P2np szintézisek Ammónium-acetát katalízis

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18

Ammónium-acetát katalízis a nitroetánfeleslegben3

Benzaldehid (6,4 g) és ammónium-acetát (1,0 g) oldatát nitroetánban (20 ml) 5 órán keresztül refluxra melegítettük. Lehűtés után, az oldószer eltávolítása után a maradékot 60 N szilikagélen (semleges; hexán-kloroform, 2:1, v/v) oszlopkromatográfiával tisztítottuk, majd hexánból átkristályosítottuk, és az 1-fenil-2-nitropropén 6,2 g (63%) súlyú, világossárga kristályokat kaptunk, mp 71-73°C-on.
---------------------------------------------------------------
Van szintézis, de amit nem értek, hogy kromatográfiával tisztítják. Mit tudok helyette csinálni? Hány fokos lesz a reflux? Le tudjátok írni részletesen, hogy hogyan kell csinálni?
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
Meg tudja írni a szintézist részletesen? Az N-butil-amint és a ciklohexil-amint nem árulják az országomban, csak ammónium-acetátot árulnak.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Ez a tapasztalatom az ammónium-acetáttal kapcsolatban:
80ml benzaldehid
80ml nitroetán
60g vízmentes ammónium-acetát
70ml GAA

vízfürdőben, forrásközeli hőmérsékleten (szerintem 90°-95°) 5-6h-ig refluxáltam.

Rendszeresen rázzuk a lombikot
ZekCSvy5UR


6 óra elteltével:
D4nSseXPFW


Hagyja szobahőmérsékletűre hűlni, majd tegye a fagyasztóba.
A hozam 78 g.


Megjegyzés:
- Ha nem kristályosodik, tegyünk egy rudat a keverékbe.
-Ha van kész P2np, tegyünk belőle a keverékbe, és azonnal kikristályosodik.

-Száraz ammónium-acetátot használj (Az én ammónium-acetátom nagyon nedves volt, és amennyire tudtam, zsebkendővel szárítottam, szerintem ez az oka az alacsony hozamnak).
Köszönöm a szakértőknek a segítséget
@G.Patton @HIGGS BOSSON
ZGRfK4uX6A
 
View previous replies…

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Nagyon köszönjük ezt!!! Nem tudom elhinni, hogy az egyik legegyszerűbb RXN-hez szükséges összes prekurzorom megvolt, és nem is vettem észre!!!
Nagyon nagyra értékelem, hogy irányítottál engem erre a posztra!!!
Az ammónium-acetátot lehet más módszerrel szárítani, például esetleg feloldani valamiben, hogy vízmentes MgSO4-gyel kezeljem? Csak egy gondolat, mivel igen, tudok vízmentes ammónium-acetátot venni , de az eléggé több ££.

Be kell vallanom, hogy problémáim vannak a végső n,n-DMT termék kristályosodásával kapcsolatban, miután NaBH4-et használtam.

Szükségem van egy másik projektre, hogy eltereljem a figyelmemet arról a tényről, hogy kudarcot vallok! Ha
Kaptam némi DMT-t, de a hozam elfogadhatatlan atm...

a szintézis azt mondja, hogy a végső olaj a forró heptánból való re-x, de az enyém nem hajlandó semmit sem tenni egymás különálló rétegeivel! Ez v bosszantó.
Jelenleg van egy hűtőszekrény tele metanol és formaldehid előkészítésében, hogy újra megpróbáljam - TUDOM, hogy a pontokon 0c fölé ment, és tudom, hogy ez nem jó!
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Az ammónium-acetátot könnyebb szintetizálni, mint szárítani, ezért jobb, ha vízmentes állapotban vásárolja meg.

Kerestem egy módot a szárítására, de nem találtam olyan módszert, ami működött volna számomra.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Végre tényleg eljutottam odáig, hogy kipróbáljam ezt, most valójában reflux alatt van - a szín biztosan odaér!
Kibaszottul utálom a szagokat, amiket a rxn összeállításakor kapunk... Nagyon nem szeretem azt a mandula-cseresznye szagot, amit ez az aldehid kibocsát, ez undorító - ez is egy nagyon nehéz folyadék.

