Benzil-alkohol oxidációja híg salétromsavval

Stretcher5335

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2022
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Csak azt szeretném megtudni, hogy van-e valakinek valódi laboratóriumi ideje, amit ezzel a reakcióval töltött. Úgy tűnik, az egyik legegyszerűbb és reagenssel beszélő hozzáférhető útvonal a benzaldehid jó hozammal történő előállításához. BnOH+HNO3+NaNO2
 

Attachments

  • nNxVgRJCSE.pdf
    175.5 KB · Views: 650

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
dude.... wow... ez egy rohadt jó cikk... köszönöm, hogy megtaláltad...

Én még nem csináltam ilyet, csak a hétvégén csináltam a BzOH kénsavas oxidációjával DMSO útvonalon.... refluxon keresztül... csak egy órát refluxoltam, de istenem a DMSO termikusan lebomlik és olyan bűz marad, amit nehéz lerázni. Úgy értem, istenien szörnyű. Azt mondják, hogy reflux, de nem... azt hiszem, a lényeg az, hogy az alternatívát választottam, és egy kicsit sajnálom, hogy ezt tettem, inkább szerettem volna ezt az utat választani... Mert a nyers benzaldehidemnek olyan szaga van, mint a kén bomlástermékeinek, és ez borzasztó..... Még az extrakció és a mosás után is.... Jelenleg aktív szén van benne... lehet, hogy valahol elbasztam, de hát, gondolom, így vagy úgy, de desztillálni kell, és akkor mi lesz..... A kénes útvonallal a forralás csak 1 óra, és ezért választottam ezt, közel 95%-os hozammal, de nem jutottam közel sem...

Ezzel a módszerrel ive látta, hogy elszíneződik a végén a futás és még mindig kell desztillálni. De legalább csak benzaldehid van benne, talán némi reakcióképtelen alkohollal... Eléggé biztos vagyok benne, hogy ez az útvonal a jobb. Különösen, hogy a cikk a részleteket tartalmazza...
 

Stretcher5335

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2022
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Sok útvonalat megvizsgáltam, és ez tűnik a vezetőnek mind közül. A benzálalkohol oxidálásához fehérítőt (nátrium-hipoklorit) is használhat.
 
Top