Ozonolízis

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Szia!
Szeretnék játszani egy kicsit a piperin oxidációval, szükségem van némi tájékozódási és veszélyességi tanácsra .
Látom papírok, amelyek azt állítják, hogy 1g piperin Acetonban 5% H2O-val 5% H2O-val ozonolízis útján 500mg piperonal előállítása 100mg/h komerszintű ózon generaton, Takes 8 óra. És akkor kivonat Dietil-éter, de dietil-éter nem oldódik acetonban? vagy kell, amikor befejezi a reakciót töltse fel vízzel és kivonat? vagy talán a Piperonal lehet dekantálni

-Ez a reakciót extrém hidegfürdőben kell végrehajtani?
-Van egy 10g/h ózongenerátorom O2 bemenettel, egy ilyen nagyobb ózonnal sokkal gyorsabban lehet tisztítani? 1g piperint 6 perc alatt lehet tisztítani?
-Kell-e buborékot dobni az oldatba, vagy csak a gázt az oldat tetejére engedni és kevergetni?
- A piperonal lebomolhat, ha túl sokáig tart.

Köszönöm
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Teljes nyilvánosságra hozatal, hogy nem én csináltam ezt, így talán egy szakértő megerősítheti, de bedobom a 2 forintom
Amennyire tudom, az oxidációk idő- és hőmérséklet-érzékenyek, azt tippelném, hogy emiatt jégfürdőre van szükség.
A több ózon nem feltétlenül jelent több terméket vagy gyorsabbat, lehet, hogy csak a terméked oxidálódását jelenti az oxidáltabb állapotba.
Azt hiszem, hogy buborékokra lenne szükséged.
Ha az mdp2p bármi jelzést ad, akkor igen, ha levegőnek és fénynek kitéve hagyja, akkor lebomlik.
Sok módosítást hozol egy létező eljáráshoz, ha a célod valamilyen mf termék, akkor kövesd a lehető legközelebb, ha a célod a baszakodás és a kiderítés, akkor csinálj bármit, de kérlek, írj jelentést!
Próbáld meg a felvázolt feltételekkel, vagy minél közelebb, akkor hoznék módosításokat, annak van a legtöbb értelme.
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Köszönöm ember, látom egy videó, hogy promt egy ozonolízis más molekula a youtube és a kémiai használ egy extrém hideg fürdő és azt állítják, hogy lehet vinni -10 vagy -70 celcius, és nem buborék, csak át az egyik nyak a gáz egy 3 nyakú lombik, így az ózon csak át a tetején egy keverő oldat. De igen talán buborék gyorsabb és hatékonyabb. Szeretnék néhány tanácsot ..mert tudom, hogy robbanás lehet az ózon és az oldószer és a hőmérséklet.

A videó linkje
 
Top