Mindegy, legalább itt legális...az államokban nem korlátozott? Emlékszem, hogy láttam Hamiltons műsorának azt a "pozitív metamfetamin amfetamin" epizódját, ahol a bácsikája volt a fester? Def az egyik vegyész volt, aki rengeteg könyvet írt erről a témáról, és benzaldehidet szintetizált, vagy legalábbis megpróbálta - nem értem, miért próbálkozott volna ezzel, ha egyszerűen meg lehetett venni, mint itt.......lehet, hogy tévedek...akárhogy is, de kurvára bűzlik!

És igen. Az ammónium-acetáttal kicsit nehéz dolgozni - én őszintén szólva csak fogtam egy kést, beleszúrtam a 250g-os dézsába, aztán egész darabokat szedtem ki belőle, és beledugtam egy tölcsérbe a lombikban.
Furcsa cucc, bár tényleg nagyon emlékeztetett a jégre... nem a met-amfet utcai neve, hanem rendes, hideg hógolyó típusú jég 🧊 furcsa dolog, de reméltem, hogy melegítéskor az egész összeolvad - igazam volt Bug, igen, legközelebb megpróbálnám vízmentes állapotban megvenni - még akkor is, ha véletlenül vettem vagy másfél kilónyi cuccot véletlenül!

Köszi az útmutatót egyébként - úgy tűnik, hasonló-ish, mint a nitroaldol rxn csináltam 2,5-DMOBA csak egy őrült katalizátor és sokkal több nitroetán, mint nitrometán, azonban azt hiszem, ez a kompromisszum, hogy nincs n-butilamin, azt hiszem... Én sokkal inkább a megfelelő katalizátor tho - etiléndiamin esetében a 2,5-DMOBA....

remélhetőleg működni fog.... fogalmam sincs, hogyan fogom redukálni, még ha sikerül is kristályosítanom valamit, és nem valami szaros, idegesítő olaj lesz a vége...

egyébként most jutok be az rxn-be és nem...totál rossz szín..... Élénkpiros! Bah!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Ummmmm....fura szín - erősen kételkedem ebben 🤨
NHtQuKrhE9
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Átkristályosítás. Van téma részletes videó bemutatóval, írással és széleskörű vitával a megjegyzés rovatban. Csak nézzen körül a BB Fórumon, mielőtt új hozzászólást készítene ugyanabban a témában, amely nagyon gyakori, és már milliárdszor megvitatták és leírták.
 

PHDorganic

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
80ml benzaldehid
80ml nitroetán
60g vízmentes ammónium-acetát
70ml GAA

ez nem fog működni.... tehát ha valaki ezt olvassa, ne pazarolja az idejét és a vegyszereket!
 

TheCook

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2024
Messages
17
Reaction score
18
Points
3
Akkor csak mondj egy jó okot, hogy miért ne működhetne?
 

PHDorganic

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Tekintettel a hagyományos Henry-reakcióra, és tekintettel erre az arányra: Benzaldehid 1000 ml, nitroetán 1000 ml, jégecetsav 250 ml és n-butilamin 50 ml.

Magyarázat:

  1. Benzaldehid (C6H5CHOC6H5CHO):
    • Ez az aromás vegyület a benzolgyűrűt és egy aldehidcsoportot biztosít.
  2. Nitroetán (CH3-CH2-NO2CH3-CH2-NO2CH3-CH2-NO2):
    • Hozzájárul a nitrocsoporthoz (-NO2).
  3. Ecetsav (CH3-COOHCH3-COOH):
    • Gyenge savas katalizátorként működik, és acetilcsoportot biztosít.
  4. n-Butil-amin (C4H9NH2C4H9NH2):
    • Bázisként működik a reakcióban.
  5. Termék (fenil-2-nitropropén):
    • A képződő fő termék a fenil-2-nitropropén.

Bontsuk fel a fenil-2-nitropropén képződésének reakcióját a megadott reaktánsokból:

lépés: Nitroetán nukleofil addíciója a benzaldehidhez

  1. Az enamin intermedier képződése:
    • n-Butilamin (C4H9NH2C4H9NH2) reakcióba lép a benzaldehiddel (C6H5CHOC6H5CHO), és enamin intermedier keletkezik.
    • Az n-butil-amin nitrogénatomján lévő magányos elektronpár megtámadja a benzaldehid karbonil-szénjét, így alakul ki az enamin.
\ceC6H5CHO+C4H9NH2−>C6H5CH=CH−NH−C4H9\ceC6H5CHO+C4H9NH2−>C6H5CH=CH−NH−C4H9

