Segítségre van szüksége a Mcat szintézissel kapcsolatban a propio segítségével

MasoN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Sziasztok, ezt a receptet használtam a barátommal, de volt némi problémánk vele, A metilamin lépésig jól csináltuk. De a metilaminon keresztül történő aminálásnál az oldat nem változtatja meg a színét, mint az utasítások(az első órákban némi sárgát vesz fel, majd nem változik érzékenyen még 1 napig sem!).
Az első próbálkozásoknál csak reflux kondenzátort tettünk, de olvastam néhány dolgot, hogy a parafa jobb lenne a metilamin bezárására, így azt is kipróbáltam, a színben volt némi javulás, de a végső hozamban nem,
Ez a metilamin nagy illékonysága miatt lehet? A hőmérsékletet 35' C alatt tartottuk, és a metilamin hozzáadását 3-4 adagban osztottuk el 10-12 órán keresztül.

Emiatt a végtermékünk alig érte el a néhány grammot.

A mérlegünk 25g propio volt.
És saját HBr-t készítünk PBr és H2SO4 segítségével.
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Üdvözlöm!
Én személy szerint azt tapasztaltam, hogy az összes metilamin oldat egyszerre történő hozzáadása működik a legjobban és a leggyorsabban, ha a reakcióelegy színe átlátszatlan, halványsárga színűvé válik, és több mint 40 percig ott marad, az aminálásnak teljesnek kell lennie, és a reakciót desztillált vízzel kell leállítani, több időt adva csökkentheti a hozamot, mivel a mellékreakciótermékek elkezdenek képződni, ez idő alatt erőteljes keverésnek kell lennie. Ami a kondenzátort illeti, túlzásnak találom, mivel a múltban használtam egy vigrux oszlopot, és nem vettem észre javulást a reakciólombik részleges lezárásához képest (soha ne zárja le teljesen a R.F.-et, mivel ez a nyomás felhalmozódásához vezethet), a reflux kondenzátor kötelező, ha a reakciót 39 ° C fölé tervezi melegíteni (abban az esetben, ha DCM-et használnak oldószerként), a reakció fűtése ellen javaslom, hogy hagyja, hogy a hőmérséklet ellenőrzése nélkül történjen.
 

MasoN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Biztos, hogy a halványsárga elég?
Akkor miért várnak ezek a szakértők, amíg a vörös/barna szín megjelenik?
És mennyi volt a hozam?
Köszönöm a válaszát
 
View previous replies…

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
A végső szín az oldószertől is függ, a DCM esetében a halványsárga jó, de győződjön meg róla, hogy hagyja egy ideig, miután a színváltozás megszűnt, hogy biztos legyen benne, hogy nincs reagálatlan szubsztrát, mivel ez nagyon irritáló és fájdalmas utána kiszedni. Ha vörösesre változik, akkor a termékek oxidálódhattak. Az én legnagyobb hozamom 90% fölött van.
 

MasoN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Oké kedves
Hamarosan újra teszteljük a szintézist . Most eltört a kezem.😁
 

MasoN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Szép
Még mindig nem tudom kitalálni, hogy azokban az oktatóanyagokban miért készültek sötétvörösre, annak ellenére, hogy DCM-et használtak oldószerként.
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Nem biztos, de talán köze lehet ahhoz, hogy a végtermék ne legyen bromketonnal szennyezett.
 

terads

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Szia Hector
Hogyan lehetünk biztosak a propiohenon minőségében, ha nincs tudomásunk arról, hogy melyik propiohenon eredeti és hatékony ebben a reakcióban
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Olvadáspontelemzés, meg kell határoznia az olvadáspontját, és össze kell hasonlítania ismert értékekkel.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Mennyi bromketont kapott az első szakaszban? Biztos, hogy jól sikerült?
 

MasoN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Nos, nem mértem a súlyát, de azt hiszem, hogy jó folyamat volt, mivel a szín és az elvárásaink
20g KBr-ból és 15ml H2SO4-ból készítettünk Hbr-t, és volt egy kis számításunk, hogy ez elég a mérlegünkhöz.
A problémánk az aminációs lépés volt, mivel a szín nem változott úgy, mint a videókban.
 

MasoN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Ezek a képek néhány órával az összes metilamin-részlet hozzáadása után készültek.
 

MasoN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Q8mL7AZk5N
ZvfVwkOMop
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Mennyi DCM-et használt ?
 
View previous replies…

MasoN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
75ml a brómozási folyamat után
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Az is lehet, hogy mivel idővel adta hozzá a metilamint, a DCM egy része elpárolgott. Azt is gondolom, hogy túl sok víz van ahhoz képest, hogy mennyi DCM van az alján. Csatoltam egy képet, hogy nekem hogy néz ki a reakció leállítása után, majd átvittem egy szept. tölcsérbe és 2 alkalommal desztillált vízzel átmostam.
 

Attachments

  • Hwb0aqGOoW.jpg
    Hwb0aqGOoW.jpg
    234.7 KB · Views: 28

MasoN

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Értem a pontokat, de nem tűnnek olyan hatékonynak, hogy a termékünk szar.
A túlzott víz nem tudom elhinni, hogy ez megváltoztathatja a körülményeket.

Egy másik kérdésem van...
A propiophenon színtelen vagy egy kicsit sárga?
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
A víz a reakcióelegyben biztosan lelassítja az egészet próbálja meg elkerülni a felesleget.
Az én szubsztrátomnak enyhe sárga árnyalata van mind a halogénezett, mind a nem halogénezett.
 
Top