Nincs eufória a racém 4-Fluoroamphetaminból

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Nemrég szintetizáltam mind az amfetamint, mind a 4-fluoramfetamint. Izgatottan vártam a hagyományos amfetaminra, hogy segítsen a munkámra koncentrálni, a 4-FA esetében pedig az "eufória" hatásokra, amelyekről folyton hallottam (mint a Rhodium és a SpicyBrown Erowid oldalain).

Megnéztem a 4-FA oldalt a Psychonaut weboldalán, ahol azt állította, hogy a "szokásos" adag 100-130 mg. Így hát továbbmentem és kipróbáltam a 115 mg-ot. Határozottan éreztem az amfetaminszerű hatásokat, de egyáltalán nem éreztem eufóriát. Úgy gondoltam, hogy mivel ez egy racém keverék, talán többre van szükségem, így felmentem 200 mg-ra, és még inkább éreztem az "erősített" érzést, de ismét egyáltalán nem volt eufória.

Nekem sincs szuper magas toleranciám az amfetaminokkal szemben. Soha nem csináltam metamfetamint, volt egy Vyvanse receptem, és egy barátomtól kaptam egy kis Adderallt régen. De összességében már 4 éve, hogy bármilyen típusú amfetamin volt a szervezetemben, így nem hiszem, hogy a tolerancia probléma lenne.

Talán meg kellene próbálnom a Dextroamfetamin szintézis szálban vázolt optikai felbontást, hogy megkapjam a dextro 4-FA izomerjét?

Köszönöm.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
271
Points
63
Üdvözlöm! Valóban, az Ön által említett forrásokban van olyan információ, hogy a 4FA az "eufória" hatását biztosítja, de elmagyarázom, hogy ez miért tekinthető tévedésnek.
Az a tény, hogy a 4FA farmakodinamikai tulajdonságai különböznek a klasszikus amfetamintól. A 4FA nemcsak NE és DA, hanem 5-HT felszabadulását is okozza, majd gátolja ezek visszavételét. Kezdetben NE szabadul fel, majd DA és 5-HT. Az amfetaminhoz képest anyagunk erősebb szerotonerg transzporthatással rendelkezik. Pontosan az 5-HT-re gyakorolt hatás teszi ezt az anyagot közel az MDMA-hoz, de nem eléggé az eufória megjelenéséhez. Az embereken végzett összes rendelkezésre álló klinikai vizsgálat szerint a 4FA hatásában közel áll a D-amfetaminhoz és a "light MDMA-hoz", és EMPÁRIÁT okoz, de nem eufóriát (legalábbis nem éri el azt az eufóriát, amit az MDMA használatakor).

Emellett van egy másik tényező is, amely befolyásolja a 4FA "euforogenitásának" szintjét - ez a máj mikroszomális enzimjeinek biológiai profilja. Ha Ön erős metabolizáló, akkor kevés esélye lesz a hidroxilált 4-fluorofenil maradék képződésének, ami szintén befolyásolja az "euforogén" hatások indukcióját. Van még egy tényező, amely az Ön számára meglehetősen jelentéktelen, a dopamin-transzport "alapvonalával" kapcsolatos, de ez ebben az esetben nem játszik fontos szerepet. Még ha szintetizálod is a 4FA D-enantiomerjét, és azt használod, akkor sem fogsz olyan eufóriát kapni, mint amilyet az MDMA használatakor tapasztalhatsz. A D-enantiomerből származó eufória szintje azonban 10-30%-kal magasabb lesz, mint a +-4FA-é.

Abban az esetben, ha az adagot 200-ra vagy annál nagyobbra akarod emelni, nagy a valószínűsége, hogy nem kívánt szív- és érrendszeri hatások alakulnak ki, de eufória nem.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Milyen sóformát választott a 4FA esetében? Vagy azt hiszem, mi a leggyakoribb? Olvastam @Brain válaszát, azt mondja, hogy nem hidroszkópos. Ez az összes sóforma?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Kísérleteimben a 4-FA-szulfát 250-300 mg-os orális adagolásban nagyon erős eufóriát okozott. Intranazálisan szinte nem működött.
 
Top