lépés: Nitroetán-addíció az enaminhoz

  1. Nitroetán adalékolás:
    • Nitroetán (CH3-CH2-NO2CH3-CH2-NO2) nukleofil addíciós reakcióval adódik az enamin intermedierhez.
    • A nitronátion megtámadja az enamint, új szén-szén kötést képezve és a nitroalkán köztiterméket létrehozva.
\ceC6H5CH=CH−NH−C4H9+CH3−CH2−NO2−>C6H5CH=CH−NO2+C4H9NH2\ceC6H5CH=CH−NH−C4H9+CH3−CH2−NO2−>C6H5CH=CH−NO2+C4H9NH2

3. lépés: Fenil-2-nitropropén képződése

  1. Dehidratálás és fenil-2-nitropropén képződése:
    • Az ecetsav (CH3-COOHCH3-COOH) reakcióba lép a nitroalkán köztitermékkel, ami a víz eltávolításához (dehidratáció) és fenil-2-nitropropropen képződéséhez vezet.
\ceC6H5CH=CH−NO2+CH3−COOH−>C6H5CH=CH−NO2+H2O\ceC6H5CH=CH−NO2+CH3−COOH−>C6H5CH=CH−NO2+H2O

Teljes reakció: \ceBenzaldehid+Nitroetán+Ecetsav+n-Butilamin->Fenil-2-nitropropén+Más termékek->\ceBenzaldehid+Nitroetán+Ecetsav+n-Butilamin->Fenil-2-nitropropén+Más termékek

Kulcspontok:

  • A reakció több lépést foglal magában, kezdve egy enamin intermedier képződésével.
  • A nukleofil addíciós és dehidratálási reakciók hozzájárulnak a fenil-2-nitropropén szintéziséhez.
  • A reakciókörülmények, például a hőmérséklet és a koncentrációk befolyásolják az eredményt, és az optimális hozam érdekében optimalizálásra lehet szükség.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Adott a Henry-reakció változata, és adott ez az arány: 80ml benzaldehid 80ml nitroetán 60g vízmentes ammónium-acetát 70ml GAA

Nem fogom átírni a reakciómechanizmust, mivel feltételezzük, hogy ugyanaz?

Ha az n-butil-amint ammónium-acetáttal helyettesítenénk az Ön által megadott reakcióban, az jelentősen megváltoztatná a reakcióutat. Az ammónium-acetát jellemzően katalizátorként működik bizonyos reakciókban, de nem tölti be ugyanazt a nukleofil funkciót, mint az n-butil-amin. A reakció valószínűleg más mechanizmust követne, és a végtermék is különbözhetne.

Íme egy rövid áttekintés a várható változásokról:

  1. Az enamin intermedier képződése:
    • Az n-butil-aminban lévő nitrogén magányos párjának nukleofil támadása helyett az ammónium-acetát másképp segítheti elő a reakciót. A reakciómechanizmus a konkrét körülményektől függne.
  2. Nitroetán-addíció az enaminhoz:
    • A nitroetán addíciója az enamin intermedierhez még mindig megtörténhet, de a reakció részleteit az ammónium-acetáttal képződött intermedier jellege befolyásolná.
  3. Fenil-2-nitropropén képződése:
    • Az ecetsavval történő dehidratálási lépés továbbra is megtörténhet, de a részletek változhatnak, és az általános eredmény különböző melléktermékeket vagy izomereket eredményezhet.
A reakció ammónium-acetáttal való kiegyensúlyozása a konkrét reakciókörülmények, koncentrációk és mechanizmus részletes ismeretét igényelné, ami kísérleti adatok nélkül nem biztos, hogy könnyen elérhető. a számokat újra lefuttatom a bejegyzés után, ha esetleg tévednék.

Összefoglalva, bár az ammónium-acetát szerepet játszhat bizonyos reakciókban, az n-butil-amin helyettesítése az adott összefüggésben valószínűleg más reakcióutat és esetleg más végterméket eredményezne. Részletes kísérleti vizsgálatra és optimalizálásra lenne szükség a konkrét eredmény meghatározásához.

Vizsgáljuk tovább, és lássuk, találunk-e bármilyen okot, amiért működnie kellene?


