A b-nitro-sztirol egycserépes redukciója fenetilaminná nátrium-borohidrid és réz-2-klorid felhasználásával

jacksprat

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 12, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Rábukkantam erre a papírra, amely részletesen ismerteti a b-nitro-sztirol (nem transz b-metil-nitro-sztirol} redukcióját. ez felkeltette az érdeklődésemet, mivel a nitroetán szinte lehetetlen beszerezni az országban, ahol élek, de a nitrometán . Ez a papír elég új, mivel a móló felülvizsgálatára váróként szerepel.

Miután nincs formális kémiai oktatás, de egy fare összeg a titkos típusú,, {ez egy magányos szakma nem lehet pontosan kérni a szomszédban tanácsot, aki egy vegyészmérnök}

Tehát a kérdésem az, hogy azok, akiknek tudományos háttere a következő.

A koncepció dokumentum így szól. Henry redukció benzaldehid és nitrometán felhasználásával = b-nitrosztirén.
redukció fenetilaminná nátrium-borohidrid és réz-2-klorid (és néhány más vegyszer a katalizátorhoz} felhasználásával. Lehetséges lenne-e nitrometán hozzáadásával metilamint előállítani ugyanabban a redukciós folyamatban, mint az al/hg redukció esetében.

Kérjük, lő le a lángok, ha ez egy vágyálom


link a papírra:

https://chemrxiv.org/engage/api-gateway/chemrxiv/assets/orp/resource/item/65088cd1b6ab98a41caea11f/original/one-pot-reduction-of-nitrostyrenes-to-phenethylamines-using-sodium-borohydride-and-copper-ii-chloride.pdf
 
Last edited:

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8

Sajnos nem, a Ch3No2 nem eredményez M-Amp AFAIK ezzel a módszerrel. Egy nagyon nagy, ezt az eljárást máshol tárgyaló téma első hozzászólásában említették, hogy Lehetséges lehet. De én még nem találkoztam senkivel, aki igent vagy nemet mondott volna. Amennyire én tudom, a MeAm-nek vízmentes körülmények között kell imint képeznie a ketonokkal. Azt is olvastam néhány archivált wrtieupban, hogy az imin nem képződik olyan jól a MEFF-hez szükséges ketonokkal, mint a helyettesített ketonokkal (MD változat).

A lehetséges, de nem egy pot és sok több lépést, hogy elérje a célját sajnos...

Azonban Ive soha nem próbáltam magam, de mint mindig, kíváncsi voltam, ezért úgy döntöttem, hogy megtanulom a reakciók mechanikáját. Valaki más talán jobban el tudja magyarázni[/url].
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Elméletileg lehetséges, de mi nem próbáltuk ki. Megpróbálhatod, és ide küldheted az eredményeidet.
Figyeljen arra, hogy először b-nitrozirén szintézist kell végeznie, majd ott nitrometán hozzáadásával további számolt adag NaBH4 katalizátorral.
 

jacksprat

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 12, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Oké, lehet, hogy kipróbálom. A kérdés az lenne, hogy a nitrometán mennyisége a NaBH4-hez, hasonló lenne a jól dokumentált Al / Ag in situ redukcióhoz?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Üdvözlöm, nem értem világosan a kérdését. Fogalmazza át helyesen, kérem.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Ez megint a Jademyr szintézis.
Mi a baj a P2P + nitrometán/metilamin -> meth? A BMK olcsóbb, mint a P2NP, és sokkal kevesebb NaBH4-re is szükség van. Akkor miért?
 

jacksprat

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 12, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Ha tudna rámutatni egy olyan bmk beszállító irányába, amelynek ésszerű árazása van, és Dél-Afrikába szállít, az lenne a válasz. de a kínai és indiai beszállítók olyan cselesek, mint a pokol, és a fórumon felsoroltak árazása olyan drága, hogy kereskedelmi szinten nincs értelme. Vagy akár egy nitroetán, a nitrometán szabadon hozzáférhető itt, de nincs nitroetán, és a szintézisre úgy néz ki, hogy megvalósítható, ha valaki tudna nátrium-etil-szalfátot kapni mennyiségben jó áron.
 
Top