Segítségre van szüksége az amfetamin GC/MS-analízis értelmezéséhez

rhubarb

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Üdvözlünk mindenkit!

Nem vagyok semmiféle kémikus, így az én megértésem mindezekről rendkívül alapszintű. Kérem, legyenek elnézőek velem.
Hozzáférésem van egy laborhoz, ahol GC/MS-en tudok mintákat futtatni. Három különböző amfetaminminta szinte azonos eredményeket adott, egy kis amfetamincsúccsal és egy nagy koffeincsúccsal. Kezdem azt gyanítani, hogy valami nem stimmel itt az arányok tekintetében.
Egyrészt: a csúcsok alapján az arány mindig nagyjából 20/80% amp és koffein között van. Egy ilyen keverékből 20 mg elfogyasztása nem hozhatna semmilyen hatást, mégis ez történik. Az acetonos mosás szintén nem eredményez masszív veszteséget.

Úgy tűnik, nem számít, hogy a mintát (feltételezett) sóként, vagy szabad alapon adjuk be először. Hogyan kellene újra tesztelni? Van tiszta vízmentes koffeinem is, és arra gondolok, hogy ez valahogy kalibrációs referenciaként használható, mielőtt újabb mintát futtatnék, de ki akartam zárni minden más tényezőt, például mindkét vegyület bizonyos várható viselkedését ilyen körülmények között. Köszönöm!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Helló, egy mintát kell elhelyeznie egy lombikba, és hozzá kell adnia ott nem poláris oldószert, mint a DCM vagy a TCM. Ezután adjunk hozzá alkilinoldatot, hogy szabad bázist készítsünk. Ezután távolítsa el a vízréteget, és injektálja a mintát a GC-MS injektorába. Olvassa el a GC-MS-ről szóló bejegyzésemet. GC-MS módszerek gyógyszerekhez

A sós forma elronthatja az MS detektort és az oszlopot, ne injektálja ezt a formát.

A 20/80%-os amf/koffein pszichoaktív hatásokat okozhat.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Az ideális eset az, amikor mindkét vegyületre vannak standardok, és a belső standard módszerét alkalmazza (így látja a különbséget a belső standarddal), és méri a csúcsterület növekedését.
 
Top