Ez az
n-butilamin értékei .
Savasság (pKa)0
Bázicitás (pKb)3,2

Ez az ammónium-acetát értékei
Savasság (pKa)9.9
Bázicitás (pKb)33

n-butil-amin nem működik, vagy más eredményre vezethet:

  1. Reaktivitásbeli különbség:
    • Az n-butil-amin egy primer amin nukleofil aminocsoporttal, amely lehetővé teszi, hogy nukleofil addíciós reakciókban vegyen részt. Az ammónium-acetát, mint só, nem rendelkezik nukleofil aminocsoporttal. A reakció viselkedése inkább protonátadással vagy katalitikus aktivitással járhat, mint közvetlen nukleofil támadással.
  2. Az ammónium-acetát szerepe:
    • Az ammónium-acetátot gyakran használják katalizátorként vagy bizonyos reakciók elősegítésére savas vagy bázikus tulajdonságai révén. Konkrét szerepe azonban a reakció körülményeitől és a reagensek jellegétől függ. A megadott reakcióban az ammónium-acetát nukleofil csoportjának hiánya korlátozhatja közvetlen részvételét bizonyos lépésekben.
  3. Reakciómechanizmus:
    • Az n-butil-amin ammónium-acetáttal való helyettesítése megváltoztathatja az általános reakciómechanizmust. A nukleofil támadás, amely döntő fontosságú az enamin intermedier kialakulásában, ammónium-acetát esetén nem biztos, hogy a várt módon zajlik.
  4. Melléktermékek és mellékreakciók:
    • A különböző reakcióutak alternatív melléktermékek vagy mellékreakciók kialakulásához vezethetnek. A reakció szelektivitását és hatékonyságát a konkrét reagensek és körülmények befolyásolhatják.
  5. Optimalizálási kihívások:
    • Még ha az ammónium-acetátot tartalmazó reakció lehetséges is lenne, az optimális hozam és szelektivitás elérése a reakciókörülmények, például a hőmérséklet, a koncentráció és a reakcióidő széles körű optimalizálását igényelheti.
  6. Az egyenlet kiegyensúlyozása:
    • Az ammónium-acetát helyettesítése a reakció sztöchiometriájának módosítását is szükségessé teheti az egyenlet kiegyensúlyozása érdekében. Ez attól függ, hogy az ammónium-acetát az adott körülmények között milyen specifikus reakciókon megy keresztül.
Lényegében a reakciópartner kiválasztása kritikus a szerves szintézisben, és minden egyes reagens különböző funkciós csoportokkal és reakcióképességgel járul hozzá. Kísérleti adatok vagy a reakciókörülményekre vonatkozó konkrét részletek nélkül nehéz megjósolni, hogy az adott reakcióban az n-butil-amin ammónium-acetát helyettesítésének pontos kimenetelét. Kísérleti vizsgálatokra lenne szükség e helyettesítés megvalósíthatóságának feltárásához és a keletkező kémiai folyamatok megértéséhez.

A számok nem adják össze a buffur oldatban lévő különbségeket, és mi az, ami katalizátorként működik? ne értsen félre, remélem, hogy tévedek, mert sokkal olcsóbb és egyszerűbb az ammónium-acetát előállítása, mint az n-butilaminé, ez biztos.
 

Attachments

  • fh8zRYHD6d.pdf
    15.9 MB · Views: 259
  • 0u4y9EnQXi.pdf
    599.2 KB · Views: 247

TheCook

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2024
Messages
17
Reaction score
18
Points
3
Szia!

Ez nem helyes, mivel csak az ammónium-acetátot hasonlítja össze az n-butil-aminnal. A különbség az ammónium-acetát ecetsavval való kombinációja. Az ammónium-acetát higroszkópos (ezért csak a nem szárított oldószerek vagy léggőzök jelenlétében van feszültség a disszociációra), és oldatban NH4+ ammóniumionok és acetátionok (OAc-) képződésére disszociál.
Az acetát-anionok gyenge bázisokként viselkednek. A reakcióban egyensúlyt képeznek az ecetsav protonjaival, enyhén lúgos környezetet hozva létre. Az ammóniumion is hozzájárul az egyensúlyhoz, de nem a katalízishez.
A következő történik:
Először az ammónium-acetát disszociációja (Az oldószerekben lévő víznyomok általában elegendőek az ionok egy részének szolválásához). Mivel a reakció során víz keletkezik, ez felhasználható további Ammónium-acetát szolvatizálására:

NH4OAc <-> NH4+ + OAc-

A nitroetánt az acetátion által biztosított bázikus környezet aktiválja, nitronát-aniont képezve:

CH3CH2NO2+OAc-->CH3CHNO2-+HOAc
Itt a nitroetán reakcióba lép az acetátionnal, és nitronát-aniont képez, és ecetsavat szabadít fel.

