbb AC vákuumolajszivattyú megvásárlása, és ha egyszer meghal (nem kapcsol be), csak kukázza azt, és vegyen egy újat. Nincs szükség csicsás-csicsás szivattyúkra kémiailag ellenálló alkatrészekkel, ezek túl sokba kerülnek, még mindig karbantartást igényelnek, az alkatrészeket néha nehéz beszerezni is, ha nem regisztrált magánszemély.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Egy párat már megöltem. Nem kapható alkatrész egy 60 dolláros vevor 1/4 lóerős 3,5 cfm-es szivattyúhoz. Amit szeretek ezekben a kis egyenáramú vákuumszivattyúkban, az az, hogy a másik oldalt csatlakoztatod, és ez egy kompresszor. Tegnap este felrobbantottam egy gyerek felfújható cnair-t ezzel. Örökké tartott (15 percig), de ezek nem mozgatnak nagy térfogatot. Szerintem az én gumimat is fel tudná fújni, ha megpróbálnám.
 

gnbarsh3463_11

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 11, 2024
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Mi a helyzet a teflonból készült alkatrészek megmunkálásával? Az olajpumpámmal az történik, hogy a benne lévő csúszó műanyag szelep felszívja az oldószereket és kitágul, majd beragad. Ezt az alkatrészt könnyű megmunkálni teflonból házi szerszámokkal (szó szerint két lemez, benne rugókkal), de nem vagyok biztos benne, hogy a teflon mennyire fog működni, mert sokkal lágyabb, mint bármilyen anyagból készül a szelep.
És a fém alkatrészek - talán lehet őket nikkel bevonattal bevonni a korrózióállóság érdekében?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Mindkét forgó vénás szivattyúm teflonlapátokkal rendelkezik, a probléma az, hogy az olaj lebomlik, és elveszíti a vákuumot, és van néhány apró szeleptest lyuk, amelyek hajlamosak eltömődni...
 
Top