A nitronát-anion ezután megtámadja a benzaldehidet, hogy a nitroalkohol köztiterméket képezze:

C6H5CHO+CH3CHNO2 -> C6H5CH(OH)CH2NO2C6H5CHO+CH3CHNO2->C6H5CH(OH)CH2NO2

Végül dehidratáció következik be P2NP és víz képződésével:

C6H5CH(OH)CH2NO2 -> C6H5CH=CHNO2 + H2O

Néha az ammóniumionok némelyike deprotonálódhat, de az ecetsav újra protonálja őket.


Üdvözlettel
 

PHDorganic

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Köszönöm! ki fogom próbálni. most már több értelme van. papíron első ránézésre úgy tűnt, hogy nem lesz képes a reakciót fenntartani, de feltételezem, hogy kivételesen függönynek kell lenni, hogy minden dolog vízmentes és a GAA valóban 99% és nem 90+, mivel az amin só hidratációja telítődne, mielőtt a folyamat befejeződik, illetve őszintén szólva először azt hittem, amikor megláttam, hogy az ammónium-acetát még a reakciót is elősegítheti. de megint semmi sem nagyobb dolog, mint valami újat tanulni és főleg, ha az életet is megkönnyíti. Szóval még egyszer köszönöm!
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Ez a legrosszabb módja a Henry-reakció lefuttatásának a benzaldehidből és nitroetánból P2NP előállításához. Pocsék a hozam és sötét rendetlenség, amit nehéz feldolgozni. Ennek a szarságnak nincs helye és oka, hogy egyáltalán hasznos jelöltnek tekintsük ezt a reakciót.

Figyelmeztetés! Maradjon távol! Nagy prekurzor- és időpazarlás, az egyetlen vegyület, amit ez a szintézis kiváló hozammal termel, az a boldogtalanság.
 
View previous replies…

PHDorganic

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Mi alapján jutott erre a következtetésre? kíváncsiságból kérdezem, mivel eredetileg ez volt az első szakdolgozatom?

G. Patton

William Dampier

őszintén elnézést kérek, hogy ezzel a témával hozlak benneteket, tudtok segíteni ebben a kérdésben?

 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Az ammónium-acetát a legjobb megoldás, ha nem tud ciklohexilamint beszerezni.
A hozam nem rossz, és a termék nem nagyon piszkos. Csak egyszer kell átkristályosítani.
Amikor legutóbb elvégeztem a szintézist, 90ml nitroetánból 100g volt a hozam.
Még nem kristályosítottam át.
NeZIy1O8s7
 
View previous replies…

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
Le tudja írni az összes reagenseket a számításaikkal együtt?
 

PHDorganic

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Ez nem néz ki jól, rossz a kristályos formája, és a színe. biztos vagy benne, hogy ez p2np? abban az esetben ne használd, mérgezőnek tűnik.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
90ml nitroetán,90ml benzaldehid,70ml GAA és 70g ammónium-acetát.
A részleteket korábban fentebb írtuk.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Mert még nem kristályosodott ki.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Vegyünk bármilyen terjedelmes amint feloldjuk egy kis IPA-ban, és adjunk hozzá GAA-t, amíg a ph savas nem lesz. Ez si a katalizátor. Igen, nem fog feloldódni az IPA-ban, de ez nem számít. 10 g amin 100 ml benzaldehidre elegendő, kevesebbet is lehet használni, és nagyszerű hozamot kapunk, csak kétszer többet kell a mikroban 60°C-ra max. Keverjük össze a nitrot és a benzaldehidet és adjuk hozzá a katalizátor egy részét, keverjük össze, nuke hagyjuk kihűlni és ismételjük meg. Soha nem volt 90% alatti hozamom, és különböző aminok egész sorát használtam. Nem azt kell keresni, hogy az egy és egyetlen amin legyen, hanem meg kell nézni, hogy milyen aminokat lehet könnyen beszerezni, aztán megnézni, hogy melyik működik a legjobban.
 
Top